Wiceprzewodniczący Polski 2050 Szymona Hołowni Michał Kobosko był pytany w Radiu Zet o słowa wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL, który nie wykluczył powołania w przyszłości wspólnej partii Polski 2050 i PSL. - Nie rozmawiamy w ogóle o zjednoczeniu naszych partii - zapewnił Kobosko. - Mówimy o potencjalnym sojuszu wyborczym - dodał. Podkreślił, że między Polską 2050 a PSL "różnic jest całkiem sporo".

Reklama

"Ten temat nie powinien być powodem pisania specjalnej uchwały"

Taka różnica, dodał, dotyczyła np. sejmowej uchwały w obronie Jana Pawła II, w której głosowaniu, jak zaznaczył Kobosko, posłowie Polski 2050 nie wzięli udziału, "bo uważali, że ten temat nie powinien być powodem pisania specjalnej uchwały sejmowej".

Wydaje się, że PSL zagrał w orkiestrze PiS - ocenił Kobosko. - Jeżeli były dwa projekty uchwały sejmowej, które zostały połączone to musiał być rodzaj współpracy - stwierdził.

Kobosko przyznał, że w ewentualnym koalicyjnym rządzie opozycji kandydatem Polski 2050 na ministra finansów mogłaby być Paulina Hennig-Kloska, obecna szefowa koła parlamentarnego Polski 2050.

W ostatni czwartek Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała została przyjęta po wyemitowanym w poniedziałek w TVN 24 reportażu "Franciszkańska 3", dotyczącym tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Uchwała została poparta przez kluby PiS i PSL oraz koła Konfederacji, Porozumienia i Kukiz'15.

Piotr Śmiłowicz