CBOS: 27 do 23 dla PiS

Reklama

Wedle sondażu CBOS nie zmienia się poparcie dla Platformy Obywatelskiej, która z 23 procentami zajmuje drugie miejsce. Stabilne okazały się także notowania pozostałych partii, mających swych przedstawicieli w Sejmie. Na Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zagłosować dziewięć, zaś na PSL - sześć procent potencjalnych wyborców.

Do Sejmu nie weszłyby: Ruch Palikota, Solidarna Polska i Nowa Prawica. Ugrupowanie Janusza Palikota zanotowało trzyprocentowe poparcie, zaś na partie Zbigniewa Ziobry i Janusza Korwin-Mikkego swój głos chce oddać dwa procent badanych. Spośród pozostałych ugrupowań zwolenników znalazły jeszcze Polska Jest Najważniejsza oraz Polska Partia Pracy (po 1 proc. wskazań).

Udział w wyborach deklaruje 54 procent respondentów. Prawie jedna czwarta ankietowanych (23 proc.), którzy chcieliby wziąć udział w wyborach, nie wie, na którą partię by głosowała. Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 6-12 czerwca na liczącej 1010 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

dziennik.pl

TNS Polska: 30 do 23 dla PiS

Jeszcze większą różnicę na niekorzyść PiS pokazuje badanie przeprowadzone przez TNS Polska. W połowie czerwca partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 30 procent poparcia, zaś Platforma Obywatelska - na 23 procent. To największa przewaga od lat - pisze publikujący wyniki sondażu "Super Express".

Znaczący jest fakt, że w stosunku do maja PiS zyskało dwa punkty procentowe, tyle samo straciła PO.

Wedle badania, do Sejmu weszłoby jeszcze SLD (10 proc.) i Ruch Palikota (6 proc.).