Gliński: Ustawa o dekoncentracji mediów jest gotowa. Po 1989 nie zbudowaliśmy demokracji

| Aktualizacja:

Po 1989 r. nie zbudowaliśmy w Polsce demokracji, tylko półdemokrację, system chory z założenia - mówi dla "Wprost" wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Jak dodał, ustawa o dekoncentracji kapitału w mediach jest przygotowana. "Jeżeli będzie decyzja polityczna to ją wprowadzimy" - zapowiedział.

wróć do artykułu
  • ~89uiokl,
    (2019-08-13 13:28)
    Ja mysle, ze w spoleczenstwie rozumnym i na poziomie wlasciwie nie powinno byc potrzeby na wolne media. Bo nie wyobrazam sobie Niemca, ktory pracowalby dla Polaka, szkalujacego jego samego i jego kraj. Moim skromnym zdaniem, degrengolada prasy i kultury zaczela sie w momencie, jak gajos, seweryn z janda i wajda stwierdzili, ze Polska juz nie daje im kasy na wszystko, co chcieliby wyprodukowac. Sprzedali sie innym, ciagnac za soba gro gazet, radia i tv. ......Czegos takiego w Niemczech nie bylo i nie bedzie. Zadnemu krwi Niemcowi potrzebny jest kryminal na dobranoc. Dlatego kazdy niemiecki aktor ma praktyke najpierw jako komisarz policji, a dopiero potem moze marzyc o karierze. Finasuje sie dobre rzeczy- obejrzcie sobie na youtubie reportaze z serii Terra X- ktore dowodza, ile wladzy nad swiatem maja Niemcy. Bo nie ma dziedziny, nie ma kata swiata, gdzie by nie wyslali swoich naukowcow, dziennikarzy, wedrownikow. Nie wiem dlaczego w Polsce nie praktykuje sie podobnego systemu, bo WISSEN IST MACHT. Co, co zaprezentowano w filmie o molestujacych dzieci ksiezych, to w porownaniu z tymi reportazami zwykla filmowa szmira.
  • ~Wyborca PiS-u
    (2019-08-13 13:15)
    Dlaczego brat ministra Glińskiego go swego czasu nieładnie nazwał i obraził? Trzeba się przyjrzeć rodzicom tego brata...
  • ~Wnuk Gomułki
    (2019-08-12 19:22)
    Zgadza się. Nie zbudowaliscie demokracji. Centralistycznej - taką jaką zbudował mój Dziadek. Towarzysze z PIS-u ! Do dzieła! Są przecież w waszych szeregach starzy towarzysze z PZPR - którzy pomogą ją wam zbudować!
  • ~jur73
    (2019-08-12 19:20)
    No cóż , " demokracja " - " Demokracja prowadzi do dyktatury " Platon
  • ~sese
    (2019-08-12 15:05)
    wszystkie media w łapy pisuaru
  • ~old 62
    (2019-08-12 14:31)
    Ciekawe,czy te wolne media będą mogły krytykować władzę i ujawniać przekręty władzy ? Czy obecna telewizja rządowa chociaż raz w roku podała jakąś informację niewygodną dla władzy ? Czy ta telewizja ujawniła wszystkie loty byłego nieskazitelnego marszałka ? Czy media po dekoncentracji będą wyglądać tak,jak obecna telewizja publiczna ? Chwalą pod niebiosa władzę i szukają haków na opozycję ? Mam nadzieję ,że nasz naród nie pozwoli na powrót komuny ?
  • ~Kalder
    (2019-08-12 14:22)
    I dlatego Kaczyński wygłasza "oświadczenia" ale nie stać go na odpowiedzi na niewygodne pytania na konferencjach prasowych?
  • ~ww
    (2019-08-12 14:17)
    widać PO komentarzach repolonizacja mediów jest POtrzebna jak POwietrze.
  • ~Don Carlos
    (2019-08-12 12:53)
    Panie ministrze trzeba pić piwo bezalkoholowe, bo alkoholowe szkodzą panu. A ta rzekoma demokracja w pańskich stylu ma wyraźny zapach naftaliny z szafy prezia i jest groźna dla Polek i Polaków, którym się coraz bardziej naprzykrzacie i najwyższa pora, aby odstawić PiS w najbliższych wyborach do kąta na zawsze. Demokrata się znalazł, a tak naprawdę to niesamowity hipokryta.
  • ~śmiechu warte
    (2019-08-12 12:14)
    On jest taki mądry ,że można zwariować ? Ciągle pierniczy jak wtedy z tabletu w rękach Jarosława sterczącego na mównicy, na tej samej z,której obdzielał nas przezwiskami i inwektywami.
  • ~zin
    (2019-08-12 12:01)
    patrzac na twarz tego czlowieka trudno ja zakceptowac to twarz ch.m.a nie widac w tej twarzy za grosz kultury
  • ~xxxx
    (2019-08-12 11:55)
    Przyjdzie reaktywować Radio Wolna Europa
  • ~Krzysztof
    (2019-08-12 11:46)
    Mam nadzieję, że zdekoncentrowana zostanie telewizja publiczna i polskie radio, które ma największy udział w rynku i dociera, jako jedyne do najmniejszej pipidówy w tym kraju
  • ~Zjs
    (2019-08-12 11:37)
    Niestety jak wygrają wybory to oni to zrobią i przy biernej postawie sqterena mając tylko swoje pisowskie media będą kraść na potęgę. I kto się o tym dowie? I kto im co zrobi . I o to chodzi.
  • ~sadfd
    (2019-08-12 11:31)
    Wszystkim solidaruchom dziękuję za rozwalenie Państwa i zabranie Ojczyzny.
  • ~prezes
    (2019-08-12 11:16)
    struktura mediow w Polsce jest bardzo niezdrowa.W zadnym duzym panstwie zachodnim-RFN,Francji,GB,Wloszech,itd. nie ma tak aby ok.70% mediow bylo w rekach obcych,zagranicznych koncernow,ktore do tego posiadaja czesto rozne powiazania polityczne z wladzami innych krajow,z biznesem innych krajow,maja czesto zupelnie odwrotne interesy niz kraj,w ktorym wydaja prase lub emituja radio czy TV.W Polsce dopuszczono do tego w ramach szerszego pakietu oddania wszystkiegow obce rece w ramach tkzw.pierwszej,zlodziejskiej prywatyzacji.Wtedy np.obce firmy przejely kontrole nad wiekszoscia bankow,waznego przemyslu,handlu,telefonii,czesci rynku energii i wlasnie mediow.Bledem nastepnych rzadow od polowy lat 90 do dzis bylo lekcewazenie tej sytuacji.Stad np.w Krakowie,drugim miescie kraju,podobno stolicy kultury i turystyki,nie am w ogole medium,ktore byloyb polskie za wyjatkiem TVP Krakow (ktora zostala zredukowana do produkcji kroniki i jakis drobnych 15 minutowych informatorow co na miescie) oraz Radia Krakow,ktore jest dobrym radiem dla powaznych ludzi.Prasa jest w rekach obcych,glownie kapital niemiecki,sa radia prywatne i TVN -kapital obcy.Tresci owych mediow byly jakis czas neutralne,do czasu objecia rzadow przez PiS chwalily PO-PSL oraz ogolnie mowily,ze jest lux.Obecnie przyjely ton wyraznie anty PiSowski ale,co gorsza,zaczynaja obrazac zwyklych Polakow,katolikow,chlopow,ludzi starszych,konserwatywna czesc miasta.Robi to gazeta Dziennik Polski,ktora jest w rekach niemieckich,wychodzi w budynku,gdzie w czasie wojny wladze niemieckie drukowaly polskojezyczna gadzinowke "Goniec Krakowski"-skojarzenia nasuwaja sie same.W mediach powinna byc dokonana korekta-nie tresci ale wlasnosci.
  • ~1950
    (2019-08-12 11:10)
    Ten facio to największa pomyłka prezia.
  • ~zin
    (2019-08-12 10:56)
    POzostaly im tylko do zawlaszczenia niezalezne media na ktorymi nie maja kontroli Jesli je przejma to bedziemy mieli PRL bisJedyna nadzieja ze TVNjest wlasnoscia amerykanska
  • ~Obywatel
    (2019-08-12 10:25)
    Panie ministrze, nie wiem czy Pan widzi , ale na czole ma Pan wypisane PIS.
  • ~Bokserek
    (2019-08-12 10:17)
    A co ten Gliński robił w PRL ?! Przecież kształcił się w "komunie", był już profesorem , kiedy wstąpił do PiS.....Skoro tak, to jest demagogiem PiS na wzór PZPR.....Zresztą nie daleko szukać, chociażby Piotrowicz w szeregach PZPR , a teraz w szeregach PiS....

Może zainteresować Cię też: