Kierownictwo klubu parlamentarnego PO niestety bardzo energicznie zaangażowało się w forsowanie lewicowych i lewackich projektów - stwierdził minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin w Radiu ZET. W gronie osób "forsujących lewicowe i lewackie rozwiązania" wymienił szefa klubu, Rafała Grupińskiego. Jego zdaniem wprowadzenie dyscypliny w sprawie związków partnerskich będzie oznaczało złamanie słowa przez premiera. To by znaczyło, że Platforma Obywatelska nie będzie Platformą Obywatelską. To znaczy, że złamane zostanie słowo premiera, który zadeklarował jednoznacznie, że w takich sprawach w Platformie nie będzie dyscypliny - mówił

Reklama

Gowin stwierdził też, że nie zaakceptuje ustawy u związkach partnerskich, którą przygotował Artur Dunin, jego partyjny kolega. Tylnymi drzwiami doprowadzi do legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych ze wszystkimi tego konsekwencjami, również adopcją dzieci – mówił Monice Olejnik minister sprawiedliwości. Teraz nie ma mowy o adopcji dzieci, ale w innych krajach zaczynano od legalizacji związków partnerskich. Potem się okazywało, że na mocy orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka tym związkom należą się dokładnie te same prawa co związkom heteroseksualny. Pary heteroseksualne mają prawo do adopcji? Mają. W takim razie pary homoseksualne też będą miały to prawo – wyjaśnił.

Tłumaczył też, dlaczego nie poprze konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet. Ja będę przeciwko, uważam, że to jest przykład niebezpiecznej inżynierii społecznej – dodał. Przyznał jednak, że nie udało mu się zebrać większości, która odrzuci projekt, wiec rząd skieruje ustawę do Sejmu.