To jest przykre, bo bardzo szkodliwe dla Polski. Komentowanie Antoniego Macierewicza jest ponad moją cierpliwość. Nie jestem mentalnie przygotowany, by komentować działania tego człowieka - stwierdził szef Rady Europejskiej Donald Tusk w Brukseli.

Reklama

Podczas obrad komisji obrony narodowej zostały przedstawione ustalenia komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. - Jedyne co się panu udało to zbudowanie muru między ludźmi, pan zniszczył pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej - tak Cezary Tomczyk skomentował raport z dotychczasowych prac i ustaleń komisji. Antoni Macierewicz oponował i mówił o potrzebie wyjaśnienia wszystkich aspektów katastrofy z 10 września 2014 r.

Jeżeli wyjaśni mi pan, czemu 60 metrów przed brzozą są szczątki samolotu, to dostanie pan nagrodę Nobla jak mężczyzna, który urodzi dziecko - stwierdził Macierewicz.

Reklama

Eksperci z zespołu powołanego przez szefa MON mówili na spotkaniu z posłami m.in. o połączeniach telefonicznych, na których słychać "huk, warkot, trzask i krzyk ludzi" oraz o "zmanipulowaniu i okrojeniu" zapisów z czarnych skrzynek.