Stało się to w dużym pośpiechu, dzień przed planowaną w Warszawie manifestacją, która będzie też demonstracją w obronie ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - podaje portal Niezalezna.pl.

Reklama

Wąsik pojechał do Zakładu Karnego w Przytułach Starych

Posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani 9 stycznia w Pałacu Prezydenckim. Trafili następnie do aresztu Warszawa-Grochów, gdzie mieli spędzić, jak informowano, do 14 dni.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Niezalezna.pl, Wąsik trafił do Zakładu Karnego w Przytułach Starych, 135 kilometrów od miejsca dotychczasowego pobytu.

Kamiński do Radomia

Radom w przypadku Kamińskiego został wybrany ze względu na więzienny szpital, który jest w placówce. To pokłosie jego decyzji o rozpoczęciu protestu głodowego, o czym poinformował w środę jego syn. Kilka godzin później poinformowano też o głodówce Maciej Wąsika.

Według Wirtualnej Polski, obaj politycy mogą w najbliższym czasie zostać przewiezieni w jeszcze inne miejsca.

Zakład Karny w Przytułach Starych mieści się na terenie gminy Rzekuń, w powiecie ostrołęckim. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów karnych w kraju. Pojemność jednostki wynosi 1265 miejsc zakwaterowania osadzonych.
Z informacji portalu Niezalezna.pl wynika, że Mariusz Kamiński znajduje się wciąż w areszcie na warszawskim Grochowie.