Morawiecki dla CNN: Ogromna liczba ludzi przybywa z Donbasu do Polski. Są bezdomni, traktujemy ich jakby byli uchodźcami

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, mówił w czwartek w wywiadzie dla CNN o podejściu Polski do kwestii uchodźców, akcentując zaangażowanie naszego kraju w pomoc na miejscu. Wypowiedział się też ws. reformy sądownictwa.

wróć do artykułu
  • ~naucz sie czytac
    (2018-01-27 22:32)
    to w takim razie niech ukraincy wracają na ukrainę a taki klimkin da im prace na ukrainie i tyle pieniędzy ile biorą od polakow w polsce czyli zasilki - 500+ dopłaty do emerytur co miesiąc gdyby nie polska to ani ukraińcy ani ukraina by nie ptrzetrwali a klimkina i tych prymitywnych nacjonalisyów i szowinistów by już dawno nie było bo zostaliby rozpędzeni przez drugi majdan - tak więc te prymitywy zawdzięczają nawet swój polityczny byt polsce, która przyjęła już obecnie ponad 3 miliony osób z ukrainy.
  • ~jjj
    (2018-01-26 08:36)
    ale jaja, uchodzcy pracuja po 12 godzin na dobę i na weekend jeżdżą do domu
  • ~Fan Moheru
    (2018-01-26 08:17)
    Stara zasada: Jak cie nikt nie chwali to pochwal się sam. Samoocena wzrośnie. Ciemny lud zapieje z zachwytu. Sama dobroć i szlachetność.
  • ~777
    (2018-01-26 08:04)
    ********* korporacyjno PiSdzielski klamca. Zanim PiSowskie matoly zaczniecie piac z zachwytu, jak to polaczkowa republika bananowa przyjmuje tysiace ludzi z ukrainy sprawdzcie informacje na stronie Urząd do Spraw Cudzoziemców. Zobaczycie ile osob otrzymalo status uchodzcy z Ukrainy: do 26.03.2017- Decyzje WYDANE PRZEZ SZEFA URZĘDU - - nadanie statusu uchodźcy - 3 osoby - udzielenie ochrony uzupełniającej- 14 osob Gdzie sa te q..wa tysiace. Banda zaklamanych matolow.
  • ~Morawiecki nie musi sie nikomu tłumaczyć!
    (2018-01-26 07:28)
    - Z NICZEGO!!! - Ani nikomu niczego "wyjaśniać"! - Wyjaśnienie jest proste - bo naga prawda jest taka, że Niemcy są odpowiedzialne za wszystkie niekorzystne "zjawiska" w powojennej Europie i za nowy "europejski ład" zapewniony nam po rozpętanej przez Niemców wojnie przez "dobrego wujka Joe" za skwapliwą aprobatą Amerykanów i Anglików! (Niech żyją nasi sojusznicy - Amerykanie i Anglicy!) ------- Sprawa jest prosta i oczywista! - Bo to nikt inny - tylko Niemcy właśnie - napadając na Polskę wywołali II Wojnę Światową i tylko Niemcy są odpowiedzialni za wszystkie (powtarzam - WSZYSTKIE!!!) jej skutki - moralne, militarne, społeczne, polityczne, geopolityczne i ekonomiczne! Więc tylko do Niemców trzeba zgłaszać wszystkie pretensje i od Niemców należy domagać się odpowiedzi i odpowiedzialności!!! Od Niemców trzeba się też domagać skruchy i zadośćuczynienia! ---- A cała reszta wzniecanego na ten temat przez tychże Niemców i sterowane przez nich płatne szczekaczki pojęciowego chaosu i jazgotu i wałkowanie bez końca tematów cząstkowych lub zastępczych - to wyrachowana perfidna ściema, celowe bicie piany i odwracanie uwagi od jedynie istotnego sedna sprawy! A niestety CNN jest szczute i pręży się na tej samej smyczy!
  • ~Szyba
    (2018-01-26 06:32)
    Wycierania gęby Ukraińcami ciąg dalszy , robiła to premier broszka , robi to teraz Morawiecki. Jak widać kłamią dalej bez zająknięcia , no cóż taka opcja .
  • ~motek
    (2018-01-26 06:22)
    Czy to znaczy, że dzisiaj w Niemczech jest (około) 700000 polskich uchodźców?
  • ~motek
    (2018-01-26 06:12)
    A ilu z tej "ogromnej liczby" ukraińskich (niewolniczych) pracowników dostało w Polsce azyl? Z tego co wiem 88-miu. BRAWO POLSKA!
  • ~zet
    (2018-01-26 05:55)
    CO ZA KŁAMSTWA I BZDURY WMAWIA TEN NIBY KATOLIK OD RECHRYSTIANIZACJI EUROPY ale CIEMNY LUD TO KUPUJE JAK MAWIAŁ KLASYK KURSKI JACEK.
  • ~palmir
    (2018-01-26 01:36)
    Coś się nosek wydłużył temu kulsonu...
  • ~JCarey
    (2018-01-25 23:54)
    Kłamca kłamca
  • ~zygota_ma_wiecej_szarych_komorek_od_pisowcow
    (2018-01-25 23:49)
    Zygota ma wiecej szarych komorek od pisowskich towarzyszy. Dlatego nie dziwi obrona zygoty jako czlowieka przez pisowskich towarzyszy. Skoro w porownaniu do nich to geniusz intelektu !
  • ~AleNałgał
    (2018-01-25 23:41)
    Wygląda na to, że dzień bez bujdy to dla Morawieckiego dzień stracony: jak nie sędziowie ze stanu wojennego w Sądzie Najwyższym to masowe przyjmowanie uchodźców z Ukrainy. Próżne łgarstwa, panie Morawiecki, dziennikarze łatwo sprawdzą, co pan im wciska.
  • ~CONDOR
    (2018-01-25 23:34)
    W POLSCE STATUS UCHODŹCY MA 48(!!!!!) UKRAIŃCÓW PANIE MORAWIECKI. CO ZA HAŃBA, CO ZA ŁGARSTWA, CO ZA AROGANCJA!!!
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-01-25 23:33)
    Kaczyński postawił na właściwego człowieka! Znów ograł opozycję!
  • ~Igor
    (2018-01-25 23:23)
    Dlaczego on tak kłamie? Koncernowe nawyki! Czy może błędna ocena jak powinno się uprawiać politykę?
  • ~Tak tylko pytam
    (2018-01-25 22:43)
    A ci "uchodźcy" z Donbasu to oczywiście składali wnioski o azyl i mają status uchodźcy a Polska jest ich pierwszym bezpiecznym krajem ? Czy może są tylko imigrantami ekonomicznymi wspierającymi naszą gospodarkę?
  • ~marlon
    (2018-01-25 22:41)
    Bezwstydne kulsońskie kłamstwo - nie do wiary że dopuszczają się tego pisowscy premierzy, a robią to na międzynarodowym forum. Ukraińcy nie otrzymują w Polsce żadnej pomocy należnej uchodźcom, sięganie po ten argument to HAŃBA!
  • ~DD
    (2018-01-25 22:34)
    Ile tych bezdomnych z Donbasu przybyło do Polski i mają status uchodźcy? A może to ci bezdomni co podarowali jednemu osobnikowi 2 samochody ale czekaj tamci byli z Warszawy i już umarli więc się nie liczą (nawet jeżeli byli z Donbasu).
  • ~Rozbawiony
    (2018-01-25 22:10)
    A jak ktoś przyjeżdża z Lublina do Warszawy? Też jest jakby bezdomnym uchodźcą?