Skąd Petru ma pieniądze? "Każda osoba z jedynki listy wyborczej wpłaca 30 tysięcy złotych"

"Nie szastam pieniędzmi państwowymi, tak jak szastają duże partie, bo nie mam takich pieniędzy- wyjaśnia Ryszard Petru, pytany o kwestie finansowania jego partii. Lider Nowoczesnej wyjaśniał w radiu RMF, skąd bierze pieniądze na kampanię.

wróć do artykułu
  • ~VALDI
    (2015-10-14 18:18)
    Brawo Panie Ryszardzie!!! Wierzę w Pana zapał i młodość!!!
  • ~Jaga
    (2015-10-14 11:52)
    Też by wpłaciła, ale nie wiem jak. Na pewno na nich zagłosuję, bo oni nie obiecują gruszek na wierzbie. Gdyby w szkołach uczono podstaw ekonomii, to więcej osób powiedziałoby to samo. Jest religia i dlatego wiele ludzi wierzy w cuda i pobożne życzenia traktuje jak program wyborczy (patrz sympatycy Kukiza).
  • ~alexis
    (2015-10-12 23:04)
    Synki... a jak niby miałby się Petru finansować, skoro nie ma żadnego tytułu do finansów publicznych? Przedstawianie własnych ograniczeń jako zalet jest trochę kpiną z inteligencji ludzi :)
  • ~Arga
    (2015-10-12 22:22)
    Finansowanie jest jawne, więc można sprawdzić kto ile wpłacił. Poza tym widać, że u nich każdy sam płaci za swoją kampanię i to jest duży plus.
  • ~olo
    (2015-10-09 16:01)
    Szacunek dla gościa! Tacy ludzie są potrzebni w sejmie!
  • ~oz***
    (2015-10-07 16:43)
    :))) PO D Ł U G I M D Ł U G I M NAMYŚLE, BANKOWY KONIK TROJAŃSKI PAN RYSZARD PETRU PRZYZNAŁ SIĘ W KOŃCU, IŻ POBRAŁ 2 MLN KREDYTU NA KAMPANIĘ WYBORCZĄ.
    Z BANKAMI OCZYWIŚCIE NIE MA NICZEGO WSPÓLNEGO LECZ TRZEBA PRZYZNAĆ ZDOLNOŚCI KREDYTOWE POSIADA WIEEELKIE JAK SAMIUŚKIE TATRY.. :))
    Ten chlebek wyborczy okazał się zakalcem..
  • ~oli
    (2015-10-05 20:22)
    petru popiera balcerowicz z pzperu i belka
  • ~oli
    (2015-10-05 20:20)
    petru to zydowska partia popierana przez banki
  • ~oli
    (2015-10-05 20:18)
    mafia rzydowsko bankowa popiera petru
  • ~oli
    (2015-10-05 20:17)
    petru to kanal
  • ~Luki
    (2015-10-02 00:03)
    I po co takie akcje? I tak nie uda wam się zdyskredytować Petru. Jesteście słabi, a on umie to wykorzystać. Ma wielu zwolenników i na pewno nie zmienią o nim zdania, choćbyście wymyślali jeszcze inne głupstwa.
  • ~co za głupoty
    (2015-10-01 20:27)
    A w innych partiach jak jest? Wpłacają po 40-50 tys i jest ok. Może ma z oszczędności, może wziął kredyt. Co to kogo obchodzi? Przecież jest tak, że każdy na niego może wpłacić kasę, więc może rodzina czy znajomi, albo członkowie partii się zrzucili. Skoro pracuje, to ma. Takie jest moje zdanie.
  • ~młody
    (2015-09-30 12:46)
    W Polsce każdą zaletę potrafimy przekuć w wadę. .Nowoczesna zbiera obowiązkowo pieniądze od swoich członków, kampanie finansują liderzy list i zamiast to chwalić i pokazywać jako przykład, to niektórzy wolą uznać to za coś karygodnego. Kraj absurdu!
  • ~Jazdadom
    (2015-09-30 10:10)
    Frontalny atak partii, które od lat funkcjonują głównie w oparciu o środki pochodzące z budżetu pokazuje, że zupełnie się oderwali od swoich wyborców. Nie wierzą też, że mogą być wyborcy, którzy chcą po prostu wesprzeć inicjatywę, która reprezentuje ich interesy i stąd taki sukces mikropłatności. Ja sam wpłaciłem kilka razy po kilkaset złotych, bo wierzę, że Polska zasługuje na ludzi nowych, którzy sami coś osiągnęli i wiedzą jakie bolączki dotykają Polaków. Z własnego doświadczenia a nie z relacji prasowych.

    A może to po prostu zazdrość, że ich wyborcy nie chcą ich wspierać?

    Jest jeszcze jeden aspekt. Petru jako pierwszy otwarcie mówi o tym jak jest finansowana jego kampania. Mówi o limicie wpłat na osobę w wysokości 43 700 zł. Cztery lata temu pan Palikot chwalił się, że wyłożył własne pieniądze i za każdy procent poparcia zapłacił milion złotych, co dało mu 10 % w wyborach. Ciekawe jak wpłacał na kampanię te 10 milionów, omijając limit. Czy nie przez tzw. słupy i studentów? Może trzeba go o to jasno spytać...
  • ~mergre
    (2015-09-29 18:38)
    Partie nie powinny być finansowane z budżetu państwa. Nowoczesna do boju!
  • ~mergre
    (2015-09-29 18:36)
    Partie nie powinny być finansowane z budżetu. Nowoczesna do przodu!
  • ~normlaność!
    (2015-09-29 10:22)
    Boją się i cisną Petru. To pokazuje jaka jest wola zmian. Kandydaci płacą za kampanię, obywatele wpłacją - tak to powinno wygladać! Można bez dojenia podatników i budżetu? Głosuję na Nowoczesną - w końcu ktoś normalny na tej scenie politycznej.
  • ~Mefiii
    (2015-09-29 08:54)
    Dlaczego Partie takie jak PiS czy PO, SLD itd maja być finansowane z moich podatków nie jestem członkiem nie sympatyzuje z tymi partiami nie chce na nie glosować wiec dlaczego maja dostawać środki z moich podatków, lepiej wydać te środki na budowę np żłobków i przedszkoli. Dlatego właśnie zagłosuje na Nowoczesną, Dlatego dokonałem mikropłatności na tą właśnie partie.
  • ~mar
    (2015-09-29 08:23)
    Oto Polska właśnie. Nawet uczciwie się nie da, zawiść, zawiść, zawiść... Najuczciwszy sposób finansowania zrzeszeń (w tym partii, kościołów, związków zawodowych) - chcesz być członkiem ruchu - płać składkę, a nie wyciągaj łapy do kasy państwowej!
  • ~driada
    (2015-09-29 02:02)
    i bardzo dobrze, że nie szastają pieniędzmi, a już zwłaszcza z budżetu państwa. reszta partii też powinna zmienić sposób finansowania.