Według Giertycha w Polsce "nadchodzi burza", która musi doprowadzić do reformy państwa. Politycy PiS i Ruchy Palikota okazali się antysemitami - stwierdził Giertych cytowany przez natemat.pl. - Od tego głosowania PiS i Ruch Palikota są dla mnie partiami antysemickimi w znaczeniu praktycznym. Ich intencją nie było uderzenie w naród żydowski, ale w praktyce, jeżeli komuś się mówi, że nie może praktykować swojej religii, to jest się przeciwko tej osobie - stwierdził były minister edukacji.

Reklama

Według niego stanowisko Sejmu w sprawie uboju jest "zaprzeczeniem polskiej tradycji, polskiej gościnności, którą kultywowaliśmy przez wieki".

Komentując stanowisko PiS kpił, że związane jest ono z historią Alika, czyli nieżyjącego kota Jarosława Kaczyńskiego - czytamy w natemat.pl. - 23 kraje ubój rytualny akceptują, a w Polsce ze względu na Alika nie – przekonywał.

Na reakcję oskarżonych o antysemityzm posłów Ruchu Palikota nie trzeba było długo czekać. Posłe Artur Dębski na swoim profilu na Twiterze napisął co mysli na temat byłego ministra edukacji.

Wg Giertycha jestem antysemitą . Ile razy jeszcze ten czub będzie miał prawo nas obrażać ?

— Artur Dębski (@PoselDebski) July 18, 2013