Wiceszef PO Waldy Dzikowski przypomniał, że Platforma organizowała już cykl spotkań z okazji pierwszych 100 dni rządu. "Teraz chcemy powtórzyć ten scenariusz. Bezpośrednie spotkania, może nawet trudne rozmowy, dają najwięcej. Nieważne, ile ludzi przyjdzie na spotkania, ważny jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami miast, miasteczek i wsi" - ocenił.

Reklama

Jak dodał, Platforma chce pokazać sukcesy i dokonania rządu oraz podsumować okres koalicji z PSL. "Będziemy też jednak pytać ludzi, co - ich zdaniem - nam się nie udało, czego oczekują, jakie błędy popełniliśmy, jak Platforma jest oceniana" - zaznaczył.

"Chcemy się od ludzi wiele nauczyć, poznać opinie o koalicji i rządzie, po 2 latach sprawowania władzy" - dodał Dzikowski.

Polityk PO zapewnił jednocześnie, że - oprócz spotkań z wyborcami - nie będzie specjalnego celebrowania rocznicy.

Natomiast wicepremier Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapowiedział na dwulecie rządów akcję pod hasłem "730 spotkań na 730 dni rządu". "To będą spotkania z wyborcami, także na wsi, z udziałem posłów, senatorów, eurodeputowanych, radnych. Będziemy opowiadać o tym, co udało się zrobić rządowi, i o naszych planach na kolejne dwa lata. To ma być lokalna kampania, blisko ludzi" - mówił Schetyna.

Koalicyjny rząd Donalda Tuska został powołany 16 listopada 2007 roku, niespełna miesiąc po wygranych przez Platformę wyborach parlamentarnych. Do dzisiaj w rządzie nastąpiły dwie zmiany personalne: ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego zastąpił Andrzej Czuma. Zmienił się też minister bez teki - Zbigniewa Derdziuka zastąpił Michał Boni.