Małgorzata Bartyzel z wykształcenia była teatrologiem. W latach 70. ub. wieku działała w opozycji, w latach 80. była członkiem Solidarności. W stanie wojennym - internowana. O jej śmierci poinformował na jednym z portali społecznościowych syn, Jacek Władysław Bartyzel.

Reklama

Bartyzel pracowała w redakcji "Solidarności Ziemi Łódzkiej", a w latach 90. ub. wieku m.in. w "Dzienniku Łódzkim", w piśmie "Nowy Świat" oraz w miesięczniku "Aspekt Polski".

W latach 1998-2002 była łódzką radną. Była też dyrektorem Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Łodzi. W wyborach w 2005 roku z listy PiS dostała się do Sejmu. Funkcję posła sprawowała do 2007 roku. W tym samym roku opuściła PiS - wraz z Markiem Jurkiem - i związała się z założoną przez niego nową, prawicową, chrześcijańsko-konserwatywną partią polityczną pod nazwą Prawica Rzeczypospolitej.

W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w naszym kraju.

Reklama

Od lat działała w Sekcji Krytyków Teatralnych Związku Artystów Scen Polskich.