Opozycja zarzuca PiS, że szykuje "czystki" w MSZ. Jest odpowiedź Waszczykowskiego

| Aktualizacja:

Wydarzenia w Katalonii są wewnętrzną sprawą Hiszpanii; apelujemy żeby tę sprawę rozwiązać poprzez dialog - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski. Według niego, w czasie przygotowań do referendum, zabrakło działań UE, która mogła załagodzić sprawę.

wróć do artykułu
  • ~Karmen
    (2017-10-03 09:52)
    Ważne ,że ten ambasador San Escobar się wypowiedział.Na to Europa czekała.
  • ~chiszpan
    (2017-10-03 10:15)
    poczatkowo obserwowalo sie ta Katalonie z sympatia, potem zauwazono tych chudzielcow z plecaczkami, te kwiaty dla policji, siedzace na ulicy niezadbane dziewczyny, z wlosami ufarbowanymi na ryzo ?? przeciez Hiszpanki wygladaja inaczej...zrozumiano -Soros i jego miedzynarodowi komunisci w akcji. Katalonski majdan znowu sie nie udal.
  • ~zamiatać
    (2017-10-03 10:21)
    Jest oczywistą oczywistością, że przedstawiciel państwa powinien utożsamiać się ze swoim obecnym rządem, a nie ogłaszać "secesję", bo chce reprezentować rząd którego już nie ma. A były takie kwiatki...
  • ~DM
    (2017-10-03 10:29)
    Niech sie facet nie miesza do spraw, ktore go nie powinne obchodzic i o ktorych nie ma pojecia!
  • ~dąbrowszczak
    (2017-10-03 10:35)
    A nie było w tej Katalonii czasami już "brygad miedzynardowych"?;)
  • ~Patrio
    (2017-10-03 10:36)
    Komuna już jest.
  • ~zycie zaczynalo sie po piecdziesiatce/bylo fajnie
    (2017-10-03 10:40)
    oni byli poza wszelaka kontrola tych co ich tam wysuneli na posterunki, zyli jak prawdziwe yelita,zapewne nie wszyscy, ale to takie attache, latawce dmuchawce wiatr,przygoda za woda.raj na ziemi, ziemia obiecana, mozna by rzec, ze zycie zaczyunalo sie na zachodzie po 70-ce, a u nas na placowce.
  • ~Kiarmen
    (2017-10-03 10:41)
    Brać się za tych POlszewików co zależało im na tym żeby jak największą BIEDĘ WPROWADZIĆ w POLSCE
  • ~Sephirot
    (2017-10-03 10:57)
    co zarzuca totalno łoPOzycja to dla Polaków jest POmijalne !!!!!!
  • ~Mazur
    (2017-10-03 11:05)
    Misiewicz na ambasadora, młody, oddany i zna się...
  • ~picnick
    (2017-10-03 11:06)
    Trwa rywalizacja pomiędzy byłą minister Fotygą, a obecnym Waszczykowskim. Jestem ciekawy, kto wygra ten pojedynek na najgorszego ministra spraw zagranicznych? :D
  • ~T
    (2017-10-03 11:07)
    Pan Waszczykowski uważa że UE może cokolwiek załagodzić ? W sprawach polskich uważał "wprost przeciwnie".
  • ~proktolog
    (2017-10-03 11:09)
    Wkrótce te kreatury będą zmienione
  • ~yeti
    (2017-10-03 11:23)
    hahahaha witek nie rozwalaj mnie
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-03 11:28)
    Co za banialuki fanzoli Minister. To tak jakby właściciel niewolników ,wydawał zgodę na wolność dla niewolnika.Tak Hiszpania ma wyrazić zgodę ,na wolność dla Katalonii. A co do wymiany KADR.To już powinien zrobić Rząd PO---PSL.W Polsce mamy też region ,gdzie Władza centralna od 1945 uważa ten Region za Kolonie.
  • ~Maurycy
    (2017-10-03 11:30)
    W MSZ panowała niepisana zasada, iż powyżej sprzątaczki zatrudniane są osoby pochodzenia... - no wiecie jakiego.
  • ~POmyje
    (2017-10-03 11:37)
    a czy jest cos czego oPOzycja nie zarzuca pisowi?
  • ~MISZA
    (2017-10-03 11:45)
    JAKBY HISZPANOM NIEMCY ŻUBRA ZABILI - TO BY INACZEJ WSZYSTKO WYGLĄDAŁO.
  • ~bujać to my, a nie nas
    (2017-10-03 11:49)
    Wnimanije, wnimanije, Darogaja Ciemnoto, Agiencja TACC zaprzecza, że nie będzie czystek w MSZ ! /cyt. za PAP/
  • ~pismatolek