Prezes wykorzystuje na pisanie każdą wolną chwilę, a nie ma ich zbyt wiele - powiedział PAP jeden z polityków PiS.Kaczyński - jak twierdzą posłowie z jego ugrupowania - zawrze w książce swój pomysł na rządzenie oraz interpretację najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Plan jest taki, aby wydanie książki zbiegło się z wiosennym kongresem partii. Mam nadzieję, że to się uda - podkreślił rozmówca PAP z PiS.

Reklama

Książka nie ma jeszcze ustalonego tytułu. Wiadomo, że będzie kontynuacją książki "Polska naszych marzeń", która ukazała się tuż przed wyborami parlamentarnymi, jesienią 2011 r. Fragment tej publikacji dotyczący Niemiec i kanclerz Angeli Merkel wzbudził wówczas spore kontrowersje.

Kaczyński napisał m.in., że Merkel chce może miękkiego, ale podporządkowania Polski Niemcom oraz, że nie sądzi, żeby kanclerstwo Angeli Merkel było wynikiem czystego zbiegu okoliczności. Kaczyński dopytywany w wywiadzie dla "Newsweeka" o ten fragment swej książki, powiedział wówczas: Ona wie, co ja chcę przez to powiedzieć. Tyle wystarczy. Politolodzy, a także sami politycy PiS, oceniali, że zamieszanie dotyczące książki przyczyniło się do gorszego wyniku PiS w wyborach.