To byłoby skrajnie nieodpowiedzialne, skrajna głupota. To znów wywołałoby ogromne emocje i protesty – mówił w Radiu ZET prezes PSL o plotkach o publikacji wyroku TK ws. aborcji 24 grudnia. Takie plotki w kuluarach chodziły, ale mam nadzieję, że w tym wypadku będą to tylko plotki. To diaboliczny plan na i nie chcę w niego uwierzyć – komentował Władysław Kosiniak-Kamysz. Nie można tak postępować, kiedy wprowadza się tak dużo ograniczeń, podburzać i rzucać iskry na prochy, żeby osoby, które chcą zamanifestować, znów były do tego zmuszone – ocenił.

Reklama

Minister zdrowia wywalił w kosmos strategię premiera, na jednej konferencji a dziś słyszę, że pan Fogiel wywala w kosmos konferencję ministra Niedzielskiego i mówi, że żadnej narodowej kwarantanny nie będzie. Wszystkie działania nie mają logicznej spójności ze sobą – powiedział. Zabrakło wcześniej konsekwencji a dziś jest chęć pokazania: patrzcie się, ale my wprowadzimy restrykcje, zahamujemy to wszystko – mówił w Radiu ZET Kosiniak-Kamysz.

Narodowa Kwarantanna

Szef PSL mówił, że spotkał się ostatnio z branżami: turystyczną, transportową, gastronomiczną, pralniczą, taksówkarzami. Wszyscy powtarzają, że jeżeli coś takiego zostanie wprowadzone, to ogłoszą bankructwo, nie będą płacić podatku od nieruchomości, nie utrzymają miejsc pracy - powiedział. Te działania są dziś przeszarżowane. Nie stać nas na lockdown. Narodowa kwarantanna skończy się narodowym bankructwem dla wielu polskich firm i rodaków – ocenił w Radiu ZET, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak Kamysz był również pytany o zamknięte restauracje przy otwartych barach w pociągach. Wielu rzeczy już nie rozumiem i nawet nie próbuję ich zrozumieć – komentował prezes PSL. To wszystko działanie pod określone grupy i nie ma w tym przejrzystości, spójności, nie ma strategii pandemicznej – dodał w Radiu ZET.

Sylwester

Prezes ludowców był pytany o plany na sylwestra. Będzie bal. Mamy określony plan z żoną – niezły bal z naszymi dziewczynkami i to niezależnie, czy jest godzina policyjna czy nie, będziemy z nimi balować – zdradził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Święta Bożego Narodzenia

Prezes PSL był również pytany jak spędzi święta. Będziemy u teściów, ale tak naprawdę połowę naszego życia toczy się tam. To jest nasz drugi dom – odpowiedział.