Chodzi o wypowiedź z połowy grudnia, w której prezes PiS. Jarosław Kaczyński nazwał lidera Platformy Obywatelskiej "niemieckim agentem". Nie wiem kim byli pana dziadkowie, ale pan jest niemieckim agentem, po prostu - powiedział Kaczyński, zwracając się z sejmowej mównicy do Donalda Tuska.

Reklama

Polacy chcą emerytury Kaczyńskiego? Oto wyniki SONDAŻU

W przygotowanym przez United Surveys sondażu dla Wirtualnej Polski zadano pytanie: Czy po ostatnich wypowiedziach Kaczyńskiego w Sejmie zgadzają się państwo, że prezes PiS powinien oddać stery w partii i przejść na polityczną emeryturę. Odpowiedzi Polaków nie pozostawiają złudzeń.

Reklama

Aż 65 proc. badanych odpowiedziało twierdząco, w tym ponad 50 procent udzieliło odpowiedzi: zdecydowanie się zgadzam. Z kolei niemal 30 procent procent badanych było innego zdania. 20,8 proc. udzieliło odpowiedzi: zdecydowanie się nie zgadzam, zaś niewiele ponad 6 procent miało wątpliwości, ze wskazaniem na "nie zgadzam się". Przeszło 13 procent respondentów nie udzieliło odpowiedzi na to pytanie .

Zwolennicy Tuska chcą, by prezes PiS odszedł na polityczną emeryturę

Co nie powinno dziwić, dużo bardziej okazała jest grupa sympatyków oddania władzy w Prawie i Sprawiedliwości przez Jarosława Kaczyńskiego wśród zwolenników obecnej koalicji rządzącej. 92 procent z nich uważa, że nadszedł czas na polityczną emeryturę dla prezesa PiS. Tylko 2 procent badanych jest zaś innego zdania.

Z sondażu wynika także, że co czwarty sympatyk PiS i Konfederacji (23 proc.) jest zdania, że nadszedł kres politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego. Jak podaje Wirtualna Polska, sondaż przeprowadzono w dniach 15-17 grudnia 2023 roku metodą CAWI na grupie 1000 osób.