- Imponuje młodemu pokoleniu stylem prowadzenia obrad, ripostami. Widać wielkie telewizyjne doświadczenie - tak o Szymonie Hołowni w rozmowie z "Super Expressem" mówił Marek Sawicki z PSL.

Reklama

Nie tylko polityk pochlebnie wypowiada się o marszałku Sejmu. Szef Polski 2050 pozytywne wrażenie zrobił także na medioznawcy prof. Wiesławie Godzicu, który stwierdził, że Hołownia ma "amerykański styl".

Ocenili wizerunek Hołowni. To może zaboleć

Jednak nie wszyscy tak dobrze mówią o Hołowni. Zdaniem Marka Jakubiaka z Kukiz'15 lider Trzeciej Drogi "spadnie z politycznego szczytu". - Będzie bolało. Ta popularność to słomiany ogień, a on szybko się spala - powiedział tabloidowi Jakubiak.

- Jest cienka granica pomiędzy byciem fajnym i zabawnym a byciem śmiesznym. Szymon Hołownia powinien zatem uważać, żeby za bardzo nie skrócić dystansu - skomentował z kolei medioznawca dr Sergiusz Trzeciak.

Hołownia ruszył z wideopodcastem

Przypomnijmy, że marszałek Sejmu rozpoczął pracę nad z wideopodcastem pt. "Sejm. Nowe otwarcie z Szymonem Hołownią". Pierwszy odcinek dotyczy sali plenarnej. Szef Polski 2050 zapowiedział już kolejny, który ma być o odpoczynku posłów w Sejmie.

Nowy marszałek Sejmu może się pochwalić także faktem, że obrady Sejmu biją rekordy na platformie YouTube. Tam kanał Sejmu RP ma już ponad 380 tys. subskrybentów.