"Panie TUSK i reszta pełzających puczystów wewnątrz i na zewnątrz,nieszanujący wyników demokratycznych wyborów w PL,ten wasz kolejny atak na Polskę,tym razem na obieg wolnej informacji i media TEŻ PRZETRZYMAMY Nawet Rosja mówi,że Prezesowi i PIS nie dacie rady [pisownia oryginalna - red.]" – oto najnowszy Twitterowy wpis Krystyny Pawłowicz.

Reklama

To odpowiedź na komentarz Donalda Tuska o zajściach pod siedzibą TVP Info. Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować - napisał szef Rady Europejskiej.

Podczas sobotniego protestu przed siedzibą TVP Info przy pl. Powstańców w Warszawie grupa kilkunastu osób utrudniała odjechanie samochodem dziennikarce tej stacji Magdalenie Ogórek. W sieci pojawił się film, na którym słychać okrzyki kierowane w stronę Ogórek: "wstyd", "sprzedajna kłamczucha", "zatrudnijcie dziennikarzy". Widać też jak do szyb auta Ogórek protestujący przyklejają zapisane kartki papieru. Ostatecznie dziennikarce udało się odjechać z pl. Powstańców po interwencji policji.

W poniedziałek "Wiadomości" TVP w jednym z materiałów opublikowały zdjęcia i nazwiska dziesięciu osób, które - według stacji - brały udział w zdarzeniu. Po emisji materiału w sieci zawrzało. Wielu polityków opozycji, dziennikarzy i komentatorów uznało publikację za skandal, zarzucając TVP złamanie prawa.