Zdaniem parlamentarzystki, przez spadające sondaże Andrzeja Dudy, prezes PiS będzie chciał zrobić wszystko, by zatrzymać wybory.

Reklama

- Jeżeli prezydent Duda będzie miał złe notowania, to Kaczyński może wykonać jakiś ruch, który zablokuje kolejną turę wyborów – mówiła posłanka.

Scheuring-Wielgus oceniła, że prezes PiS zrobi wszystko, żeby utrzymać władzę. -Mówiąc słowami marszałka Terleckiego: Albo będziemy siedzieć albo wygramy. Mają świadomość, że jeśli tych wyborów nie wygrają, to będzie jazda bez trzymanki – skomentowała. Dodała, że obecna sytuacja jest "paranoją wyborczą" i jest "ekstraordynaryjna”.

- Nikt ze środowiska Lewicy nie zawiódł się na Robercie Biedroniu. Robert Biedroń nie popełnił żadnego błędu w tej kampanii – mówiła Scheuring-Wielgus, pytana o spadające sondaże ich kandydata. - Sondaże wyborcze nigdy nie pokazują tego, co jest naprawdę – oceniła parlamentarzystka. – Postawiliśmy na niego i wszyscy murem za nim stoimy. Nie da się nas podzielić – podkreśliła.

- Wyborcy Lewicy to nie jest worek ziemniaków, który można przekładać z prawa na lewo. To mądrzy ludzie, którzy sami podejmują decyzję – odpowiedziała Scheuring-Wielgus na pytanie o poparcie dla któregoś z kandydatów w ewentualnej drugiej turze wyborów.