Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał Komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke - wynika z informacji PAP z dwóch nieoficjalnych źródeł w Sejmie. Wcześniej informację tą podał w portal wyborcza.pl. Powody odwołania szefa Straży Marszałkowskiej nie są znane. Według informacji PAP, Kancelaria Sejmu ma poinformować o tej sprawie w piątek.

Reklama

- Jeżeli to się potwierdzi, to będziemy oczywiście pytali o powód odwołania szefa Straży Marszałkowskiej - powiedział Neumann. Podkreślił, że sejmowi strażnicy "bardzo przyzwoicie" zachowali się podczas niedawnego protestu opozycji. - Nie rozumiem więc tej decyzji. Być może za tę przyzwoitość właśnie, zachowanie się Straży Marszałkowskiej głową zapłacił szef Straży - dodał przewodniczący klubu PO.

Wystąpienia z pytaniem do marszałka w związku z odwołaniem komendanta Straży Marszałkowskiej nie wyklucza też Nowoczesna. - Myślę, że zawsze warto pytać się marszałka Sejmu jaka była przyczyna takiej decyzji, jeżeli ona miała miejsce - powiedziała w czwartek PAP wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Reklama