Nie mogę słuchać tej trucizny nienawiści, która jest z tych komunikatów pana Macierewicza i jego ekipy. Nie wątpię, że chcą być może to wyjaśnić, ale stokrotnie wątpię w ich intencje. Bo one są po prostu złe - mówi na swoim wideoblogu Jurek Owsiak.

Reklama

Szef WOŚP dodaje, że też jest zainteresowany wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. -Nawet jeżeli te wyjaśnienia nie będą zgodne z tym, co myślę, to jestem w stanie przyjąć każdą tezę, według spokojnie przeprowadzonych oględzin i spokojnie przeprowadzonych badań. Ktokolwiek by ich nie prowadził. Nie wskrzeszę ludzi, którzy zginęli, ale wysłucha.

Owsiak w głośnym wywiadzie mówi o eutanazji>>>>

- Gdyby sam Pan Bóg z nieba pokazał, kto jest winien i nie zgadzałoby się to z teortią pana Macierewicza, to on też by się z nią nie zgodził. I powiedziałby, że to nie jest ręka Pana Boga, a to nie jest w ogóle Pan Bóg - mówi w swoim wideoblogu Jurek Owsiak.

Owsiak wspomina, że kolejny medialny pokaz szefa zespołu smoleńskiego przykrył konferencję WOŚP, na której m.in. dzieci uczone pierwszej pomocy pokazywały, czego się nauczyły. Mówi też o sukcesie swojego dzieła.

- Tak się w tym zakręciliśmy, że kiedy dzisiaj 50 dzieci robiło masaż serca, wchodzą w życie z nauką ratowania życia, to ta wiadomość została przykryta totalnym pier......em, które od iluś miesięcy sączy się z chorych głów i wchodzi w nas, zatruwa wszystkich Polaków. Dosyć tego, po prostu k...a dosyć! Nie można tego słuchać. Chcecie wyjaśniać? Wyjaśniajcie. Ja szanuję ofiary. Pokłon dla każdej z nich. Ale niech mnie pan Macierewicz nie łapie za łeb i nie każe machać, tak jak chce. Wpadliśmy w wielką paranoję, idiotyzm - apeluje.

- Dzisiaj przegraliśmy. Po raz kolejny przegraliśmy z idiotyzmem, z nienawiścią, z taką manią, żeby nas wszystkich zatruć. Panie Macierewicz, zostaw nas pan wszystkich ku...a w spokoju!

Pieniądze zebrane w czasie 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają pójść na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Hasłem finału ma być: "Na ratunek".