Część osób publicznych wszystko porównuje do tragedii smoleńskiej, ale nie śmiałbym porównywać tych dwóch wydarzeń. To jest tragiczna, ogromna, ale jednak katastrofa komunikacyjna. O każdej godzinie w kraju jeździ dużo składów pociągowych, lata dużo samolotów, mamy ogromny ruch na drogach, to się może zdarzyć - stwierdzi Jacek Cichocki w rozmowie z Moniką Olejnik.

Reklama

To co się wydarzyło w Smoleńsku to była tragedia, która przechodzi wszelkie wyobrażenie. Samolot specjalny z prezydentem na pokładzie rozbija się w takich okolicznościach. Te wydarzenia są nie do porównania i dziwię się, że w takiej sytuacji ktoś koniecznie musi w ten sposób zbijać jakiś kapitał polityczny - dodał minister.

>>>MARSZ POPARCIA DLA TELEWIZJI TRWAM. POSPIESZALSKI O KATASTROFIE

Jan Pospieszalski wziął udział w niedzielnym marszu poparcia dla Telewizji Trwam. Mówił m.in, że państwo zawodzi Polaków i nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa

Tak jak dwa lata temu nie było w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim najlepszym obywatelom - prezydentowi i całej delegacji, tak wczoraj nie potrafiło zadbać o bezpieczeństwo podróżujących - powiedział podczas demonstracji publicysta i dziennikarz.