Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowy rząd poznamy we wtorek

27 października 2007, 13:25
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Od dwóch do czterech ministerstw - w tym gospodarczych - dla PSL, stanowisko wicepremiera dla Waldemara Pawlaka, likwidacja resortów budownictwa i gospodarki morskiej - to plany PO wobec nowego rządu. Zbigniew Chlebowski, wiceszef klubu Platformy, powiedział jednak dziennikowi.pl, że prawdopodobnie mimo zapowiedzi nie będą łączone resorty skarbu i gospodarki. Skład przyszłego rządu ma być znany we wtorek.

Tusk powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż 24 godziny po dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego on i Waldemar Pawlak zgłoszą propozycje PO i PSL dotyczące nowego rządu. Jarosław Kaczyński ma złożyć dymisję swego gabinetu 5 listopada - na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu.

Ale skład rządu Donald Tusk i Waldemar Pawlak mają ustalić już w najbliższy poniedziałek. I PO, i PSL przedstawią swoich kandydatów na ministrów i będą o tych nazwiskach rozmawiać. Nową radę ministrów ujawnią we wtorek. PSL ma zadowolić się góra czteremi resortami, choć Tusk mówi na razie o dwóch, trzech ministerstwach dla ludowców.

PO zrezygnowało z planów likwidacji resortów skarbu i gospodarki. Przesądzony jest już za to los ministerstw budownictwa i gospodarki morskiej. Znikną one z rządowej mapy, ale nie jest jeszcze jasne, który resort przejmie ich zadania. Możliwe, że morzem i budowaniem zajmie się ministerstwo infrastruktury.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj