Minister rodziny przyznaje: 500 plus kosztuje więcej niż zakładaliśmy... Ale pieniędzy nie zabraknie

| Aktualizacja:

Na wypłatę świadczeń z programu 500 plus są zaplanowane ponad 23 mld zł w budżecie, który jest procedowany - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zapewniła, że pieniędzy na wypłaty świadczeń nie zabraknie, choć przyznała, że program kosztuje więcej niż zakładano.

wróć do artykułu
  • ~Argument
    (2016-11-30 11:18)
    Argument i z przykrością stwierdza, że der Dziennik to kłamliwa, antypolska gadzinówka.
  • ~art
    (2016-11-30 11:02)
    Ludzie! Nie wracajcie z Anglii do tej komuny z wiodącą rolą klechów, bo się mocno rozczarujecie.
  • ~kazek
    (2016-11-30 11:00)
    Ruda suka razem z pisowskimi śmierdzielami niszczy etos parcy. Wraca mentalność socjalistyczna wśród społeczeństwa.
  • ~Jot543212345
    (2016-11-30 11:15)
    pani minister napewno się nie martwi bo to wszystko zapłaci podatnik a nie sekta...poza tym rząd się wyżywi..
  • ~nina
    (2016-11-30 10:39)
    Oczywiscie zawsze mozna dodrukowac,pozyczyc na wysoki procent w bankach swiatowych,ale czy tak robi odpowiedzialny rzad?,zadluzac panstwo ,przeciez mozna bylo wyplacac po 500zl tylko tym osobom ktore pobieraja zasilek rodzinny na dzieci ,byloby to madre i uczciwe.PiS zadluza Polske w szybkim tempie,inwestycje stoja,kryzys finansow potezny,a nastepne pokolenia beda splacac "hojnosc"nieodpowiedzialny politykow PiSu.
  • ~11
    (2016-11-30 11:14)
    i tak az do ściany a po nich nawet ruiny się rozpadną PiS = nazizm
  • ~Komsomolec
    (2016-11-30 11:06)
    Zawsze można dodrukować, prawda Towarzyszko?
  • ~Jot543212345
    (2016-11-30 10:49)
    Pani Minister się nie martwi! Dobre i porządne rzeczy muszą kosztować. Myślę, że sporo pieniędzy niePOtrzebnie przeznaczacie na organizacje POzarządowe, pieniądze tam są stracone dla Polaków. Idą przede wszystkim na płace, na bardzo wysokie płace tym którym się nie chce pracować a tylko mielić jęzorem!
  • ~Alek
    (2016-11-30 11:48)
    Ocena rządów PIS. "Wyszło szydło z worka" i co mamy - Oszukanie wyborców. 1/Tylko rozdanie pieniędzy zarobionych przez wszystkich Polaków 23mld - 500plus. Czyli - obłuda i oszustwo. Poza tym: 1/ Rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego 2/ Rozwalenie Służby Cywilnej 3/ Rozwalenie wszystkich biur ARIMR powiatowych 4/ Rozwalanie Mediów Publicznych - TV i "ciemny lud to kupi" 5/ Rozwalenie spólek MSP 6/ Posady dla swoich Misiewicze - Pisiewicze 7/ CBA i służby zbierają kwity na Samorządy vide Gdańsk,Łódź,kraków,Lublin, 8/ Ograniczenie swobody demonstracji 9/ Rozwalanie systemu szkolnictwa i edukacji 9/ Destabilizacja gospodarki, inwestycji zagranicznych, rozwoju gospodarczego, spadek PKB.
  • ~vbvn
    (2016-11-30 12:44)
    Pani Minister zabrać tym którzy mają dobre i wysokie dochody , proszę się nie szczypać ani przejmować .
  • ~John
    (2016-11-30 12:59)
    zamiast zlikwidować przywileje emerytalne (kilkadziesiąt miliardów rocznie) to zaczną likwidować program 500+ , dzieciom będzie można zabrać, ale młodym emerytom nie, bo im się należy, jak za komuny.
  • ~mjz122
    (2016-11-30 13:48)
    Dobra sytuacja na rynku pracy? A Polska w ruinie? Czy już w rok wszystko jest naprawione?
  • ~Nordmen
    (2016-11-30 12:44)
    Wydaje sie logicznym, żeby system był progresywny, a nie tak jak jest teraz. Widziałbym to tak: pierwsze dziecko kwota "X" zł - żeby zachęcić do jak najszybszego zakładania rodziny i rodzenia dzieci! Drugie dziecko - kwota wyższa - żeby zachęcić do posiadania drugiego dziecka. Trzecie dziecko kwota jeszcze wyższa - żeby zachęcić do posiadania trzeciego dziecka, bo normą w Polsce jest posiadanie dwojga dzieci! Czwarte i kolejne dziecko - stała kwota, a może nawet malejąca - będzie pomoc, ale progresja nie może iść w nieskończoność, ponieważ patoligia zamiast pracować - będzie tylko dzieci rodzić! Wielodzietne rodziny są z reguły biedne, to nie rodzice wychowują dzieci tylko rodzeństwo, rodzice mają problem z wychowaniem ogromnej liczby dzieci, zwykle dzieci w takich rodzinach wychowują się same! Rasumując - progresywne zwiększanie pieniędzy na pierwsze troje dzieci, później kwota stała, albo nawet malejąca! Uważam, że to będzie dużo bardziej mądre i skuteczne w promowaniu i zakładaniu normalnych rodzin, a także rozsądne ekonomicznie!!! Obecnie to jest jakaś jazda bez trzymanki na kredycie, jakaś paranoja! Do tego brak wsparcia przy zakładaniu rodziny i promowanie wielodzietnych, patologicznych rodzin!!! Pieniądze, które udałoby się zaoszczędzić w nowym modelu wsparcia, przeznaczyłbym na pomoc dzieciom w klasach maturalnych, które obecnie takiego wsparcia są pozbawione!!!
  • ~Sauron wszechmogący
    (2016-11-30 14:27)
    Jak zabraknie się pożyczy albo się zwolni 10 tys nauczycieli. Po co uczyć motłoch. Nie ida zarabiać na 500+, mieszkanie+, górnik+ krowa+..........
  • ~szary poseł PiS
    (2016-11-30 14:27)
    No cóż jedyny dobry wyróżnik pani Rafalskiej to długa jak brzoza niestety modra jak koza !
  • ~tevt
    (2016-11-30 12:54)
    Utoniecie sami z tym "programem".
  • ~Ye boo doo
    (2016-11-30 12:08)
    O w żope , tak samo nie zabraknie jak zakładaliście.
  • ~ola
    (2016-11-30 17:42)
    Nie popieram PIS ale 500 plus oraz wszystko co robi rząd dla zwykłych ludzi aby im ulżyć za to dziękuję .