Tejchman: Przedsiębiorcy, zastanówcie się, co zrobiliście, żeby zapobiec propozycjom Kaczyńskiego? [OPINIA]

| Aktualizacja:

A może zamiast narzekać na to, że podwyżka płacy minimalnej przyniesie straty w konkurencyjności i płynności, drodzy przedsiębiorcy i pracodawcy, zastanówcie się, co przez lata zrobiliście, żeby zapobiec propozycjom jak te, które wygłosił w ostatni weekend Jarosław Kaczyński?

wróć do artykułu
 • ~emeryt pracujący
  (2019-09-10 09:19)
  Dobrze gada.
 • ~Zepp
  (2019-09-10 09:29)
  To ofiara gwałtu jest winna bo prowokowała gwałciciela?
 • ~Vivid
  (2019-09-10 09:39)
  Dobry tekst.
 • ~Patentowany glupek,
  (2019-09-10 09:53)
  Co to za hlystek pisze takie bzdury Idac jego tokiem firmy na zachodzie powinny splajtowac bo pracownicy duzo wiecej zarabiaja niz w Polsce , Gdzie takich glupkow produkuja ,On nie bierze pod uwage ,ze na calym swiecie wraz ze wzrostem gospodarczym ,rozwojem ,postepem idz\ie wzrost placy a tym samym wzrost poziomu zycia
 • ~Dawaj naokoło
  (2019-09-10 10:07)
  Jedna uwaga: gdybyśmy mielić czas tak się zaangażować, jak pan pisze, to byśmy nie potrzebowali tych niedouczonych, niewychowanych ćwierćinteligentów, którzy nigdzie poza polityką o budżetówką zawodowo się nie nadają (polityków). Natomiast mu tego czasu nie mamy. Wymaganie od nas, abyśmy kształtowali dobre rządzenie jest jak wymaganie od polityka, aby mi w biznesie kształtował dobre zarządzanie. Różnica jest taka, że ja go nie wpuszczę do siebie, bo jest dyletantem, ale on mnie nie wpuści do siebie, bo jestem za dobry i okaże się, że nawet w polityce jest mierny. Robiłem przez lata wiele rzeczy, o których pan pisze. Moi pracownicy zarabiają dobrze, rozwijam ich, szkołę, jeżdżą po świecie. Nie akumuluję kapitału, bo wbrew temu, co myśli większość, nie bardzo się da, ten suv w leasingu na 6 lat jest skutkiem 20 lat ciężkiej pracy, a nie dojenia pracownika, ale i tak znajdą się tacy, co swoje wiedzą: że złodziej itd. I co mam powiedzieć? Że mój głos waży tyle samo co głos menela mnie wyzywającego ale chętnie żrącego z moich podatków chociaż nigdy nic mu się w życiu nie chciało a mi się musi chcieć bo rząd chołubi takich jak on a ze mnie zrobił dojną krowę? To mnie obraża i to nie jest żadna sprawiedliwość społeczna.
 • ~Wilga
  (2019-09-10 10:08)
  Syty głodnego nie zrozumie.A właśnie ten pan redaktor należy do tych co jadają ośmiorniczki.
 • ~m-53
  (2019-09-10 10:09)
  Zadziwiająco sensowny artykuł w czasach nagonki na program PiS. A ja powtarzam (sam jestem przedsiębiorcą) i popieram słowa Morawieckiego - musimy wyjść z epoki niskich płac bo to anty rozwojowe. Jeżeli przedsiębiorcy tego nie rozumieją i jak pijany płotu trzymają się koncepcji zarabiania i konkurowania niskimi płacami to rozsądny rząd musi to zrobić - i robi. Przytoczę rozmowę z budowlańcem ze świętokrzyskiego (budownictwo drewniane) sprzed kilku lat. Pytam go czemu nie używa gwoździarek, wkrętów samowiercących, zakrętarek udarowych itd. Odpowiedział po co. Szkoda kasy. Jak mam pracowników za 5 złotych na godzinę to mi się nie opłaca. Teraz już mu się opłaca :)
 • ~ajax
  (2019-09-10 10:22)
  Najwyższa pora pogodzić się że czasy płacenia pracownikowi 5 zł/h brutto już się skończyły na dobre i wyjść z mentalności rodem z lat 90.
 • ~kaziu
  (2019-09-10 10:30)
  warto się zastanowić o naszych dzieciach co ich czeka za kilka lat.kaziu
 • ~emerytka
  (2019-09-10 10:34)
  Podniesienie płacy minimalnej jest konieczne .Około 1 ,5 robotników polskich zarabia minimalną i żyje w skrajnej biedzie .W mojej okolicy tylko minimalna ,ale do pracy dojeżdża się 50 km w jedną stronę i bilet miesięczny kosztuje 300 zł i lada moment ma zdrożeć .Pracownikom zostaje 1300 zł na życie to mało by się w zimie ogrzać i zapłacić rachunki ,kupić jedzenie .
 • ~tandem
  (2019-09-10 10:35)
  Spadaj mędrku - sam inwestuj w maszyny i zajmij się tworzeniem organizacji branżowych - i spróbuj pociągnąć biznes. Skończy się powrotem do komuny, przejęciem gospodarki przez państwo i powrotem do produkcji Poloneza i wody kolońskiej Wars.
 • ~KRYSTEK
  (2019-09-10 10:41)
  TAK ICH ZABOLALO ZE FACHOWCOW TRZEBA CENIC A NIE WYKORZYSTYWAC ZA GROSZE LUDZIE FIZYCZNI NAPEDZAJA BUDRZET A NIE LUDZIE KTORZY Z BUDRZETOWKI SA UTRZYMYWANI PRZEZ ROBOTNIKA TU ZATRACONO WARTOSC ZE LUDZIE PRACUJA CIEZKO ZA GROSZE A ONI ZROBILI NIEWOLNICTWO I TANIA MONTOWNIE CZASY ZMIENIAJA SIE ZE WSPOLNIE TRZEBA DAZYC DO DOBREJ PLACY PRACODAWCA I PRACOWNIK A NIE WYKORZYSTYWANIE PRACOWNIKOW
 • ~Przedsiębiorąca Zdzichosław
  (2019-09-10 10:41)
  Ja nie inwestowałem w maszyny , bo jak robotnik tani to się nie opłaca. Jak był mało wydajny to się go wyrzucało pod byle pretekstem i przyjmowało młodego za którego nie trzeba było płacić , bo płacił urząd pracy. Wszyscy tak robili nawet instytucje państwowe i samorządowe. Więc propozycje Kaczyńskiego wydają się mało realne , bo państwo również tak robi , a jakby musiało płacić pracownikowi , to by również zbankrutowało. Zobaczcie jak walczą z nauczycielami żeby im nie dać podwyżki , więc koledzy spokojnie
 • ~Płock i okolice
  (2019-09-10 10:44)
  Tejchman, spłyń do Wisły z wodą mineralną Trzaskowianka.
 • ~Jaś
  (2019-09-10 10:58)
  W UK najniższa jest 9 f i nikt nie płacze,nam jeszcze daleko, także popieram,jak kogoś nie stać to niech zasuwa sam,rozmawiałem z przedsiębiorcami i mówią ,że jest do przełknięcia
 • ~xyz
  (2019-09-10 11:10)
  od zarania dziejow jest wojna między tymi co mają a ubogimi podobni są do owieczek zarzynane owce milczą
 • ~ziuk
  (2019-09-10 13:13)
  Co zrobili? Przez dekady wspierali politycznie wrogów kaczki. Którzy nota bene robili dokładnie to samo. Nabijali inflację, rozdawali pieniądze swoim grupom klienckim i nakładali coraz to nowe podatki. A teraz kwik. Jesteście głupi i niezorganizowani. Przyjdzie wam wkrótce zapłacić cenę najwyższą w tym kontekście. Wielu po prostu pożegna sie z biznesem, bo nie wyrobi na te wszystkie plusy. Jednocześnie przy tak niskiej jakości zarządzania przejmą was dużo lepiej zorganizowani niemce, bo przyroda nie znosi pustki. Proste.
 • ~ziuk
  (2019-09-10 13:15)
  Co zrobili? Przez dekady wspierali politycznie wrogów kaczki. Którzy nota bene robili dokładnie to samo. Nabijali inflację, rozdawali pieniądze swoim grupom klienckim i nakładali coraz to nowe podatki. A teraz kwik. Jesteście drodzy janusze, głupi i niezorganizowani. Przyjdzie wam wkrótce zapłacić cenę najwyższą w tym kontekście. Wielu po prostu pożegna sie z biznesem, bo nie wyrobi na te wszystkie plusy. Jednocześnie przy tak niskiej jakości zarządzania wasze biznesy przejmą dużo lepiej od was zorganizowani holndry i niemce, bo przyroda nie znosi pustki. Proste.
 • ~Antychytrus
  (2019-09-10 18:03)
  Rząd stawiający na nowoczesne technologie, inowacyjność, synergię nauki z biznesen PODWYŻSZA pensję początkującego nauczyciela do najniższej krajowej.
 • ~rychu
  (2019-09-11 03:37)
  Mareczku, sieroto przyglupia !!!!!! juz z samej nazwy "przedsiebiorcy" sa od dzialan gospodarczych, a nie od robienia polityki i uczestniczenia w przepychankach z Jarkiem - kto glupszy !!!!!!!!!!!!!!! to rzad powinien zapewnic przedsiebiorcom przestrzen do dzialania na polu gospodarczym, a nie zmieniac przepisy co dwa dni, podwyzszac podatki co dwa tygodnie i krzyczec ze to krwiopijcy i zlodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: