Order dla Michnika i Bieleckiego. Kapituła się sypie

| Aktualizacja:

Wygląda na to, że w Kapitule Orderu Orła Białego poza prezydentem pozostanie tylko jeden członek. Andrzej Gwiazda zapowiedział w rozmowie z tvn24.pl, że jeśli informacje o odznaczeniach dla Adama Michnika, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Aleksandra Halla i bpa Alojzego Orszulika się potwierdzą, zrezygnuje.

wróć do artykułu
  • ~Faza
    (2010-11-18 22:29)
    Michnik to stary Komuch brat jego to oprawca oficerów olskich z AK wysyłał ich na śmierć Ojciec Michnika na Białorusi był sekretarzem komunistycznej parti i takiemu zbirowi Komorowski daje Polskie odznaczenie
  • ~Ktoś
    (2010-11-10 23:03)
    A niech odchodzą. Gwiazda i Olszewski to zera. A Michnikowi order się oczywiście należał.
  • ~polski goj
    (2010-11-08 23:36)
    żądzą przemysłem kulturą kościołem ipolityką - to i ordery są dla nich a nie dla goi
  • ~Polak
    (2010-11-08 22:57)
    order dla micnika to dewaluaca odznaczenia bardziej należy mu się order wroga Narodu Polskiego
  • ~Zuza
    (2010-11-07 21:21)
    Pan Chrzanowski powinien tez odejśc a ksiądz Biskup odmówić przyjęcia Orderu z uwagi na Michnika,Bieleckiego i hala
  • ~Sadziu
    (2010-11-07 11:41)
    No i co narodzie kochany? Kogo wybraliście na prezydenta? Już niedługo do odznaczonych dołączy pośmiertnie Władysław Gomułka oraz W.Jaruzelski z Kiszczakiem. Jak można dawać order komuś, kto od początku pluje na Polskę? Żeby sobie nim za przeproszeniem d.. wycierał?! Do diabła z taką wolnościa i takim prezydentem! Marszałek Piłsudski za chwile zakwasów dostanie na tym Wawelu od bezustannego przewracania się w grobie.
  • ~lunk
    (2010-11-06 16:32)
    Chzrzanowski. człowiek bez honoru. MAMON to jego bóg.
  • ~obserwator
    (2010-11-06 12:33)
    Pamiętam czasy w mediach Nizińskiego.Okropny człowiek.Strasznie się wkurzałem jak musiałem wysłuchiwać tych jego tendencyjnych gadek.
  • ~Bronio POmyśl dobrze
    (2010-11-06 11:52)
    Ja bym proponował nowych i zasłużonych dla kraju nadwiślańskiego
    do kapituły orła tj W Jaruzelski C Kiszczak S Kania L Miller
    Toż to ludzie zasłużeni w utrzymaniu POrządku i bezpieczeństwa Polaków
  • ~Figa
    (2010-11-06 11:52)
    No cóż zaczyna się spłacanie długów, bo przecież nie za darmo Michnik i ta wyprana ze wstydu wyborcza oczerniała rząd Kaczyńskiego i prezydenta Kaczyńskiego , to co robił ten szmatławiec i właściwie robi do tej pory wywodzi się chyba z rynsztoka, i takich ludzi odznacza się największym polskim odznaczeniem ?. a czym zasłużył sobie na to odznaczenie Bielecki ? nawet nie był całą kadencje premierem, i niczym szczególnym się nie wykazał, a czym wykazał się rozlazły pan Hal . Komorowski odznaczając tych ludzi obniżył range tego orderu , a tym wszystkim , którzy otrzymali w przeszłości to odznaczenie n zrównując Ich z tymi osobami , po prostu napluł w twarz
  • ~LUNGI
    (2010-11-06 11:41)
    Członkowie Kapituły: Gwiazda i Niezieński o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się... z mediów!
  • ~lungi
    (2010-11-06 11:40)
    Członkowie Kapituły: Gwiazda i Niezieński o odznaczeniach dla Michnika, Bieleckiego i Halla dowiedzieli się... z mediów!

    O LAUREATACH:

    Laureat Adam Michnik zasłynął z powiedzenia "odpieprz się pan od generała" – chodziło o twórcę stanu wojennego Wojciecha Jaruzelskiego - i z tego, że nagrał Lwa Rywina. A także ze zdjęć, jak pije wódkę z Kiszczakiem i Urbanem.

    Laureat Jan Krzysztof Bielecki zasłynął z afery ze 120-metrowym apartamentem w centrum Warszawy, który odkupił za bezcen od Agencji Mienia Wojskowego.

    Laureat Aleksander Hall, minister bez teki ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, był wiceprzewodniczącym Unii Demokratycznej. Ostatnio utrzymuje sie m.in. z publikacji zamieszczanymi w "GW".

    GW ma wtyki, wielkie wow :/
  • ~wim
    (2010-11-06 11:37)
    Jaka władza takie odznaczenia.Po zniszczeniu gospodarki,oddaniu Polski w obce łapy i całkowitym skundleniu wizerunku rządzących przyszła kolej na odebranie symbolom narodowym takim jak Wawel i najwyższe odznaczenia państwowe wartości wpisanych w historię Narodu.Konsekwentna realizacja wynaradawiania poprzez podcinanie korzeni organizmu pod tytułem Polska.
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<
    (2010-11-06 11:31)
    PANIE GWIAZDA MEDAL DLA izaaka-blumenfelda NALEŻY SIĘ Z BURAKA , PEWNIE PAN SIĘ ZE MNĄ ZGODZI ...


    WYŁĄCZ PROPAGANDĘ-tvn-24-PO , NIE DAJ SIĘ OGŁUPIAĆ ...
  • ~Thorgal
    (2010-11-06 10:57)
    tylko bezmozgi moga popierac michnika i cala ta bande oszustow.Wynika to z niewiedzy o ludziach ,ich historii zycia.Gluptasy czytajcie historie nie opierajcie sie tylko na mediach ,bo macie przez to spaczony widok.
  • ~dziady cz.V
    (2010-11-06 10:13)
    wypełnią Kapitułe swojakami, jeszcze są Boni, Niesioł, Palikot, Miecugow, Sianecki i jwielu innych
  • ~lukasz
    (2010-11-05 23:47)
    HANBA HANBA
  • ~Roberto
    (2010-11-05 23:13)
    Nizieński to jest chyba Boguslaw a nie Bogdan. A swoja to sobie niezle towarzystwo dobral poprzedni prezydent.
  • ~t.cz.z
    (2010-11-05 22:40)
    Adam Michnik vel Aaron Szechter to z pewnością wielki "przyjaciel" Polski i Polaków - wedle B.Komorowskiego swoją działalnością zasłużył na order Orła Białego. A jaka to była działalność po '89 roku ?

    GW przed osiemnastu laty rozpętała wściekłą propagandę kontrlustracyjną (i trzyma ten kurs do dzisiaj) - a dlaczego ?
    Okazuje się, że pierwszej lustracji dokonała osławiona, tzw. Komisja Michnika w 1990 (nota bene działająca zupełnie bezprawnie). Tak zwana Komisja Michnika działała na terenie MSW mając dostęp do najtajniejszych materiałów w okresie od 12 kwietnia do 27 czerwca 1990 roku.
    W jej skład weszli: Andrzej Ajnenkiel, Jerzy Holzer, Adam Michnik i Bogdan Kroll. (Jeden z nich figurował w kartotekach jako TW). Jedynym materiałem, który po sobie pozostawiła Komisja, jest liczące dwie strony sprawozdanie wraz z enigmatycznym spisem materiałów archiwalnych i wnioskiem o przekwalifikowanie kategorii dokumentów z tej wyrywkowej listy. Nie wiadomo do jakich dokumentów członkowie Komisji mieli dostęp. Nie wiadomo, czy z tych materiałów nie zostały sporządzone kopie bądź odpisy, nie wiadomo wreszcie, gdzie takowe - jeśli istnieją - są przechowywane. Wiadomo, że jej członkowie mieli dostęp do akt współpracowników UB i SB. Nie wiadomo w jaki sposób pracowała Komisja, nie istnieją żadne dokumenty, które mogłyby wskazać, z jakich obszarów archiwum MSW korzystali jej członkowie. Komisja miała zapewne wgląd do wszystkich dokumentów, o jakie jej członkowie prosili - mówili pracownicy Biura Ewidencji i Archiwum UOP. Na pewno mieli też dostęp do materiałów operacyjnych, wszystkich opatrzonych klauzulą tajne specjalnego znaczenia. Nie istnieje żadna podstawa prawna działania tej Komisji. Korzystanie z dokumentów odbywało się poza wszelkimi procedurami obowiązującymi w MSW.

    Czy ktoś, posiadający tak dużą wiedzę na temat zawartości tajnych archiwów i teczek personalnych funkcjonariuszy i ważnych osób, nie zasługuje na uhonorowanie najwyższym odznaczeniem państwowym ?
    Również, dług wdzięczności powinno się spłacić: przecież Adam pomógł wygrać Bronkowi.
  • ~detux
    (2010-11-05 21:13)
    Będzie nowa kapituła: kapuś Niesiołowski, Palikot, Ryszard C, Masa + Kiszczak

Może zainteresować Cię też: