Za liderem PO uplasował się Włodzimierz Cimoszewicz z 11 procentowym poparcie. Na Lecha Kaczyńskiego głosowałoby 10 proc. ankietowanych, a na Andrzeja Olechowskiego 8 proc.

Reklama

Takie są najnowsze wyniki sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. Sondaż pokazuje, że Jolanta Kwaśniewska nie tylko odbrobiła stratę do Donalda Tuska z niedawnego sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej", ale też przegoniła obecnego premiera. Wtedy Tusk wyprzedzał Kwaśniewską o trzy punkty procentowe. Teraz sytuacja się odwróciła.

Zbadano także preferencje Polaków związane z wyborami parlamentarnymi. Gdyby odbywały się one dzisiaj to partia Donalda Tuska mogłaby liczyć na 50 procentowe poparcie. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałaby dokładnie połowa mniej wyborców, czyli 25 procent. Do parlamentu dostałby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej - 8 proc. I to koniec. W Sejmie nie byłoby miejsca dla partii Waldemara Pawlaka. Swój głos na PSL oddałoby jedynie 3 procent ankietowanych. To o 2 procent mniej niż wynosi próg wyborczy.