Adam Bodnar po zaprzysiężeniu w środę rządu Donalda Tuska został nowym ministrem sprawiedliwości.Były rzecznik praw obywatelskich poinformował na X, że jedną z pierwszych decyzji, jaką podjął jako szef resortu sprawiedliwości jest wniosek do premiera Donalda Tuska o przystąpienie Polski do Prokuratury Europejskiej.

Reklama

Kaleta: Bodnar złożył hołd lenny Brukseli

Wyraźnie nie spodobało się to wiceministrowi sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego, Sebastianowi Kalecie. W opublikowanym na X wpisie polityk Zjednoczonej Prawicy nazwał to "złożeniem hołdu lennego" Brukseli.

Nieważne, że bez tego uniknęlibyśmy zbędnej unijnej biurokracji. Nieważne, że Polska sama poradziła sobie z mafiami VATowskimi i dla wielu państw jest przykładem - czytamy we wpisie polityk Suwerennej Polski.

"Polski minister już był, teraz będzie unijny"

Zaznaczył także, że "dla nowego ministra sprawiedliwości liczy się tylko to, aby przypodobać się Brukseli". Polski minister już był. Teraz będzie unijny - podsumował Kaleta.

Prawo i Sprawiedliwość po ośmiu latach rządzenia straciło w Polsce władzę, na rzecz dotychczasowej opozycji. Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica po wyborach parlamentarnych uzyskała sejmową większość, zaś we wtorek Donald Tusk wybrany dzień wcześniej na Prezesa Rady Ministrów uzyskał wotum zaufania dla swojego rządu.