Rokita chwali reformę sądownictwa: Jest mądra i powinna przetrwać rządy PiS-u

Jeśli będziemy mieć do czynienia z mądrymi parlamentami, to one będą robić to mądrze - mówił w "Faktach po Faktach" były poseł PO Jan Rokita, oceniając założenia, na jakich opierają się zmiany zaprowadzane przez PiS w sądownictwie.

wróć do artykułu
  • ~Janek
    (2018-08-26 11:50)
    Marysia_Niemcy_mnie_biją to karakan umysłowy.
  • ~anty
    (2018-08-25 17:55)
    taki wiejski jasio,głupi jasio
  • ~zin
    (2018-08-25 15:44)
    szczescie ma ten kraj ze czlowiek z taka madroscia nie zostal premierem naszego kraju
  • ~cyklista
    (2018-08-25 13:36)
    "Łatunku biją mnie Niemcy" . Ten koleś albo jest głupi jak but, albo szuka pracy w spółce skarbu państwa.
  • ~Sławomir Nałęcz
    (2018-08-25 07:18)
    Sądownictwo miało wady (1.powolność, 2. czasami nieprofesjonalne orzecznictwo, 3. utrudniony dostęp ludzi biednych do usług adwokatów/radców, 4. kolesiostwo wewnątrz środowisk prawniczych). Zmiany wprowadzane od 2015 r. pogłębią dwie pierwsze z ww. wad, w trzeciej - brak istotnych zmian, a w miejsce czwartej wchodzi wojna wewnątrzśrodowiskowa na tle politycznym. Ale najważniejsze jest to, że całe to sądownictwo traci sens, kiedy staje się zależne od partii rządzącej. Po co my tak się boimy Rosji, kiedy w naszym kraju wprowadza się teraz analogiczny ustrój? Koszty "reformy"? Prezydent, premier, większość parlamentarna naruszają konstytucję (np. wprowadzają niezgodne z konstytucją regulacje) oraz uniwersalne zasady prawne (np. zasadę prawo nie działa wstecz), podważają autorytet i orzeczenia sądów i trybunałów. Prawo przestało być "ostoją Rzeczypospolitej" a pewność rozstrzygnięć sądowych staje się coraz mniej pewna (np. wyroki wydane przez "dublerów" w TK kwestionują już sądy administracyjne, podważalne mogą być też wyroki wydawane przez sędziów wybranych przez niekonstytucyjnie wyłonioną KRS, a skarga nadzwyczajna stawia pod znakiem zapytania wyroki do 20 lat wstecz). Niezależnie od strategicznej zmiany ustroju państwa na republikę bezkarnych kolesi z partii rządzącej, w której szary obywatel nie będzie mógł liczyć na ochronę prawną przed nimi ani przed kierowanymi przez nich urzędami czy służbami, na razie mamy narastający chaos sprzecznych rozstrzygnięć i narastającą niepewność, która blokuje inwestycje, a w perspektywie może doprowadzić do ucieczki kapitału za granicę. Ponadto wizerunek międzynarodowy Polski uległ niespotykanemu od prawie 30 lat pogorszeniu. Z powodu powstałych ostatnio, bardzo poważnych wątpliwości, co do przestrzeganie zasad państwa prawa Polska utraciła silną uprzednio pozycję międzynarodową i obecnie nie jest w stanie skutecznie walczyć o interesy naszego państwa, gdyż rząd całą swoją energię i zasoby przeznacza na zabezpieczenie się przed możliwymi sankcjami za naruszanie Traktatu UE. Naprawdę podoba się Wam taka "reforma sądownictwa" i te wszystkie jej skutki i koszty? Naprawdę przekonuje kogoś "autorytet" p. Rokity?
  • ~baron von kursk
    (2018-08-25 07:06)
    Tak go Niemcy pobili, że mu się w głowie poprzestawiało i tak jest do dzisiaj.
  • ~Wicenty
    (2018-08-25 06:07)
    PSL popiera reforme sadownictwa.
  • ~aldik
    (2018-08-25 05:50)
    Jan Rokita ma racje,Monteskiusz nigdzie nie napisal ze sedziowie sami powinni sie wybierac na stanowiska.
  • ~Rokita jeden znielicznych uczciwych politykow PO
    (2018-08-24 20:50)
    Dlatego ,ze Rokita byl obiektywny narazil sie Tuskowi i dlatego musial (albo tak szmatlawo jak Schetyna nie musial) odejsc z PO.
  • ~brawo Rokita!
    (2018-08-24 18:57)
    Powitajmy nowego ministra w rządzie PiS
  • ~taktotak
    (2018-08-24 10:00)
    Mądry człowiek, a takie głupoty wygaduje...
  • ~quick
    (2018-08-24 09:52)
    Żałosny dureń z krakówka !
  • ~czekamy na coming out na Żoliborzu
    (2018-08-24 09:13)
    Czy faceta ,który się nazywa "Jan,MARIA "można brać na poważnie? Znowu Niemcy go pobili?("Ratunku,Niemcy mnie biją"!)
  • ~Bubu
    (2018-08-24 08:31)
    U Hitlera i Stalina sędziów też wybierali politycy. Jak suweren chce do wójka Adolfa i Józka to kto mu zabroni?
  • ~Prawda boli
    (2018-08-23 20:45)
    Niemcy bili Rokitę... chyba w ciemię!
  • ~..1953....
    (2018-08-23 19:06)
    .....mineło dużo czasu od pobicia przez obsługe z lufthansy a dekiel marysia ma dalej felerny....
  • ~wawelski
    (2018-08-23 19:00)
    Niezły sk......ten JAŚ-FASOLA - niedoszły Premierek z KRAKOWA ; może to kumpel MALINIAKA i 00-Z ?
  • ~władeg z gniezna
    (2018-08-23 17:29)
    rokita z tworek jeszcz do ciebie nie dzwonili
  • ~buc
    (2018-08-23 17:13)
    beda madre parlamenty, kiedy do nich nie wejdzie maryska
  • ~Rokita
    (2018-08-23 17:07)
    jeden z niewielu obiektywnych komentatorow.