"Przyjmij od nas, skromnych wyborców, dzięki którym sprawujesz swój zaszczytny urząd, tę garść płynących z serca, szczerych życzeń. Niech wreszcie, po miesiącach spędzonych na twardym stołku szefa rządu, spełni Ci się wszystko, co tak hucznie obiecywałeś" - to wstęp do siedmiu urodzinowych życzeń od bulwarówki. A oto i one:

Reklama

1. Niech nastanie dzień, w którym ogłosisz nam, że ze szpitali i przychodni zniknęły poniżające kolejki, w których schorowani ludzie miesiącami czekają na zabiegi i porady specjalistów.

2. Pewnego pięknego dnia, oby tylko nie za pół wieku, obudź się w Polsce usłanej siecią autostrad i dróg ekspresowych.

3. Odbierz na poczcie dziękczynny list polecony od emerytów, którzy przychylą Ci nieba za podwyższenie ich marnych świadczeń, niepozwalających na godną starość.

4. Oby rodacy podrzucali Cię do góry za cud gospodarczy dźwigający kraj z kryzysu, dający ludziom pracę i godziwe zarobki.

5. Zasłuż na wdzięczność tych, których nie stać na własne mieszkanie, a od rządzących nieustannie słyszą tylko, że muszą uzbroić się w cierpliwość.

6. Wybaw nas od żenujących wojenek zwaśnionych polityków skaczących sobie do oczu.

7. Miej łaskę dla zamęczających się nawzajem posłów. Niech połowa z nich odejdzie z Sejmu.

"Fakt" przypomina też, że Donald Tusk nie jest jedynym jubilatem, który może dziś świętować. Urodziny obchodzą także: Izabela Trojanowska, bracia Marcin i Michał Żewłakowowie, Artur Chamski i pływak Mateusz Sawrymowicz.

>>>Więcej na efakt.pl