Zdaniem Stuhra, tym, co różni "ekipę Kaczyńskiego" od "ekip Jaruzelskiego czy Gierka" jest to, że w czasach komunizmu w Polsce nie było pogardy władzy dla społeczeństwa i opozycji, a nawet oskarżonych. – A teraz to jest pogarda – takie mam bez przerwy poczucie, jak krytykuje mnie ugrupowanie rządzące – tłumaczył w rozmowie z Lisem.

Reklama

Dlaczego mimo pogardy miliony Polaków nadal głosują na PiS? – dociekał prowadzący.
– Mam taką teorię, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie – odpowiedział aktor.

Tomasz Lis stwierdził, że to "ustawianie zwolenników PiS na pozycjach potomków chłopów folwarcznych". – Tak! – skwitował krótko Stuhr.

Reklama

Zastanówmy się, skąd się bierze w naszych sporach nienawiść i pogarda? Ja wszędzie obserwuję polemikę, różne poglądy... Ale jako aktor widzę, gdzie w tych oczach jest chęć polemizowania, gdzie w tych oczach interlokutorów jest pogarda i nienawiść. I już - mówił z kolei aktor w rozmowie z RMF FM.

Robert Mazurek pytał swojego gościa też o akcję "Nie świruj. Idź na wybory" organizowaną przez znanych artystów. - Nie podoba mi się słowo "świruj" - jako poloniście. Raczej z filologicznego puntu widzenia - stwierdził. - Te wszystkie akcje są takie pół-żartem. A sprawa jest poważna. A tu ciągle żarciki jakieś, "nie świruj... - dodał Stuhr. Opowiedział się za obowiązkiem głosowania na wzór Belgii.

Zastanówmy się, skąd się bierze w naszych sporach nienawiść i pogarda? Ja wszędzie obserwuję polemikę, różne poglądy... Ale jako aktor widzę, gdzie w tych oczach jest chęć polemizowania, gdzie w tych oczach interlokutorów jest pogarda i nienawiść. I już.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-stuhr-u-mazurka-jako-aktor-widze-gdzie-jest-chec-polemizowan,nId,3258484#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Reklama

Karczewski o Stuhrze: Stał się politykiem, który chce ośmieszyć PiS

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował wypowiedzi Jerzego Stuhra podczas wtorkowej rozmowy w TVP Info. Stuhr stał się politykiem, z krwi i kości politykiem. Atakuje, jak może tylko, Prawo i Sprawiedliwość. Chce nas ośmieszyć - ocenił.

Zapewniał, że opinia Stuhra o wyborcach PiS jest nieprawdziwa. Mamy dokładnie przebadany elektorat Platformy Obywatelskiej, nasz, i to jest zupełnie nieprawda (co mówi Stuhr). Przede wszystkim nasz elektorat zmienia się, rozszerza się, w różnych grupach zawodowych. Właściwie w każdej grupie zawodowej, w każdej grupie społecznej mamy wzrost poparcia - przekonywał. Jak przyznał, "to bardzo cieszy, bo świadczy o tym, że jednak Polacy doceniają i nasze osiągnięcia, i nasze wspólne z Polakami sukcesy chcą realizować" - podkreślił polityk PiS.