Grzegorz Schetyna: PO jest jak Grecja

| Aktualizacja:

Sytuację PO można porównywać do tej, w której znajduje się Grecja - mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. 

wróć do artykułu
 • ~banderowiec
  (2015-06-23 10:31)
  dlaczego nie ma burdelu z kozami kozy sa tansze od kobiet
 • ~wiesio13 bicz na PISmatolki
  (2015-06-23 13:03)
  RZECZYWISCIE WIDAC ZE PO PLYNIE W DOBRYM KIERUNKU : LAWIRANTKA KOPACZ WLASNIE PRZYJELA DO ROBOTY MUCHE KTORA JAKO MINISTER SPORTU ZDEFRAUDOWALA 5 mkn. PUBLICZNYCH PIENIEDZE ZOLOZE SIE ZE WKROTCE WROCA NA DOBRZE PLATNE POSADKI ZLODZIEJE : RYCHO , ZBYCHO I MIRO ORAZ LAPOWKARKA SAWICKA
 • ~slowianka
  (2015-06-23 11:49)
  A ta lajza jeszcze sie udziela.
 • ~cossa nostra
  (2015-06-23 10:44)
  kozy vaginia taka sama jak u ewki kopacz a wiec do przodu po lsko
 • ~Polska POmatolska
  (2015-06-23 10:45)
  Nas musi bronić 8 lat rządów i to, co zrobiliśmy - mówił Schetyna.

  No właśnie was broni, a totalna klęska tylko to potwierdza.
 • ~doktor Guiinn
  (2015-06-23 12:53)
  A ja, drżącym głosikiem, wzywam do debaty prezydenta Obamę.
  Może przyjść razem z Hilary Clinton.
  Jak wygram to niech odda Amerykę Indianom.
 • ~Przypomnijcie sobie.
  (2015-06-23 10:51)
  P.Schetyna pamiętam Nocną Zmianę jak Wałęsa,Tusk,Pawlak,Niesiołowski liczyli głosy aby obalić szlachetnego adwokata,który był premierem i obaliliście,to samo robicie od tamtej pory.Wstyd mi za was,co wy wyprawiacie.Kaczyńscy wtedy odeszli od Wałęsy gdy się z orientowali jaką drogą idziecie.Nic nie jest wam w głowie tylko nie dopuscić PIS do władzy ,czego się tak panicznie boicie?
 • ~seta
  (2015-06-23 10:59)
  A kto do tego doprowadził?Takie POlskie Mośki jak Schetyna !!!
 • ~wiesio
  (2015-06-23 17:37)
  Koniec S i k o r s k i e g o w polityce. Marszałek Sejmu zrezygnował


  R a d o s ł a w S i k o r s k i złożył rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Do czasu wyboru jego następcy obowiązki marszałka pełnić będzie zgodnie z procedurą najstarszy wiekiem wicemarszałek.


  Rezygnacja S i k o r s k i e g o – to pokłosie afery taśmowej. Marszałek Sejmu jest jednym z jej głównych bohaterów. Jego rozmowy z Jackiem Rostowskim są, oprócz wynurzeń Bartłomieja Sienkiewicza o teoretycznym państwie oraz "chu*u, dupie i kamieni kupie", jednymi z najgłośniejszych w mediach.


  To właśnie S i k o r s k i planował „zaje**ć PiS” komisją śledczą. Oto o czym dyskutowali wówczas dwaj panowie;

  S i k o r s k i : "Ty, ja uważam, że można zaje**ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza".
  R o s t o w s k i: "No a co innego jest dzisiaj?"
  S i k o r s k i: "No taaaak. Kaczyński się przyspawał do Macierewicza i teraz trzeba Macierewiczem ich obu na dno pociągnąć. (...) Można zrobić dwuletni cyrk. I niech oni się tłumaczą.(...) Wiem, bo byłem przy tym".
  R o s t o w s k i: "Dobrze, tylko trzeba namówić. Musisz Donalda namówić".
  S i k o r s k i: "Donald się waha, ale lekko za. Powiedział: niewykluczone".

  To nie jedyne knajpiane wynurzenia R a d e c z k a jakie zostały potajenie nagrane i udostępnione w mediach, także w internecie.


  RADECZEK - SWOJĄ "DYPLOMATYCZNĄ ELOKWENCJĄ", W KNAJPIANYCH POGADUCHACH PRZY OŚMIORNICZKACH, WINKU PO 1200 $ FLASZKA I HAWAŃSKICH CYGARACH - WSZYSTKO ZA NASZĄ KASĘ, UŻYWAJĄC JEGO DYPLOMATYCZNEJ NARRACJI "U D ** P I Ł" SIEBIE I POCIĄGNĄŁ NA DNO POLSKĄ DYPLOMACJĘ, I KLIKĘ POWSI-PSL TRZYMAJĄCĄ WŁADZĘ.


  OŚMIORNICZKI MU ZASZKODZIŁY? A MOŻE TE HAWAŃSKIE CYGARA, ŻE TAK PLÓTŁ ? LICHO WIE, ZRESZTĄ ZA DUŻO WCZEŚNIEJ Z TRAMPKARZEM DONKIEM SIĘ KUMPLOWAŁ A TO NIKOMU CHOĆBY I NAJMĄDRZEJSZEMU NA DOBRE NIGDY NIE WYSZŁO.  TERAZ, I PLATFORMA I RADEK MAJĄ POZAMIATANE.


  TERAZ, NA KONIEC, NAWET KOPACZ, MISTRZYNI W OKŁAMYWANIU POLAKÓW ZAKPIŁA SOBIE Z R A D E C Z K A ODMAWIAJĄC MU JEDYNKI NA LISTACH WYBORCZYCH.


  PO PUBLIKACJACH W MEDIACH AMERYKAŃSKICH I ŚWIATOWYCH JAK GO W OGÓLE DO DYPLOMACJI KIEDY WEZMĄ, TO CHYBA NA WOŹNEGO ALBO DO KNAJPY NA WYKIDAJŁĘ. PEWNIKIEM, ZDROWO MUSIAŁ PRZED JOHN ELLIS J. BUSH'EM SUMITOWAĆ SIĘ.


  NAROBIŁ OBCIACHU NIE TYLKO SOBIE ALE I WŁASNEJ ŻONIE BO ONA ZNANĄ DZIENNIKARKĄ JEST (Anne Elizabeth Applebaum, po mężu S i k o r s k a (ur. 25 lipca 1964 w Waszyngtonie) – znana amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera (2004), publicystka „The Washington Post”. Absolwentka uniwersytetu Yale, London School of Economics i Oksfordu. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka „The Economist” w Warszawie; jest specjalistką od spraw Europy Wschodniej. Do 1991 opublikowała serię artykułów o przemianach społecznych
  i politycznych w Europie Wschodniej. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępcaO KIEDY redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Obecnie jest korespondentką i publikuje m.inn. na łamach „Washington Post”).
  - O CO CHODZI ? WYJAŚNIAM: Jeszcze jako Szef MSZ R a d o s ła w S i k o r s k i oficjalnie mówił o Amerykanach jako najważniejszych sojusznikach Polski, w oparciu o których możemy budować naszą potęgę geopolityczną. Sojusz
  i zapowiadana stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce wpływa na naszą stabilność geopolityczną. Podnosi również notowania polskiej gospodarki i zwiększa gotowość zagranicznych inwestorów do inwestowania w naszym kraju. Sojusz to coś, co się ma na czarną godzinę – mówił cytowany przez IAR R a d o s ła w S i k o r s k i , przebywając w marcu 2012 r. z wizytą w Waszyngtonie.


  Co jednak naprawdę myślał S i k o r s k i o współpracy Polski z USA – wyszło na jaw przy okazji kolejnych taśm z podsłuchów. W nagranej prywatnej rozmowie S i k o r s k i o stosunkach polsko-amerykańskich mówił coś zupełnie innego; "Sojusz Polska – Stany Zjednoczone jest: „nic niewartym robieniem loda Amerykanom, którzy traktują nas jak murzynów. Bullshit (z ang: g... prawda) kompletny. (...) i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy".


  Takie m.inn. sformułowania, z ust ministra S i k o r s k i e g o padły podczas jego nagranej rozmowy z Jackiem Rostowskim w warszawskiej restauracji Amber Room.


  - Media amerykańskie i światowe właśnie z powodu nagrania na taśmach S i k o r s k i e g o zajmowały się aferą taśmową i dymisjami w polskim rządzie cytując niechlubne słowa S i k o r s k i e g o pod adresem USA, które zostały nagrane podczas jego spotkań w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele.


  - Polska dyplomacja została obnażona i ośmieszona. Wcześniej przez sześć lat sprawowania funkcji ministra spraw zagranicznych R a d o s ł a w S i k o r s k i zapewniał Polaków o ważnej roli sojuszu polsko-amerykańskiego.


  - Pikanterii całej sprawie związanej z publikacją artykułu w w/w sprawie na łamach „Washington Post” dodaje fakt, że to właśnie na łamach tego dziennika publikuje Anne Applebaum – żona R a d o s ł a w a S i k o r s k i e g o.
  Tymczasem amerykańscy dziennikarze na łamach „Washington Post” przedstawiali jego niewybredne porównanie stosunków polsko-amerykańskich (służalczości strony polskiej do Amerykanów) do seksu oralnego.
 • ~kronikarz
  (2015-06-23 11:57)
  Całe szczęście, że się Grzegorz wypowiedział. Bo już niektórzy naiwni stawiali go jako PRZECIWIEŃSTWO Tuska i całej ferajny.
  No i całe szczęście, że admin nie wycina tych "komentarzy" nasyłanych z Moskwy, z Łubianki. Taka wspaniała "polska" ortografia i gramatyka, że BUL w dołku ściska...
 • ~swen
  (2015-06-23 13:07)
  Klęczy przed Merkel???
 • ~grzeh
  (2015-06-23 10:39)
  unia dostała szajby wydała 300 liardów na po skromienie greka a on sie nie da grek to nie sprzedajna ******
 • ~ala.
  (2015-06-23 11:00)
  Premierem w tedy był P.Olszewski adwokat,który był obrońcom zamordowanego Ks,J.Popiełuszki.
 • ~milczek
  (2015-06-23 13:09)
  niestety ale pan Schetyna ma racje -grecje na nogi chce postawic nato, trojka , niemcy - u nas juz amerykanskie czolgi -czy sojusznicy przyjda z pomoca, po jesniennych wyborach ? pod pozorem przygotowan do wojny z rosja -bedzie u nas stan wojenny ?
 • ~jak34
  (2015-06-23 09:47)
  bufon Schetyna jest złą twarzą PO dawno powinien go Tusk wywalić to dzisiaj by nie miała PO tych kłopotów jakie ma .
 • ~grzehukrop
  (2015-06-23 11:06)
  polaczki juz nie potrzeba jezdzic do tay landi teraz lwów jest taylandia tam macie dziewczynki do lat10 turki masowo jada do lwowa na rypanie
 • ~internautka 50+
  (2015-06-23 13:57)
  Nas musi bronić 8 lat rządów i to, co zrobiliśmy - mówił Schetyna.
  Chyba się szczawiu najadł. Co zrobiliście przez te 8 lat, chyba tylko najwięcej afer, podniesienie wieku emerytalnego, umowy śmieciowe,oddanie gazoportu opóznione , 1000 km autostrad i to miał być fakt ( tak mówił p Komorowski)a poza tym szczucie i podgryzanie opozycji i nie dopuszczenie jej do żadnej funkcji chociaż nalezało im się to jak psu kiełbasa!
  Spadajcie więc na szczaw!
 • ~ohiw
  (2015-06-23 14:20)
  PO trzeba rozliczyć za 8 lat przekrętów i afer pozamiatanych pod dywan! Najdroższych nieukończonych autostrad! Najdroższych w świecie stadionów!
  Największy dług w historii, który będą spłacać kolejne trzy pokolenia Polakó !!!
 • ~won jełopy z peło
  (2015-06-23 19:01)
  Peło nie chce oddać władzy ? ? ? Widocznie jeszcze coś zostało do rozkradzenia !
 • ~Nh3
  (2015-06-24 01:24)
  W PO to zlodziej na zlodzieju jedzie i zlodziejem pogania i on ma jeszcze pie..d..olony reptuch na jakas nadzieje.