Wicemarszałek Sejmu uważa, że władzy w PiS nie przejmie sam Ziobro. - "To będzie chyba formuła bardziej zbiorowa. Ziobro to wie. To nie jest taka osobowość, ale moim zdaniem to jest jedyny polityk, który może być na czele PiS-u, żadnego innego tam nie ma. Ziobro moim zdaniem z grupą ludzi jest w stanie pokierować tą partią" – powiedział Niesiołowski.

Reklama

Jego zdaniem tarcia w PiS mogą doprowadzić do powstania nowej partii. "Na razie wiadomo tyle, że Kaczyński wygląda na tak osłabionego, że właściwie nie jest w stanie go wyrzucić, ani spacyfikować" – powiedział Stefan Niesiołowski.

Urban o gafie Komorowskiego, której nikt nie wychwycił >>>>

Jego zdaniem Ziobro nie jest dzisiaj w stanie obalić Kaczyńskiego, więc tę partię czeka dyskusja i wypracowanie jakiejś nowej formuły.

Wywiad Ziobry, w których mówi on, że na bazie PiS być może trzeba będzie zbudować dwa ugrupowania – centrowe i narodowe, to zdaniem Niesiołowskiego niezwykle odważne rzucenie" wyzwania Kaczyńskiemu. "Skończy się to prawdopodobnie jakimś starciem i prawdopodobnie jeden z nich przegra, wygląda na to, że jednak Kaczyński" – dodał.