PiS: Szukajmy kompromisu ws. nauczycieli. Opozycja: Szefowa MEN odpowiada za zapaść w edukacji

| Aktualizacja:

Postulaty zgłaszane przez ZNP są niemożliwe do wprowadzenia z dnia na dzień; negocjacje powinny polegać na szukaniu kompromisu - mówili w niedzielę politycy PiS, komentując zapowiadany strajk nauczycieli. Opozycja zaś podkreśla, że szefowa MEN doprowadziła do zapaści system edukacji.

wróć do artykułu
  • ~Krucaphux
    (2019-04-02 22:50)
    Nie chcę hejtować ale to przypomina pieniactwo i brudny początek kariery politycznej jakiegoś związkowca. Są nauczyciele pracujący 80 godzin miesięcznie, wszyscy mają płacone za okres wakacji, ferii, i to jeszcze mało. Do tego od września mają wejść podwyżki w ramach „piątki” Morawieckeigo. Jeszcze za mało?
  • ~grzesiek
    (2019-04-01 22:59)
    Rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli wbrew opiniom opozycji. PIS jako jedyny od czasów II RP podwyższył wynagrodzenia nauczycielom i nadal będzie to robił, jak powiedział premier Morawiecki gospodarka nie jest z gumy, poczekajmy na kolejne sukcesy, widać wyraźnie że gospodarka się rozwija więc nauczyciele dostaną swoje
  • ~Biedroń, Robert Biedroń
    (2019-04-01 11:05)
    Zabrać tym trutniom emerytom, bo tylko dwutlenek węgla produkują i oddać nauczycielom !!! Te z wf muszą w domu PO lekcjach ćwiczyć przez 3 godziny fikołki i im się należy !!
  • ~i już
    (2019-04-01 11:01)
    Broniarz wiecznie żywy !!!
  • ~SOLIDARNOSC-80
    (2019-04-01 09:28)
    SCHETYNA I WASZA RESZTA JAK RZODZILSCIE PRZEZ8 LAT I NIE DAWALISCIE PINIEDZY CALEJ BUDZETOWCE.WYSTAWIASZ DZIADKA LESNEGO KTORY SIE TERAZ BUDZI A WCZESNIEJ BYL Z KODEM.JAK JEMU NIE WSTYD I TOBIE.ZA WASZYCH RZODOW GINELY SETKI MILIJARDOW NIKT TYM SIE NIE INTERESOWAL BO RZOD NIE RZODZIL BYLO ROBTA CO CHCETA I ROBILI.NARUD MNIELI W D.NARUD PRACOWAL ZA2,80.WSTYD SCHETYNA OBIECALES ZLOTE GORY A NARUD WPADAL W CORAZ WIEKSZE DZIURY.WSTYDU NIE MACIE I DO UE SIE PCHACIE.PO CO ZEBY POPIERAC OBCE PANSTWA JAK TO ROBICIE DO TEJ PORY.NIE MA ZGODY NA ZLODZIEJSTWO CHAMSTWO I DZIADOSTWO.BO TO WY JESTESCIE LOKAJAMNI UE I ZAKLADACIE MARYNARKIE.NIGDY WIECEJ POKO HANBA DLA NARODU POLSKIEGO.TERA JEST POLSKA TERAZ JEST WOLNOSC TERAZ JEST KONSTYTUCJA TERAZ JEST RZOD.BRONIARZ TO JEST KODZIARZ A NIE PREZEZ ZNP.OKRYL SIE HANBO I POWINNIEN ODEJSC NA TYCHMIAST JEZELI MA HONOR.DUZO ZDROWJA WEGLA I STALI NIECH BRONIARZ I JEGO LUDZIE CO GO NAMAWIALI SIE ZE WSTYDU SPALI.DZIECI CI PODZIEKUJO A RODZICE TACZKI POWINNI CI ZALATWIC.GDZIE BYLES JAK BYLA ZAMRORZONA CALA BUDZETOWKA.
  • ~NIEZALEZNY REPORTER
    (2019-04-01 08:37)
    MAM w rodzinie 4 nauczycieli ktorzy o gimaziach mowia ze to byla ERA KORKOCIAGOW gdzie uczen bo jej ukonczeniu nie wiedzial na jakim swiecie zyje i co ma ze soba zrobic tyklo nieliczni i zdolni zdolali to przelamaci dalej sie uczy o reformie mowia ze to jest bardzo dobra reforma i daje szanse wszystkim uczniom a o zarobkach ze powinny byc wieksze ale nie za cene politycznych naciskow TOTALNEJ CZERWONEJ TARGOWICY KOSZTEM UCZNIOW
  • ~Geniiitaliusz
    (2019-04-01 07:17)
    1000 zł podwyżki i jednorazowo 10 000 zł rekompensaty dla każdego nauczyciela.
  • ~koko
    (2019-03-31 23:53)
    Niech strajkują to tę postkomunę rodzice w kosmos wyślą.
  • ~ojciec
    (2019-03-31 21:53)
    Mam syna który będzie podchodził do egzaminu maturalnego. Zamiast skupić swoją całą uwagę na nauce żyje w niepewności czy egzaminy się odbędą. Nauczyciele z szacunku dla uczniów zaprzestaliby swoich gierek. PIS nie wyczaruje nagle pieniędzy,a wiadomo że ich programy prospołeczne wymagają dużych środków.
  • ~Tomcio
    (2019-03-31 21:48)
    A czy w jakimś innym zawodzie pracuje się po 3 godziny dziennie, ma się wolny każdy weekend, każde święto, każde wakacje, każde ferie i zarabia się na średnim poziomie ??? Jeśli tak to poproszę o podpowiedź bo jestem gotowy na zatrudnienie się na takich warunkach :)
  • ~Olka
    (2019-03-31 21:45)
    Nauczyciele niby żyją w takiej biedzie, tak mają źle w tej szkole... Znaleźć w Warszawie korepetycje poniżej 70zł za godzinę to jest sukces... Mają obłożenie takie że nie można się wcisnąć na godzinę... Chyba jednak takiej tragedii finansowej nie mają...
  • ~Amadeus
    (2019-03-31 21:37)
    Budżet nie jest z gumy - przy tak dużych wydatkach na programy społeczne rząd nie może pozwolić sobie na tak wielką podwyżkę dla nauczycieli. To logiczne ! Poza tym nauczyciele też powinni być wdzięczni za programy pisu, bo na pewno większość z nich korzysta.
  • ~beny_niszczyciel
    (2019-03-31 21:34)
    Wymagania nauczycieli są z kosmosu. Każdy by chciał mieć 1000 złotych więcej co miesiąc ale trzeba patrzeć realnie.Najgorsze jest to że strajk niektórych grup zawodowych paraliżuje cały kraj. Tacy jak nauczyciele, lekarze, policjanci mogą strajkować o wszystko bo ich praca musi być wykonywana. Dobrze, że rząd nie godzi się na ich chore wymogi, bo zgadzając się dałby impuls dla następnych do strajku.
  • ~kaziuuuu
    (2019-03-31 21:29)
    Czy wy tego nie widzicie, że to jest typowo polityczny protest ? Dostali już podwyżkę większą niż za poprzednich rządzących a nagle im się przypomniało że mają za mało ? Przypadkiem przed dwoma najważniejszymi wyborami ? Dla mnie ktoś tym steruje, a nauczyciele są tylko pionkami w grze o władzę...
  • ~Prezes01
    (2019-03-31 21:26)
    Moim zdaniem rząd który w ciągu półtorej roku daje 16% podwyżki nie ma sobie nic do zarzucenia. 16 procent to prawie jedna piąta wypłaty, a zapowiadają kolejne podwyżki, ale nie w tym momencie tylko w najbliższej przyszłości. Nauczyciele powinni na to po prostu poczekać.
  • ~Venon
    (2019-03-31 21:22)
    Do zapaści systemu edukacji doprowadzają sami nauczyciele. Nie można prowadzić strajków kosztem niewinnych dzieci. To jest skandal, że osoby dla których nauczanie powinno być misją zaczyna prowadzić wojenkę w czasie której ich kartą przetargową są uczniowie...
  • ~silikonowa zuzanna
    (2019-03-31 21:11)
    Najlepsza Ministra od czasów Kazimierza Wielkiego.
  • ~Biskup Prosiak
    (2019-03-31 20:48)
    PiS szuka kompromisu w chlewie.
  • ~J.K
    (2019-03-31 20:33)
    zabrać UBeckim emerytom emerytury to będzie na 1000 zł dla nauczycieli
  • ~Kriss68