List od czytelnika: Górnicy emeryci, to przez was to bezrobocie na Śląsku!

| Aktualizacja:

Mam 20 lat, mieszkam na Śląsku, urodziłem się tu i wychowałem, ale wszystko wskazuje na to, że nie przeżyję. Piszę w imieniu całej bezrobotnej młodzieży. Chciałem poruszyć temat bezrobocia na Śląsku, bezrobocia które w wielu śląskich miastach mogłoby być niższe.

wróć do artykułu
  • ~KOLO
    (2017-02-27 16:53)
    I słusznie niech młodzi idą do górnictwa to w końcu śląska tradycja ale jest mały problem z przyjęciami bo ostatnio rozmawiałem z młodym człowiekiem który chodzi ostatni rok do technikum górniczego i im powiedzieli że nie wiadomo czy będą pracować na sto procent w górnictwie tak że skoro uczniowie nie są pewni to nie wiadomo co z resztą ale życzę powodzenia i próbujcie a nóż się uda
  • ~kamA
    (2017-01-09 15:55)
    Panie Tomku;gornik jest przywykly do siedzenia w pracy sobota i niedziela ,tyle ze kiedys po 4 do 6 godz na dobe.Obecnie to istotnie osoby psujace rynek pracy.Kolejny paradoks to system emerytalny ktory psuje to towarzystwo ,przywileje leza po stronie kopalni a nie ZUSu,Gornik 25 lat skladek 4t ys emerytury , pracownik delegowany do pracy w U E podobne dochody 25 lat w kraju 20 lat za granica 2,5 tys emerytury (brak1,8 i dodatkow)
  • ~ruby-henio
    (2017-01-09 15:14)
    Mody powiedz mi jeszcze wiela znosz takich jak Ty co im sie chce robić za 1500 zł.Bo jo nie znom nikogo.
  • ~juzefatanas
    (2017-01-09 13:43)
    Górniku emerycie - zastanów się co robisz ? Pracuj dalej ale za jedno źródło dochodu. Albo płaca w firmie, albo emerytura. Zrezygnuj najlepiej z emerytury - zobaczymy co powiesz ? Nie tylko górnicy w ten sposób postępują - ilu różnych pracowników ( policja, strażacy, urzędnicy ) nabyło prawa emerytalne i nadal pracują. To należy zlikwidować proceder. WTEDY ZOBACZYMY TO PRAWDZIWE BEZROBOCIE. MŁODZI NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ !!!
  • ~Andy
    (2017-01-09 08:50)
    Bolszewik Patryk z Bytomia najlepiej jak pojedzie nie do Niemiec, a do Korei Płn. Tam będzie miał wszystko zgodnie ze swoimi wyobrażeniami, państwo mu wszystko zorganizuje i nie będzie się musiał martwić, że emeryt "zabiera" mu pracę. W Niemczech natomiast będzie miał te samo problemy co w Polsce, tylko tam pracę będą mu zabierali Turcy i Syryjczycy.
  • ~Rozwiązane.
    (2017-01-09 08:42)
    Skoro średnia emerytura górnicza wynosi pond 3000 .To powinno w zupełności wystarczyć. Ale jest znaczna ilość że im to jest za mało, i dlatego podejmują się pracy, a pracodawcy są zadowoleni, bo nie potrzebują za nich płacić ubezpieczeń i tak samo za niższe wynagrodzenie pracują. Te anomalia chyba w nie długim czasie zostaną rozwiązane.
  • ~obywatel.
    (2017-01-08 20:10)
    Pisowcy chcą zakazać pracy emerytom, ale się boją utraty elektoratu. Zaczynają więc kampanię napuszczania jednych na drugich. My będziemy brać się za łby, a to nieudolne ******o będzie stało z boku i się temu ze śmiechem przyglądało. Jeśli ktoś myśli, że pracy nie ma z powodu pracujących emerytów, to jest po prostu głupi. Tak samo nie przybędzie pracy dla młodych, jeśli starym zakażemy dorabiania do głodowych emerytur. Wybraliśmy g...wno to i mamy g...wno.
  • ~Zagórowski J.
    (2017-01-08 17:27)
    hahaha kopalnie zamykają ,a Ty roboty na kopalni szukasz hahaha dobre.pozdro JSW FEDRA!!!!
  • ~KWK Jas-Mos
    (2017-01-08 17:24)
    Do szkoły młody.
  • ~yeż
    (2017-01-08 14:05)
    Gdzie jest mój komentarz sprzed 15 minut? Niemiecki Der Dziennik sortuje wpisy aby jątrzyć !
  • ~Andrzej701
    (2017-01-08 12:12)
    Masz, rację, jest jeszcze więcej "gorszego" związane z górnikami, rządy, każdy obchodzi się z nimi jak z "jajkiem", a oni tylko straszą, i straszą, a rząd obieca, i obieca, gdzie tu sprawiedliwość. Na górnictwie już "kokosów" nie ma. Stocznie też "podskakiwały" i co nie ma, tak może być i z górnictwem w Polsce, zastój, niech sprzedaż wzrośnie, żeby hałdy nie dostały samozapłonu !!!.
  • ~Slawek
    (2017-01-08 12:06)
    Ja jestem młody mam wyższe wykształcenie i przez 3 lata pracowałem jako inżynier w dużej korporacji. Od pół roku pracuje w Belgii i nie zamierzam wracać. Praca ciężka ale płacą normalnie Póki w Polsce będzie tak jak jest Nie wracam. Młody ma rację niech wyjedzie będzie wiedział że żyje
  • ~hajer przodowy
    (2017-01-08 09:54)
    górnik emeryt musi pracować bo jego dzieci nie mają pracy a po co mają pracować jak tatuś na wszystko daje a jak tatuś się straci to zwalą na system i znów wszyscy będą winni że im tak źle w tym kraju
  • ~darek
    (2017-01-07 21:57)
    Emerytury górnicze są wypłacane na wyrost. Młode byczki w wieku 45 lat idą na emeryturę. Nie zmeczyli się jako górnicy, bo srednio na jednego zatrudnionego w Polsce wydobywa się 600 ton wegla rocznie. Dla porównania na świecie 5-10 tysięcy ton. Parszywe ******** za 1 rok takiego obijania się ma liczone 1,8 roku do emerytury.
  • ~FIRMOWY
    (2017-01-07 21:47)
    KRÓTKA PIŁKA . ALBO EMERYTURA GORNICZA ALBO PRACA NA EMERYTURZE . A NIE WIECZNIE MAŁO IM JAK CHCE IM SIE ROBIC TO NIECH DALEJ ROBIA NA KOPALNI A NIE ZABIERAJA PRACE MLODYM .RENCISTA MAJAC MAŁA RENTE NIE MOZE DOROBIC BO MU ZABIORA RENTE A ONI MOGA WSZYSTKO W TYM KRAJU.PORAŻKA 14 BARBURKI I INNE DODATKI TO BRAC ALE JAK IM SIE MOWI ZE ZAMKNA KOPALNIE TO SIE BUNTUJA JAK SIE NIE PODOBA TO DO URZEDU PRACY JAK NIE UMIA Z CZEGOS ZREZYGNOWAC
  • ~misiek26
    (2017-01-07 19:55)
    Wiycie co jo tyż jest ze śląska mieszkom kole Bytomia i mom takie zdanie na tyn tymat. Jak te górniki chcom robić za 1500 złotych to niech sie zrzeknom emerytur w wysokości od 2500 do 4500 zł i łobejzymy wiela z nich bydzie robic za 1500 zł.
  • ~qpa
    (2017-01-07 13:18)
    Spółka Restrukturyzacji Kopalń to dopiero przechowalnia emerytów i pociotków z Rodzin Markowskiego i Pabiszczaka ale nikt o tym nie mówi bo tam całe klany rodzinne trzymają za gębę.
  • ~Kombajn
    (2017-01-07 11:49)
    Do firmy idzie ten kto na dole opirdalal albo byl kalfusem ,dupolizem ,kierownika on nigdy nie zaznal prawdziwej ciezkij pracy w przodku .transporcie z zelastwem .lub we wnece ja nigdy w zyciu do firmy bym nie poszedl a pracuje cale zycie na scianie. choc juz prawie naemeryturze nie mam szacunku do tych co maja juz emeryt.i pracuja w firmach .
  • ~pracownik PRG
    (2017-01-07 11:33)
    Bo to prawda nieśmiertelni zabierają nam prace idziesz do biura prosic o prace pytan tysiac o uprawnienia a gdzie mamy je zdobyc jak sami twierdza ze nam młodym sie robic nie chce zaczynałem na dole jako pomoc dołowa za 624zł tak to prawda w przodku zrobiłem kurs górnika za co słono zaplaciłem i co sie okazuje krawaciarz mi mówi żeby mnie zatrudniłjakbym miał babe w ciazy .....obecnie oferują najniższą jeżeli sie ma górnika emeryt na podziele pierniczy ze on robic nie musi to po co tutaj jest "bo jo mom kredyt" A ja mam życie ........
  • ~Emeryt50
    (2017-01-07 11:09)
    Człowieku piszesz bzdury !!!!! widać, że nie masz pojęcia , albo jesteś jednym z tych młodych, którzy sa co 2 tygodnie na L-4 lub urlop na żadanie wybieraja w pierwszych możliwych dniach. Gdyby firmy miały funkcjonować na takich pracownikach to upadłyby bardzo szybko. aha i co piątek jakieś dziwne przypadłości napadaja młodych tych własnie takich jak chyba Ty oddaja krew, albo grypa itp.i wogóle nie martwia się czy majaa urlop czy nie, dopiero póxniej pytaja czy da sie to załatwić jakoś. Hm to tyle tak obrazowo. Zyczę Ci żeby w Niemczech Ci sie powiodło , ale myśle, że tam praca też bedzie dla Ciebie problemem samym w sobie !!!