Na miejscu Platformy bym się odciął, że Jarosław Kaczyński jest ojcem polskiego obciachu- powiedział Michał Kamiński w Radiu ZET.

Reklama

Eurodeputowany dodał, że prezes PiS nie ma pomysłu na Polskę.

W retoryce i w tym wywyższeniu symbolicznym Macierewicza widać, że motywem działania Jarosława Kaczyńskiego jest zemsta na politycznych przeciwnikach - stwierdził Michał Kamiński.

Nie przecenia on jednak powierzenia funkcji wiceprezesa PiS Antoniemu Macierewiczowi. Bo zdaniem Kamińskiego liczy się to, kto reprezentuje PiS w mediach, kto ma wpływ na decyzje prezesa. To jest istota działania w PiS.

Europoseł pochwalił jednak PiS i Adama Hofmana za rozwiązanie sprawy z oświadczeniem majątkowym zakwestionowanym przez CBA.

To, jak zachował się Adam Hofman i PiS nie budzi żadnych zastrzeżeń. Trzeba to pochwalić, to jest promocja dobrych standardów w życiu publicznym. Jestem przywiązany do zasad naszej cywilizacji, w których mówi się, że, dopóki ktoś nie jest skazany, to jest niewinny. Nie mam cienia sympatii do Adama Hofmana, ale dzisiaj dla mnie nie honor kopać kogoś, kto jest w kłopotach - stwierdził Kamiński.