Nazwiska kandydatów PiS do obu izb parlamentu zostały zaprezentowane w piątek na konferencji prasowej w Warszawie, a także na oficjalnym profilu PiS na Twitterze.

Reklama

Kandydatami PiS do Senatu w lubuskich okręgach będą: Marek Surmacz, Zbigniew Kościk i Klaudiusz Balcerzak.

Na lubuskiej liście do Sejmu czołowe miejsca zajmują obecni parlamentarzyści PiS. Wyjątkiem jest druga pozycja, na której znalazł się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Za nim są posłowie: Jerzy Materna, Elżbieta Płonka i Jacek Kurzępa.

Na liście PiS znalazł się poseł Jarosław Porwich (pod nr 15 – PAP), który do Sejmu wszedł z Kukiz'15, a potem przeszedł do koła poselskiego Wolni i Solidarni. W gronie kandydatów nie ma obecnego posła Artura Zasady z Porozumienia Jarosława Gowina.

W wyborach do Senatu woj. lubuskie jest podzielone na trzy jednomandatowe okręgi wyborcze.

Reklama

W okręgu nr 21 obejmującym pow. gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński i miasto Gorzów kandydatem będzie radny wojewódzki Marek Surmacz.

W okręgu nr 20 (pow. krośnieński, świebodziński, zielonogórski i miasto Zielona Góra) będzie kandydował radny wojewódzki Zbigniew Kościk.

Natomiast Klaudiusz Balcerzak powalczy o mandat senatorski w okręgu nr 22 obejmującym powiaty: nowosolski, wschowski, żagański i żarski.