O tym, że Donalda Tuska, który pojawił się na meczu Polska - USA wygwizdano, doniósł serwis eurosport.onet.pl. Zasiadającego na trybunach szefa rządu powitał w czasie jednej z przerw technicznych spiker. - Przyszły przewodniczący Rady Europejskiej jednak nie będzie miło wspominał przywitania przez publiczność zgromadzoną w hali. Kibice reprezentacji Polski niemiłosiernie wygwizdali Tuska, który miał przy tym nietęgą minę - czytamy w relacji.

Wieść o tym, że ustępujący szef rządu - mówiąc delikatnie - nie został ciepło przywitany przez kibiców, obiegła sieć oraz media. Później pojawiła się pogłoska, że gwizdy skierowane były w stronę jednego z kibiców, który miał wykonać w kierunku Donalda Tusku wulgarny gest.

Jednak wedle relacji dziennikarza sportowego RMF FM Macieja Jermakowa, nic szczególnego się w czasie meczu nie wydarzyło.

Wczorajszy mecz nie był dla Polaków szczęśliwy. Biało-czerwoni przegrali ze Stanami Zjednoczonymi 1:3. Była to pierwsza porażka naszych siatkarzy w czasie trwających w Polsce mistrzostw świata.