Sejm przyjął projekt ustawy wprowadzający program "Rodzina 500 Plus". WIDEO

| Aktualizacja:

Sejm przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzającym program "Rodzina 500 plus". Za przyjęciem głosowało 261 posłów, przeciw 43, wstrzymało się od głosu 140. Tuż po głosowaniu na sali posiedzeń doszło do nieoczekiwanej awarii oświetlenia, jednak po chwili wszystko wróciło do normy.

wróć do artykułu
  • ~ Ksiądz Robak
    (2016-02-12 08:23)
    No to kwitnie propaganda sukcesu.
  • ~Marek
    (2016-02-12 07:20)
    TO NIE OSZUŚCI Z PISU TYLKO RASIŚCI SPOD ZNAKU KRZYŻA.-- WITAM WSZYSTKICH WYZNAWCÓW SZATANA Z TORUNIA PRAGNĘ WAM POWIEDZIEĆ ŻE OGLĄDAŁEM TEN CHLEW NA WIEJSKIEJ I POWIEM WAM ŻE TAK JAK TO BYDŁO SIĘ TAM ZACHOWUJE TO JEST TRAGEDJA ALE TO JEST WASZE ODBICIE LUSTRZANE I POWIEM WAM ŻE TO W SMOLEŃSKU TO NIE BYŁ ZAMACH TYLKO KARA BOSKA BOZIA POKARAŁA ICH ZA WASZE NISKIE EMERYTURY Z WYSOKIE PODATKI ZA WYSOKIE CENY W SKLEPACH ZA WASZĄ NIEDOLE BIEDY I NĘDZY WY NAIWNI WYZNAWCY PISU PO PSL SLD.....W SEJMIE BYDŁO I NA ULICY BYDŁO.
  • ~RK
    (2016-02-11 21:49)
    8 lat afer ,bogate posilki u sowy,teraz wielka troska o pierwsze dziecko.bedac u wladzy zadne dziecko nie mialo szans na zasilek z budzetu.udal sie im tylko desant tuska do brukseli,wilcze oczy lypia teraz zlowrogo w kierunku POLSKI
  • ~san11
    (2016-02-11 20:51)
    PO ile za POwalające komentarze wam płacą ? ja POtrzebuje kasy i POpluć JADEM POtrafie ma się rozumieć że nie za darmo.
  • ~obserwator sceny politycznej
    (2016-02-11 19:48)
    czyscic wszystkich komunistow ze wszystkich stolkow ,niech podra geby u niemiaszkow i na ulicach.damy rade. Przez te scierwa kombinatorskie i bolszewickie w bialych kolnierzykach ,Polska stoi w miejscu,poza tym ze troszke nabudowali cwaniacy deweloperzy komunistyczni blokow za chorendalne ceny i tak samo nabudowali drog ,a wlasciwie rozgrzebali za wielkie pieniadze ,ktore dostali z UE. Gonic te scierwa z kad sie da!
  • ~JS
    (2016-02-11 19:27)
    Komuniści Polskę odbudowali. Nikt tego nie zauważył?
  • ~SYLVEK
    (2016-02-11 18:56)
    ja nuszjanusz - jestes bardziej papieski od samego Petru i Kijowskiego - do ktorej agentury nalezysz polnocnej czy poludniowej ???.
  • ~BPLO
    (2016-02-11 18:35)
    DEBILE Z PISU SIĘ CIESZĄ ŻE OSZUKALI LUDZI
  • ~rol
    (2016-02-11 17:43)
    teraz samotna matka zarabia 1400 zł neto i 800 elimentów kturych nie widzi na oczy bo tata nie płaciy i 500 też nie dostanie. ale zwolniy się izatrudni się na czarno za 2000 dostanie 700 kuroniówki , 800 alimentów z funduszu,200 z opieki społecznei no i pisowskie 500 to razem 4300 można żyć panistwodołorzy do interesu 2300 dołoży. a propo tate wsadzo i nastepny wydatek. dobra zmiana.
  • ~Misia
    (2016-02-11 17:32)
    Der Dienni nie puszcza komentarzy, dziennikarze do bani nie umieją sprawdzić co i kiedy powiedziała B. S. Podsyłam ku pamięci Polska Polityka Świat Nauka Quiz Raczkowski Koza Cytaty Deser Zdjęcia Szydło zaprezentowała projekt 500 zł na drugie dziecko. "22 miliardy złotych to kwota, którą na pewno budżet musi pociągnąć" jagor, PAP 02.09.2015 17:07 A A A Podziel się 170 Tweetnij Posłanka PiS Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi Posłanka PiS Beata Szydło na spotkaniu z rodzinami wielodzietnymi (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta) Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zaprezentowała projekt, zgodnie z którym rodzice otrzymywaliby 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko. To będzie pierwszy projekt, jaki zrealizuję - zapowiedziała. Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Szydło spotkała się w podwarszawskim Józefowie z rodzinami wielodzietnymi. - Rozpoczyna się rok szkolny. Dla wielu rodziców wyposażenie dziecka i wysłanie do szkoły jest bardzo trudne. Wielu rodziców na to po prostu nie stać - podkreśliła. Zauważyła, że pojawia się coraz więcej ofert pożyczek krótkoterminowych skierowanych dla rodziców na wyposażenie dziecka. - To pokazuje skalę problemu - oceniła. "Dziecko to nie jest koszt" Jej zdaniem to najlepszy moment do rozmowy o potrzebach polskich rodzin. - Dziecko to jest inwestycja. To nie jest koszt. Rodzina to jest inwestycja. Państwo powinno pamiętać, że inwestowanie w rodziny to inwestycja w naszą przyszłość - zaznaczyła. Poinformowała, że PiS przygotowało projekt ustawy dedykowany "wszystkim polskim rodzinom", zarówno posiadającym dzieci, jak i starającym się o nie. Projekt ma też, jak podkreślają autorzy, przeciwdziałać spadkowi demograficznemu w Polsce. Projekt ustawy nosi nazwę: "O pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program rodzina 500 plus". - W tym programie proponujemy systemowe rozwiązanie. Proponujemy, żeby na każde drugie i kolejne dziecko rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie, a na dziecko w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko - powiedziała Szydło. Założenia projektu Projekt przewiduje 500 zł na każde drugie dziecko bez względu na dochód rodziny. Natomiast w odniesieniu do pierwszego dziecka ta kwota przysługiwałaby, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800 zł lub kwoty 1200 zł, jeżeli którekolwiek z dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie przysługiwałoby rodzicom, jednemu z rodziców, opiekunowi prawnemu dziecka lub opiekunowi faktycznemu dziecka. Byłoby wypłacane do czasu ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Koszt? Niespełna 22 miliardy złotych - Łącznie ten program będzie kosztował niespełna 22 miliardy złotych. To jest kwota, którą na pewno budżet musi pociągnąć - podkreślił poseł PiS Henryk Kowalczyk. W uzasadnieniu znajdują się dokładniejsze wyliczenia. Potencjalny skutek fiskalny w roku 2016 ma wynieść około 21,6 mld zł. Według projektodawców, uwzględniając osoby, które nie wystąpią, mimo posiadanych uprawnień, o przyznanie nowego świadczenia, a także opóźnienia w składanych wnioskach, roczny koszt nowych rozwiązań to około 19,3 mld zł. Autorzy projektu przedstawią wpływ regulacji m.in. na rynek pracy. Podkreślają, że nowe prawo przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania rodzin posiadających dzieci, co może przyczynić się do wzrostu obrotu gospodarczego. Ich zdaniem projekt pozytywnie wpłynie na konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczości "poprzez istotne zwiększenie popytu konsumpcyjnego". Zwracają też uwagę, że wejście w życie ustawy będzie miało wpływ na rozwój regionów o niskich dochodach. - To jest mój priorytet. Jeżeli Polacy mi zaufają, jeżeli będę miała przywilej tworzenia rządu, to jest pierwszy z projektów, który zrealizuję - zapewniła Szydło. Brak informacji o źródłach finansowania W uzasadnieniu projektu nie ma informacji dotyczącej źródeł finansowania świadczenia na dzieci. W wystąpieniu programowym podczas czerwcowej konwencji PiS w Katowicach Szydło, przedstawiając priorytetowe projekty, wśród których było 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, ale również podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł oraz obniżenie wieku emerytalnego, zaznaczyła, że źródłem finansowania byłyby dodatkowe wpływy z VAT, z uszczelnienia systemu podatkowego, opodatkowania hipermarketów i banków; według niej można uzyskać w ten sposób 73 miliardy złotych.
  • ~...jm
    (2016-02-11 16:55)
    pis to sa drugie Tworki
  • ~Tadek..
    (2016-02-11 16:03)
    Ewidentny znak od BOGA!!!! Ciemna masa z Polski zrobi Ciemnogród.... Bójcie się Boga pisowcy on Was wszystkich rozliczy!!!!!
  • ~matka samotnie wychowująca jedno dziecko
    (2016-02-11 16:01)
    Jestem matką samotnie wychowując jedno dziecko(nie z mojej winy). Jest mi bardzo ciężko utrzymać dziecko, siebie i mieszkanie. Mój dochód przekracza o 100zł wymagane minimum i owych 500zł nie dostanę. Dlaczego 500zł na drugie i następne dziecko(nawet z tych najbogatszych rodzin), a nie 400zł na każde? Jestem bardzo rozczarowana.
  • ~wyborca/citizen
    (2016-02-11 15:52)
    Jechac z koksem. * Alleluja i do przodu*. Trzeba pomagac, trzeba wymagac.
  • ~Nawigator
    (2016-02-11 15:29)
    Brawo PiS. Polacy z dziada i pradziada potrzeba nam determinacji i cierpliwości. Nie czekajmy na rząd , wokół jest wiele do działania. W centrum Gdyni zamyka się halę sportową i w tym miejscu Biedronka wygrywa przetarg tworząc swój sklep w odległości 40 m. od wspaniałego polskiego sklepu,,ALDEK". Na nic 1300 podpisów mieszkańców i innych interwencji. Urzędnicy i deweloperzy rządzą na 90 rocznicę powstania tego pięknego miasta. Obywatele odwagi wokół siebie i w dzielnicach!!!!!
  • ~nerwowy ksiegowy
    (2016-02-11 15:29)
    Czyżby ten w środku na tylnym planie, to prawdziwy Don Corleone?
  • ~nina
    (2016-02-11 15:11)
    Co miesiac z naszek kieszeni wyplynie okolo 200zl na to zeby dac 500zl , emeryci ,slabo zarabiajacy,cale spoleczenstwo zaplaci za durne pomysly PiSu. Podwyzki podatkow dotkna nas wszystkich.PiS spelni obietnice naszym kosztem.
  • ~wyborca
    (2016-02-11 15:10)
    Po i PSL kłamali iż program Rodzina 500 Plus to tylko propaganda wyborcza, niech teraz pożrą własne jęzory! Ustawa przyjęta!!!
  • ~Gienek
    (2016-02-11 15:04)
    Czemu nie napiszecie o programie dziś uchwalonych patologia 500+. Spowoduje on gwałtowny wzrost rozwodów, ponieważ po rozwodzie zasiłek będzie przysługiwał na 1 dziecko, które trafi na wychowanie do osoby o mniejszych dochodach, czyli nie obejmie ją próg podatkowy. Spowoduje też spadek liczby małżeństw i wzrost urodzeń pozamałżeńskich. Zachęci do napływu imigrantów głównie muzułmanów i Cyganów. Za kilkanaście lat Polska będzie pełna dzielnic muzułmańskich i stanie się państwem wielokulturowym. Ten program jest najlepszym dowodem, że PiS jest ugrupowaniem antychrześcijańskim.
  • ~kok
    (2016-02-11 14:59)
    Gdyby ten program miał pomóc tylko niektórym rodzinom to jest wart akceptacji----czegoś takiego nie było nigdy a rząd PO I PSL potrafili tylko odbierać przez co rodziny stawały się coraz bardziej ubogie---hipokryzja i obłuda tej partii przekroczyła wszelkie standardy dla dzieci niepełnosprawnych też Tusk nie miał pieniędzy----BRAWO PIS ----