Grabarczyk: Wymiar ujawnionej przez CBA korupcji budzi grozę

Najpierw prokurator, potem komisja śledcza. Polityk PO Cezary Grabarczyk uważa, że trzeba jeszcze poczekać z parlamentarnym śledztwem w sprawie korupcji w dawnym MSWiA i obecnym MSZ.

wróć do artykułu
  • ~Zgredek
    (2013-11-22 09:33)
    I ma rację. Za co płaci się tyle CBA, CBŚ i wymiarowi sprawiedliwości. Trzeba jednak przyspieszyć procedury. Jeżeli materiał dowodowy został zgromadzony w całości - to dwa tygodnie wystarczy do podjęcia decyzji. To samo w sądach.
    Szkoda, że Grabarczyk sprytnie nie mówi o co chodzi opozycji. Dostać się do śledztwa i ostrzec swoich złodziei no i dostać się do władzy.
    Opozycja ma w d kraj. Rozda o co zostało agentom Watykanu. Już postały komisje Sto ateizacji kraju oraz komisja do przeglądu prawa, czy zgodne z wartościami chrześcijańskimi - coraz weselej w Sejmie.
  • ~ZbyszekD
    (2013-11-22 09:53)
    ,,Zgredek'' internet to wspaniały miernik głupoty - facet ty bredzisz, z twoją obsesją na temat agentów Watykanu (w każdym wpisie - ni przypiął ni wypiął) prędzej czy później wylądujesz w odpowiednim zamkniętym zakładzie - czego ci z całego serca życzę.
  • ~GERMANY
    (2013-11-22 09:53)
    NIEMCY ODPALJĄ JUTRO PRZEDOSTATNIĄ GOŚCINĘ !
    BĘZIE DUŻO POTRAW DO JEDZENIA I DO PICIA TEŻ BĘDZIE .
    NIEMCÓW SZYBKO GRYPA ZAATAKOWALA , WIĘC MUSZĄ JAKOŚ TO GOŚCINĘ PRZETRAWIĆ ? GŁOWA MAŁO CO NIE PĘKNIE , I PRZEZIĘBIENI JESTEŚMY I TO MOCNO ! W PRACY BY NIE DAŁO RADĘ WYTRZYMAĆ , WIĘC URLOP SIĘ WZIEŁO ?
    BO BY SIĘ INNYCH LUDZI PO ZARAŻAŁO !
  • ~wit
    (2013-11-22 09:54)
    Zgredek, jest dupa w mysleniu. To nie tak. Odpowiadaja ci zlodzieje i spekulanci glosuj na PO.I przestan uprawiac Niesiolowskiego. A mozes ty Niesiol?
  • ~007
    (2013-11-22 09:57)
    Korupcja ta ma wszelkie znamiona zdrady narodowej. Czy śledczy wkroczą do Belwederu i Urzędu Rady Ministrów? Z drugiej strony istnieją POwiązania z duchami PRL a PO. Gdzie jest miejsce w tej układance Palikotów pokarze przyszłość.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-22 10:00)
    Gdyby PiS wyłapał bandzierów w białych kołnierzykach w biznesie, to teraz mielibyśmy spokój i byłaby kasa na służbę zdrowia, szkolnictwo i emerytury. Nie należy mieszać biznesmenów z bandziorami "pseudobiznesmenami"rodem z PEŁO !!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-22 10:00)
    A KIEDY "JÓZEK-BĄK" BEDZIE ZATRZYMANY,ZA AMBER???
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2013-11-22 10:03)
    RE:~Zgredek2013-11-22 09:33 Bredzisz jak pijany, podobnie jak Grabarczyk który mówi: - To znak, że państwo działa - mówił gość Polskiego Radia. Gdyby to państwo rządzone przez skorumpowanych POpaprańców działało, to nie było by tak gigantycznych przekrętów trwających już od pięciu lat i to na szczytach władzy. Najlepiej wszystko zwalać na oPOzycję, a szczególnie na PIS. Taka jest rola POlimatołków.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-22 10:16)
    a co z korupcją w sprawie informatyzacji w wojsku za PO ??? CBA do roboty
  • ~kkk
    (2013-11-22 10:18)
    Panie Grabarczyk a kiedy wezma się za Pana. Nigdy bo nie jest Pan człowiekiem Schetyny.
  • ~Halinka
    (2013-11-22 10:23)
    Tak sobie myślę, że znów w wątku afery pojawia się nazwisko Schetyna, bo był wtedy szefem MSWiA. A się tak zastanowiłam na głos, co teraz robi Aleksander Grad?
  • ~Wojtek
    (2013-11-22 10:27)
    W 2007 roku PO i PSL wmówiły Polakom, że walka z korupcją to szaleństwo PiS-u.

    Za pomocą "zaprzyjaźnionych" mediów (określenie Andrzeja Wajdy) Tusk wmówił Polakom, że CBA to zbędna instytucja, gnębiąca niewinnych ludzi. Żaden układ nie istnieję, jest wytworem chorej wyobraźni. Posłanka Sawicka to tylko biedna skrzywdzona miłość, a doktor G. to wręcz bohater, dobroczyńca ludzkości, szykanowany przez okrutny i zły reżim. Złodzieje stali się nagle niewinni jak te lilie polne, a ścigający ich funkcjonariusze – agenci CBA, prokuratorzy – mianowani zostali czarnym ludem.

    A gdy już objęli władzę, to w pierwszej kolejności uderzyli w instytucje walczące z korupcją. Przetrącili kręgosłup CBA, prokuraturę zamienili w niedotykalną korporację, zmienili ustawę o NIK, likwidując protokoły kontroli, tak aby Izba pisała raporty bardziej ogólne, bez kłopotliwych szczegółów.

    Walkę z korupcją uznano za nadużycie, a jeśli w ogóle ktoś coś wykrył, ujawnił - to okazywał się kozłem ofiarnym. Tak się stało z Mariuszem Kamińskim. Próbowano utrwalić przekonanie, że afery widzi tylko złe PiS, ale tak naprawdę wszystko jest w porządku.

    Nic zatem dziwnego, że rozmaite Rychy, Miry, Zbychy z PO oraz podobna do nich Śmietanka z PSL-u uznała to za jasny sygnał – można kraść.

    A potem były już tylko kolejne zamiatane pod dywan afery, z hazardową na czele i znów jasny sygnał – jak złapią za rękę, to mówimy, że to nie nasza ręka. Nikt nam nie zrobi nic.

    I seria samobójstw – tu się prezes zastrzelił, tam dyrektor powiesił – udziału osób trzecich nie stwierdzono.

    Władza sprawowana przez PO i PSL jest po prostu sama w sobie korupcjogenna. Ona korupcję lubi, ona korupcji sprzyja, a układy korupcyjne jej sprzyjają z wzajemnością. W obronie obecnej władzy nie będą szczędzić pieniędzy ani sił.

    Władza Kontrolna Sądownicza jest podporządkowana Władzy Ustawodawczej, a Władzę Ustawodawczą mają opanowaną towarzysze partyjni. W Polsce niestety mamy zamiast demokracji przedstawicielskiej, zwykły totalitaryzm partyjny jak w czasach PRL za rządów PZPR.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-22 10:28)
    Dymisja tuska

    Tusk poddaj sie do dymisji
    razem ze swoimi kanciarzami ,oszustami skorumPOwanym bydłem !
  • ~mister wygnany
    (2013-11-22 10:34)
    Po...nic się nie stało ??? Korupcja wszędzie wszech obecna??? Kiedy autostradami zajmie się .cba.??
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-11-22 10:37)
    łapówkarze to jak widać sami członkowie platformy obywatelskiej.(PO) jaki szef partii tacy jej członkowie z bulem to stwierdzam. do tego Amber Gold Tussk i sprawa józefa bąka, studia nagraniowe, prostytucja polityczna i kupczenie stanowiskami.
  • ~cynikus
    (2013-11-22 10:58)
    I kto to mówi!!! I kto to mówi!!!
  • ~fPiSdu !
    (2013-11-22 11:03)
    no rzeczywiście.
    ci państwowi urzędnicy to harcerzyki.
    harcerzyki w porównaniu do tego co robią działacze PiS.
    biorą łapówy, łamią prawo, można ich złapać.
    sieć powiązań biznesowych, którą wytworzył PiS to dopiero jest majstersztyk.
    tu przekazywanie korzyści kwitnie w majestacie prawa.
    nikt nikogo nie korumpuje kopertą pieniędzy tak jak robił to agent Tomek.
    tutaj firmy czy organizacje chcące skubnąć troszkę kasy płacą zleceniodawcom wynajmując powierzchnie biurowe...
    biura należą do spółki Srebrna bądź samego PiS. (te nieruchomości to efekt przekrętów przy uwłaszczaniu RUCH-u jeszcze w latach 90-tych)
    przykład: o ochronie Kaczyńskiego płaconej z kasy partii (czyli z naszych podatków) wiedzą wszyscy. ale mało kto wie, że firma ochroniarska strzegąc prezesa w jego żoliborskich pieleszach wynajmuje w tym celu budkę. a od kogo?
    oczywiście od spółki Srebrna !
    tu bardzo ciekawy artykuł wyjaśniający jak pis wydaje publiczne pieniądze: http://polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,2.html

    dla niecierpliwych dodam, że słowo PRZETARG (nawet ustawiony) nigdzie się nie pojawia ...
  • ~Robnad
    (2013-11-22 11:04)
    następny rżnie głąba, chociaż przy głąbie wszystkich głąbów, robiących za capo dei capi moronów POkemońskich to pikuś.

    nie POzwolimy sobie nigdy na dorsza za 8,5 złocisza, jak to robił wredny PIS okradając Polskę-nowe motto Parady Oszustów.
  • ~POkonany
    (2013-11-22 11:12)
    By żyło się lepiej http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,To-im-sie-zyje-najlepiej-w-niepodleglej-Polsce,wid,16157309,wiadomosc.html
  • ~Robnad
    (2013-11-22 11:17)
    ~fPiSdu !2013-11-22 11:03

    chcesz PÓłgłówku robić przetarg na budkę?
    rzeczywiście, przy skręconych 70 mld. przy autostradach, i diabli wiedzą ilu miliardach przy wszystkim czego się dotknęła Parada Oszustów, to niesłychana zbrodnia.

    jak się patrzysz w lustro doopku, to co widzisz?

Może zainteresować Cię też: