Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek tłumaczy, że publikacja tzw. raportu Macierewicza doprowadziła do zdradzenia wielu tajemnic państwowych. Polityk przypomina, że po ujawnieniu raportu mieliśmy wiele kłopotów z wywiadem wojskowym, została zlikwidowana siatka wywiadowcza w Afganistanie, a do więzień trafili współpracujący z naszym wywiadem obywatele Białorusi i Rosji.

Reklama

Rozenek uważa, że zespół może pokazać skutki ukazania się raportu, a także doprowadzić do oskarżenia osób, które doprowadziły do takiej sytuacji. Polityk uważa, że Antoni Macierewicz który jest odpowiedzialny za demontaż polskiego wywiadu wojskowego, czuje się bezkarny.

Andrzej Rozenek nie ukrywa, że powołanie zespołu jest odpowiedzią na to, co w tej chwili robi Antoni Macierewicz, czyli "bezczelnego kabaretu na grobach 96 osób".
Rzecznik Twojego Ruchu dodaje, że zespół ma składać się z wąskiego grona polityków i ekspertów. Członkostwo Antoniego Macierewicza nie jest przewidziane, a jego obecność mogłaby mieć jedynie charakter przesłuchania.


Wojskowe Służby informacyjne zostały rozwiązane w 2006 roku. W ich miejsce powołano Służbę Wywiadu Wojskowego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. W wyniku likwidacji WSI powstała komisja weryfikacyjna, a później tak zwany raport Macierewicza o działalności żołnierzy i pracowników WSI. Został on odtajniony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.