Europoseł był proszony o komentarz do zarządzonej na poniedziałek ekshumacji ciała byłego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Dziennikarka RMF spytała wprost: czy państwo zdało egzamin?

Reklama

Zarzucanie państwu, czy urzędnikom, czy nawet rodzinom, że popełnili błędy przy identyfikacji, wydaje mi się dzisiaj dużo bardziej niestosowne niż wcześniej - odparł Jacek Prostasiewicz. I dodał: - Po tym, jak zdecydowałem się odszukać te zdjęcia, które zostały zamieszczone w sieci przez tego rosyjskiego blogera... Ten, kto dzisiaj łatwo oskarża o pomyłkę czy to urzędników, czy nawet rodziny smoleńskie, powinien zapoznać się najpierw z tymi zdjęciami, żeby zobaczyć, w jakim stanie były te ofiary katastrofy. To są dramatyczne zdjęcia - podkreślił.

Zdaniem europosła Platformy stan ciał ofiar katastrofy smoleńskiej nie jest usprawiedliwieniem dla pomyłek przy identyfikacji zwłok.

Ale to na pewno pozwala zrozumieć tamte okoliczności, tamtą dramaturgię, jak trudne mogło być rozpoznanie ciał w tamtych okolicznościach - dodał Jacek Protasiewicz.

Drastyczne zdjęcia ofiar smoleńskich, w tym prezydenta Kaczyńskiego, w internecie >>>

Reklama
AP / ALIK KEPLICZ