A może mamy w PO jakieś ordery partyjne? Jakieś wyróżnienia czy inne wyrazy uznania? Nie wiem, czy je mamy, bo - jak wie to wielu - w Platformie jestem dopiero od niedawna. Ale jeśli je mamy, to premier powinien je przyznać smoleńskim ekspertom Macierewicza - pisze na swym blogu na RMF24.pl senator PO, Jan Filip Libicki.

Reklama

>>>Nitrogliceryna na torbie posła Wassermanna? Eksperci smoleńscy ujawniają swoje wyniki

Senator cieszy się z Konferencji Smoleńskiej. Muszę jasno powiedzieć, że takiego stopnia szaleństwa dawno nie widziałem! I moim zdaniem, z punktu widzenia naszego politycznego interesu konferencję tę powinny transmitować naprawdę wszystkie telewizje. I to w najlepszych godzinach oglądalności - stwierdza.

Skąd takie podejście do sprawy? Zdaniem Libickiego, spotkanie naukowców pomoże PO w utrzymaniu władzy i pokonaniu PiS. Im więcej bowiem ludzi to szaleństwo zobaczy tym szybciej wybaczą nam oni największe nawet potknięcia w rządzeniu. Czyż nie taki stan jest zawsze największym marzeniem każdej rządzącej formacji? No i właśnie za spełnienie tego marzenia premier powinien - za zasługi dla PO - odznaczyć wszystkich uczonych Macierewicza. Sam byłbym gotów wnosić o takie wyróżnienie - napisał.