PiS zaprezentowało spot w sobotę na internetowym profilu na Twitterze.

Reklama

Gdy oni będą rządzić "urealnią" wiek emerytalny, czyli go podwyższą? - brzmi pierwsze pytanie w spocie PiS. W tym momencie pojawia się wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny: Trzeba urealnić ten wiek emerytalny. Po niej następuje stwierdzenie głównego ekonomisty PO prof. Andrzeja Rzońcy: Urealnić to znaczy urealnić.

Urealnią" 500 plus, czyli je zlikwidują? - to kolejne pytanie w spocie. Zderzone jest z wypowiedzią b. prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mówi: To jest najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych.

W dalszej części spotu pojawiają się kolejne pytania: "Urealnią sprawę imigrantów, czyli przyjmą każdą liczbę?, "Urealnią" sprawiedliwość, czyli zlikwidują IPN i CBA?, "Urealnią" polską demokrację, czyli będzie wstyd jak udadzą się zagranicę?, "Urealnią" język miłości, czyli wróci pycha i arogancja?.

Spot kończy się pytaniem: Czy chcesz, żeby "urealnili" twoje sprawy?.

Tymczasem w piątek PO upubliczniła w internecie inny spot - zachęcający do udziału w "Marszu Wolności", który przejdzie w sobotę ulicami Warszawy. W materiale widzimy matkę z kilkuletnią córką. Bohaterki 30-sekundowego filmu szykują się do wyjścia z domu. Mamo, a co to jest gorszy sort? - pyta dziewczynka. Hmmm... Wiesz co? To jesteśmy my - ja, tata, ty - odpowiada jej mama. A babcia? - dopytuje dziecko. Babcia to na pewno - śmieje się kobieta.

Dalej dziewczynka dopytuje co właściwie znaczy gorszy sort. - Wiesz co? taki jeden pan powiedział, że jesteśmy gorsi niż on - tłumaczy mama. - Trzeba mu powiedzieć, że to jest nieprawda - przekonuje kilkulatka. - To chodź, razem mu powiemy - proponuje mama, po czym obie biorą biało-czerwoną flagę i wychodzą z domu.