O czym działacze Platformy powinni myśleć? O strategii postępowania wobec toczących się ostatnio batalii. Przede wszystkim chodzi tu o kryzys finansów w świecie, który choć na razie w nikłym stopniu przekłada się na polską gospodarkę, to niepokoi wyborców. Dlatego też dość łatwo rząd może utracić wygodną pozycję |strażnika naszych portfeli” na rzecz prezydenta. Temu służyć ma propozycja Lecha Kaczyńskiego zwołania Rady Gabinetowej.

Reklama

Innym meczem, w który zaangażowała się Platforma, jest wojna z PZPN. Na razie większość Polaków sprzyja działaniom prowadzonym przez ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Z czasem jednak, gdyby doszło do zawieszenia naszych drużyn grających w pucharach, realnego zagrożenia dla Euro 2012 i dla udziału polskiej reprezentacji w Mundialu, sytuacja może się zmienić. Dlatego z punktu widzenia politycznego PR kluczowe jest wybrnięcie z futbolowego kryzysu z honorem i jak najszybciej.

I ostatnia, najtrudniejsza rozgrywka dla Platformy: stocznie. Jeśli decyzja Komisji Europejskiej będzie negatywna, strat nie da się odwrócić żadnym medialnym fajerwerkiem. Nic nie zdejmie z PO odium ekipy, której się nie udało zawalczyć o kilka tysięcy miejsc pracy. Dlatego tak ważne dla rządu będzie, czy w decyzji Komisji uda się znaleźć jakiekolwiek jaśniejsze strony, np. realną szansę na uratowanie części zakładów.

Sondaż przeprowadził TNS OBOP na zlecenie DZIENNIKA w minioną sobotę