Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Luksusowe wydatki PO z partyjnej kasy: Boisko, styliści, nocny klub...

15 czerwca 2013, 12:10
Jak pisze "Newsweek" w sprawozdaniu mowa m.in. o opłatach za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł. Skarbnik PO, Łukasz Pawełek twierdzi, że wydatki„związane było z realizacją celów statutowych”. Nie wyjaśnia, jakich.
Jak pisze "Newsweek" w sprawozdaniu mowa m.in. o opłatach za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł. Skarbnik PO, Łukasz Pawełek twierdzi, że wydatki„związane było z realizacją celów statutowych”. Nie wyjaśnia, jakich. / Newspix / SEBASTIAN BOROWSKI
Wynajęcie boiska do "haratania w gałę", luksusowe ciuchy, styliści, wino, cygara i wizyty w nocnym klubie - "Newsweek" przeanalizował wydatki Platformy Obywatelskiej. Lista szokuje.
Reklama
Reklama
Tematy:
Platforma Obywatelska Paradise Group Przemysław Piprek wydarki Rich and Pretty

Powiązane

Reklama

Komentarze(160)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 14:34:44
  Biernat, czyli ery Tuska faza schyłkowa  Land rover evoque, rocznik 2012 – ten luksusowy samochód to najnowszy nabytek łódzkiego barona PO Andrzeja Biernata. Były nauczyciel pływania i działacz III-ligowego klubu sportowego, znany z bezwzględności wobec partyjnych kolegów oraz alkoholowych ekscesów wyrósł na jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska, a tym samym najbardziej wpływowych polityków w kraju.

  Jak ustaliła „Gazeta Polska”, Tusk obiecał już Biernatowi pierwsze miejsce na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Łódzkiego. Oznacza to, że lider PO na dalsze miejsce zepchnie Jacka Saryusza-Wolskiego. Saryusz-Wolski to fachowiec, negocjował wstąpienie Polski do UE, był wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

  Ale te kompetencje mają nikłe znaczenie. Tusk choćby nie chciał, musi dać „jego” miejsce Biernatowi. Bo potrzebne mu poparcie „Spółdzielni” – frakcji partyjnej założonej niegdyś przez część baronów PO na czele z Cezarym Grabarczykiem, w której Biernat stał się dziś postacią numer jeden.

  Zdaniem rozmówców "Gazety Polskiej" nie wiadomo, czy to Biernatowi wystarczy. Ponieważ jest mało medialny, obawia się, że Saryusz-Wolski może go przeskoczyć, kandydując nawet z dalszego miejsca. – Na miejscu Saryusza-Wolskiego bałbym się, co będzie dalej. Biernat może dążyć nawet do usunięcia go z partii – mówi nasz rozmówca, menadżer związany z PO. Jak podkreśla, jest o co walczyć. Czas, kiedy PO straci władzę, najprzyjemniej spędzić można w Brukseli, z ogromną pensją i z dala od krajowych rozliczeń.

  – Biernat to wytrawny zakulisowy gracz; wraz z Rasiem trzyma w ryzach całą „Spółdzielnię”. Wszyscy przedstawiciele łódzkiej PO się go boją – ocenia łódzki poseł SLD Dariusz Joński.

  Kierownik pływalni i radykalny luksus

  O łódzkim baronie PO jest coraz głośniej, choć on sam nie lubił nigdy brylowania w mediach. „Załatwiacz” – mówili o nim w PO. – W partii nazywają go kierownikiem pływalni lub basenowym. Kiedyś był nauczycielem na basenie, bardzo nie lubi, kiedy mu się to wypomina – opowiada informator "Gazety Polskiej".

  W PO jeszcze parę lat temu nikt nie uwierzyłby, że osiągnie dzisiejszą pozycję. – Prosty facet. O polityce myśli w systemie zero-jedynkowym. Lubi sterowanie z tylnego siedzenia. Nie lubi wytykania mu błędów i kiedy ktoś jest mądrzejszy od niego – opowiada jeden z jego znajomych.

  W 2010 r. Biernat zamieścił na swym blogu wpis zatytułowany „Dlaczego będę głosował na burmistrza Henryka Brzyszcza?”. „Nie używa żelu do włosów, nie rozbija się ekskluzywnym samochodem” – napisał. Od tamtego czasu wiele w życiu posła się zmieniło.

  Land rover evoque, rocznik 2012 – ten luksusowy samochód to najnowszy nabytek Biernata. Jak żartują posłowie PO, Łódzkie ma szczęście do miłośników drogich fur. Przypominają słynny z afery korupcyjnej mercedes z firankami, przyciemnianymi szybami barona SLD Andrzeja Pęczaka. Samochód Biernata producent reklamuje: „Zapierający dech w piersiach, współczesny i dynamiczny design... radykalny luksus... dynamiczny profil, agresywna wznosząca linia”.

  Na agresywnej wznoszącej linii znalazł się też ostatnio poseł Biernat. – Był kapciowym grabarza polskich kolei, a teraz staje się kapciowym Ryżego – komentuje przedstawiciel biznesowego zaplecza PO. Wyjaśnienie dla niewtajemniczonych: grabarz kolei to Cezary Grabarczyk, lider frakcji PO tzw. spółdzielni, a Ryży to sam premier Tusk.

  Rąbanie pięściami w drzwi, intryga w PZPN i spec od siatkówki

  Styczeń 2007 r. Posłowie PO Roman Kosecki i Andrzej Biernat w środku nocy dobijają się do sejmowego pokoju Sandry Lewandowskiej z Samoobrony. „Obudziło mnie głośne walenie pięściami w drzwi… We dwóch uderzali w moje drzwi pięściami” – opowiada posłanka „Dziennikowi”. Stwierdza, że Kosecki z Biernatem już nie pierwszy raz dobijali się do jej pokoju.
  Kosecki pytany, czy dobijał się do drzwi, mówi: „Sam już nie wiem. Może i oparłem się o drzwi czy futrynę”. Co w tym czasie robił Biernat? „Ja już wtedy byłem na zakręcie i na pewno do nikogo się nie dobijałem” – pytany przez „Dziennik” poseł idzie w zaparte.

  Polityczna sztama zawarta podczas nocnych pijaństw przeradza się we wspólne działanie podczas ostatniego zjazdu PZPN. Biernat, jak również inny z baronów PO Ireneusz Raś, załatwiają sobie mandaty delegatów na zjazd i prowadzą akcję na rzecz objęcia prezesury PZPN przez Koseckiego. – Myśleli, że wszystkich przechytrzą. Nie wiedzieli, że tu trzeba pić wódkę z wystarczająco dużą ilością działaczy przez długi czas, żeby być swoim – komentuje jeden z informatorów "Gazety Polskiej". Kosecki przegrał.

  Dziś Biernat jest wiceszefem sejmowej komisji sportu. Jan Tomaszewski, poseł PiS, bramkarz, który zatrzymał Anglię, działa w tej komisji. – Jeśli chodzi o działalność sportową, to poseł Biernat jest przykładem megalomana – mówi. W maju powołano podkomisję do spraw przygotowań Polski do organizacji m.in. Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2013 r. i Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 r. Jej przewodniczącym został Biernat. – Ma z siatkówką tyle wspólnego, co ja z budową Muru Chińskiego – komentuje Tomaszewski. W tej samej podkomisji są posłowie Paweł Papke i Małgorzata Niemczyk, byli siatkarze. – Oboje są członkami PO, więc to nie jest tak, że chodziło mi o wywalczenie przewodniczącego z PiS – stwierdza Tomaszewski.

  Kumple z Konstantynowa

  Jak Biernat zbudował swą pozycję w regionie? Pochodzi z Konstantynowa pod Łodzią. – W samej Łodzi wytworzył swoistą elitę PO. Wielu swoich kolegów wciągnął na czołowe stanowiska. Obecny marszałek województwa, Witold Stępnień, właśnie jemu zawdzięcza posadę. Także poprzedni marszałek, Włodzimierz Fisiak, był dobrym znajomym Biernata. Fisiak w prywatnych rozmowach mówi, że to on zrobił z Biernata, prowincjonalnego nauczyciela, polityka. Obecnie jest rozgoryczony, bo Biernat się z nim skonfliktował. Fisiak jest jeszcze radnym, ale z partii wyleciał – opowiada nam jeden z łódzkich polityków.

  Rozmówca „GP” dodaje, że Biernat ma obyczaj często pojawiać się na sesji sejmiku, by dyscyplinować swoich „protegowanych”.

  – W kuluarach wszyscy się z niego śmieją. To człowiek, który myli słowa i nie potrafi sklecić zdania – zaznacza.

  – Trzyma cały urząd marszałkowski – mówi inny z informatorów "Gazety Polskiej". Jak pisał „Newsweek”, znaczną część jego ludzi stanowią kumple z Konstantynowa. „Wicestarostą powiatu jest z kolei była szefowa podstawówki, w której Biernat uczył w-f. Szkoła też nie chodzi samopas – funkcję wicedyrektora pełni żona posła” – czytamy.

  Więcej w tygodniku "Gazeta Polska"
  Autor: Piotr Lisiewicz, Magdalena Michalska
  Żródło: Gazeta Polska
  0
 • pisowski pisowiec
  2013-06-15 15:06:02
  Co za g.ojki...
  0
 • Józef Moneta
  2013-06-15 17:04:12
  Q..wa i złodziej
  0
 • maria
  2013-06-22 10:07:28
  po wydaje a dlug rosnie
  0
 • vis
  2013-06-16 08:42:07
  jestem za by się sami finansowali a nie z budżetu
  0
 • san
  2013-06-15 16:17:08
  Jak mawiał klasyk: " Mają tupet sk...syny"
  0
 • Amber Bąk
  2013-06-15 16:17:56
  Gowin prawdę mówił o biesiadach koleżków.
  0
 • Genitaliusz
  2013-06-16 19:47:45
  W Polsce powinni rządzić Księża . Oni zaprowadziliby tutaj porządek
  0
 • DYMISJA I AUDYT PO - SUBITO !!!
  2013-06-15 13:46:09
  AUDYT jest konieczny! Niech Jarek porozlicza to towarzystwo!!!
  0
 • maki
  2013-06-15 14:10:01
  oj tam oj tam przecież jest kryzys co nie POmatołki
  0
 • duo
  2013-06-15 12:47:04
  .
  POlityczny cyngiel LIs bawi sie w "dziennikarstwo sledcze" i "denoncjuje" swoich partyjnych patronow na ...5 tys. zeta.
  Hehe. Proba urobienia co glupszych Polakow.

  Lisio nie z nami te numery!
  Przewaly aferzystow-peofili liczone sa nie w tysiacach zlotych a... MILIARDACH.
  Co bedzie udowonione i rozliczone.
  .
  0
 • NorvidNH
  2013-06-15 12:34:17
  Mocna gorzka sutkowa drużyna od tak sobie robi co chce . PRZERAŻAJĄCE ŻYCIE ŚWIŃ NA POLITYCZNYM HAJU.
  BAWIĄ SIĘ W GŁUPIEGO I PLUJĄ W TWARZ BIEDAKOM.
  0
 • lis
  2013-06-15 12:35:46
  niezla fotka jak na szczudlach tuska ,teraz to dopiero wymyslil ,skrecona nuzka i zaraz paluszek i glowka to tez sejmowa wymowka ,i my mamy za wszystkie zachcianki tyfuska placic ,ten kaczus donald ma tupet ,i nikt nie chcial natio wpasc ,a on robil co chcial mam nadzieje ze ktos go za to POciongnie do odPOwiedzialnosci ,moze nawet i karnej
  0
 • lis
  2013-06-15 12:36:56
  tonapewno skok przez okop wermachtu
  0
 • !!!
  2013-06-15 12:53:30
  Co to szanowni dziennikarze ' dziennika " zasłonka z oczu sPOdła / To o czym wszyscy wiedzieli od dawna wy zauważacie teraz ? No , ale w sumie lepiej późno niż wcale !!! Ta banda DYLETANTÓW nazywa się " platformą obywatelską " !!!
  0
 • FAKT!
  2013-06-15 12:43:26
  Partia Oszustow OKRADA POLSKE!

  Co Wy na to POtwory??? Dobrze wam z tym???
  0
 • kulas
  2013-06-15 12:43:47
  2,5 tys. za kawior podany na kobiecym łonie, no czego to ludzie nie wymyślą.
  0
 • janek
  2013-06-15 12:56:18
  Rozpasanie partii władzy ( PO ) i Tuska przekracza poziom wytrzymałości obywateli. Nie zdziwię się gdy ludzie wyjdą na ulicę i przegonią te hołotę od żłobu.
  0
 • w oczekiwaniu
  2013-06-15 13:00:33
  Każdą z tych spraw musi zająć się prokurator!. Oczywiście nie ten z PO bo powie że wszystko jest OK. Po zmianie rządu musi nastąpić zmiana systemu polskiego sądownictwa i wówczas prokuratorzy będą mieli pełne ręce roboty. Rozliczymy przekręty, kradzieże obecnej władzy.
  0
 • DŻulia von Dorsztrop
  2013-06-15 13:09:26
  To wszystko pikuś... przy pisowskim DORSZU...
  0
 • Natalie Shiwec
  2013-06-15 13:13:20
  Czy kupowali również kremy do rozjaśniania odbytu ?
  0
 • ponury
  2013-06-15 13:30:55
  re warawanugen
  na to wygląda.
  Tylko teraz trzeba uważać, kogo podstawią za niego.
  0
 • pingwin
  2013-06-15 13:13:39
  ... lulki pala swawola , zarcie burdele za wasze frajerzy aby zylo sie lepiej ... klasa prozniacza i zdegradowana do cna macie P ...e O...stwo
  0
 • Aparat Partyjny PO
  2013-06-15 13:15:13
  Spoko luzik GŁĄBY. Rządzimy, to i wyglądać musimy, nie tak jak wy bando przychlastów.
  0
 • Pisior na Bicze (Bitch'e)
  2013-06-15 13:16:52
  I co, gady z GazWyb? Widzicie, jak bawi sie barbaria z PO. I ten ich petak od kopania szmacianki, ktoremu wynajmouja boisko. Hanba. Wszyscy wyladujecie w wiezieniu. Bedziesz, chloptasiu Donku, gral w szmacianke na podworku wieziennym, a wszyscy bedziecie robili za suszi dla starych garusow, Nadchodzimy!!!
  0
 • warawanugen
  2013-06-15 13:20:23
  He he , przyszło zlecenie na ryżego .
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 12:51:09
  Pacjenci czekają w kolejkach, a skręconą kostką Tuska zajmuje się sztab lekarzy  Choć zwykli pacjenci z poważnymi chorobami i urazami często muszą czekać miesiącami na wizytę u lekarza, nad kontuzją Donalda Tuska obradował cały sztab lekarzy. Premier nie musiał czekać w żadnych kolejkach, a wszystkie badania były robione najszybciej, jak się tylko da.

  Kontuzji Donald Tusk nabawił się podczas „haratania w gałę”. Rzecznik rządu tłumaczył, że z nogą premiera nie jest dobrze i przez kilka tygodni będzie miał on kłopoty z poruszaniem. Koledzy z boiska zapewniają, że Tuska nikt nie faulował, a premier po prostu źle stanął.

  Dalej wszystko potoczyło się jak w popularnych serialach o lekarzach, którzy udzielają błyskawicznej pomocy, konsultują się z najlepszymi specjalistami, a nad jednym przypadkiem pracują w grupie kilku medyków. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle uprzejmy personel szpitala i absolutny brak kolejek na wizytach oraz maksymalnie skrócony czas oczekiwania na wyniki badań. U premiera zdiagnozowano skręcenie stawu skokowego (potocznie określane jako skręcenie kostki), a lekarze założyli Donaldowi Tuskowi sztywny opatrunek i wręczyli kule.

  Tak właśnie według relacji dziennika „Fakt” wyglądała wizyta Donalda Tuska w szpitalu MSWiA, w którym leczone są najważniejsze osoby w państwie. W zderzeniu z tą nieco utopijną wizją służby zdrowia codzienność rysuje się w o wiele mroczniejszych barwach. Poza ciągnącym się miesiącami oczekiwaniem na wizytę, pacjenci z urazami nóg muszą sobie na przykład we własnym zakresie wypożyczać lub kupować kule, ponieważ szpital im ich nie daje.  Autor: pł
  Żródło: Fakt, niezalezna.pl
  0
 • noz i widelec
  2013-06-15 13:38:00
  Brawo 'pingwin'

  Tak ma byc! POlaczki musza utrzymywac BANDE ZLODZIEJSKA- bo ich sobie wybrali w tzw. 'demokratycznych' BUHAHAHA wyborach.

  A gdzie motki, vp i reszta POmatolskiego SCIERWA - wychwalajace NC-PO-NIOW???
  0
 • arch
  2013-06-15 14:18:26
  Jeśli Newsweek to podaje tzn. że już koniec PO
  0
 • lewy-lipcowy
  2013-06-15 13:28:11
  Mikke mówił, że tą bandę trzeba zamknąć w pierdlu.
  I to szybko.
  A ich "autorytety moralne" wszystkie hurtem na śmietnik.
  Wszystkie!
  0
 • CO?
  2013-06-15 13:23:39
  Ciekawe ilu pacjentów w tzw. kolejkach eWUŚ-Barłukowicza wyło godzinami z bólu, gdy wszyscy usłużni lekarze zajęli się bUlem piłkarzyka?
  0
 • zenek
  2013-06-15 13:25:36
  dlatego szmaty z PsichOdchodów bojo się PISiorów bo ich ze wszystkiego rozliczo.
  0
 • GDACZĄCY ZEGAR NOWAKA
  2013-06-15 13:38:24
  CZESI JUŻ ROBIĄ PORZĄDKI ZE SWOJĄ "PO", A PO-LACTWO CZEKA AŻ ZOSTANIE OSKUBANE DO OSTATNIEGO GROSZA.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 13:28:10
  Oj tam , oj tam. Lisweek cóś sie tak czepia. Pitera to odkryła zbrodnie PiSią niesłychana! Sledz za 8, 50!!!
  0
 • JAREK = bicz na lodziarstwo
  2013-06-15 13:28:38
  "Rich and Pretty" za nasze pieniądze!

  Co jeszcze musi się zdarzyć, by przebudziły się lemingi?
  0
 • minor
  2013-06-15 13:35:49
  Tez statutowo musze wydac 20 tys na sluzbe zdrowia bo Nfz jest niewydolny i zaiwanil moje skladki zdrowotne!
  0
 • Cicero.
  2013-06-15 13:39:09
  Nie tylko PIS wydatkuje społeczne pieniądze, to samo robi PO.Czemu teraz nikt nie robi rabanu z tego powodu? TVn-y,(zaprzyjaźnione stacje telewizyjne, jak się wyraził Pan Wajda) nabrały wody w usta i milczą jak zaklęte.
  0
 • no comments
  2013-06-15 13:42:43
  Platforma (anty)Obywatelska

  Liderzy Platformy Obywatelskiej w czasach jej powstawania podkreślali, że budują „nową jakość” na scenie politycznej i są partią republikańską słuchającą głosów obywateli, czego dowodem miała być również nazwa ugrupowania.

  Jednak dziś gołym okiem widać, że partia rządząca powinna wystąpić do sądu rejestrowego z wnioskiem o zmianę nazwy na Platforma (anty)Obywatelska. Dlaczego? Bo dziś jest arogancką partią władzy, która odwróciła się od obywateli, ich potrzeb i problemów, a także ich oszukuje.

  W 2005 roku PO zbierała podpisy pod wnioskiem o wprowadzenie w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych. Podpisy złożyło 750 tys. osób, a następnie, gdy PO doszła do władzy, nie spełniła obietnic wyborczych, natomiast podpisy zostały zmielone jako wstydliwy dowód w sprawie cynicznego traktowania własnych wyborców przez PO.

  Związany z PO przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak jawnie dyskryminuje katolickiego nadawcę i ignoruje 2,5 miliona podpisów obywateli popierających przyznanie miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam.

  Są i inne przykłady świadczące o tym, że PO inicjatywy obywatelskie „wyrzuca do kosza”. 14 grudnia 2012 r. rządząca partia doprowadziła do odrzucenia w Sejmie projektu obywatelskiego w sprawie nauczania historii. 30 marca 2012 r. zignorowała ponad 2 miliony obywateli, którzy podpisali się pod wnioskiem o referendum w sprawie wieku emerytalnego.

  6 czerwca br. PO odrzuciła w Senacie obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych. Co prawda Sejm odrzucił wniosek Senatu, ale najprawdopodobniej będzie weto prezydenta wywodzącego się z PO.

  Donald Tusk zapowiada ponadto odrzucenie wniosku podpisanego przez milion obywateli o referendum w sprawie zniesienia obowiązku szkolnego dla przedszkolaków. Rodzice się organizują i bronią swoje pociechy zagrożone idiotycznymi pomysłami rządu, które nie były konsultowane z nimi i nie liczą się z dobrem dzieci oraz ich potrzebami w wieku 6 lat.

  Obywatele, którzy podpisali się pod wnioskiem, dostrzegają chaos, jaki powstał w sprawie 6-latków, nieprzygotowanie szkół na przyjęcie maluchów i jednoczą się.

  Najlepszą konsultacją tak ważnej decyzji jest ogólnokrajowe referendum, a milion podpisów ukazuje, jak poważny jest to problem oraz jak nieodpowiedzialny i szkodliwy jest rząd, który generuje konflikty społeczne, a także próbuje przepchnąć tę reformę wbrew demokracji, na siłę, ignorując opinię większości rodziców. To oni są przecież pierwszymi wychowawcami i mają prawo decydowania, czy ich pociechy są gotowe do rozpoczęcia wcześniej edukacji, a nie doktrynerzy zza biurek z MEN, którzy pod dyktando Brukseli formatują najmłodszych Polaków.

  Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, które jest inicjatorem akcji referendalnej, jasno przedstawiała istotę sprawy: „Jako obywatele, jako rodzice nie zgadzamy się na reformę robioną bez pieniędzy, bez przygotowania, bez planu i bez szacunku dla dzieci oraz bez rozmowy z rodzicami. Przez te pięć lat nikt z nami, rodzicami, którzy zgłaszaliśmy konkretne zastrzeżenia do tej reformy, nie rozmawiał. Nie było woli dialogu ani ze strony pani minister, ani premiera”.

  To typowe dla obozu władzy wywodzącego się z Platformy (anty)Obywatelskiej. Po Donaldzie Tusku nie ma co się spodziewać innych decyzji – nie dość, że wprowadza coś, co spotyka się z powszechnym sprzeciwem, to jeszcze arogancko mówi, że głos Polaków go nie interesuje.

  W jego „reformach” edukacyjnej i emerytalnej w gruncie rzeczy chodzi o to, by oszczędzać na dzieciach: zabrać im dzieciństwo oraz zmusić je, by wcześniej zaczynały pracę i pracowały aż do śmierci.
  0
 • PełO to Z Ł O
  2013-06-15 13:42:49
  antyPOLSKIE Q...wy z PełO
  0
 • Rb.
  2013-06-15 13:43:48
  Palanty ludzi ze wszystkiego obdzieraja i w krzaniaja ciemnote ,ze to kryzys miedzy narodowy, ale dla nich to kryzysu przeciez niema jeszcze lepiej im sie powodzi.
  0
 • kokos
  2013-06-15 13:50:57
  gonić tą bandę tuska ja miałem znajomych z 300 lemingów 6 lat temu pogoniłem to matolstwo.Na dziś około 20 jeszcze się nie nawróciło.Skończyłem z alkoholem bo tak nachalnie za czeli przepraszać że mogłem wątrobę stracić.
  0
 • zaPOcona Gęba
  2013-06-15 13:51:25
  hiPOkryzja TFFU SSKA , BULLA i ich złodziejskiej BANDY sięga ZENITU ... gdzie PITTERA i jej krytyka o BIZANTYJSKIM STYLU SPRAWOWANIA WŁADZY??? ...ŻENADA ŻE TAKI MOTŁOCH MA NADAL TAKIE POparcie ...ale widocznie czym prędzej chcą ją oddać aby na Jarka spadło to całe badziewie które za chwilę będziemy mieli ...
  0
 • Przy makreli z PiS....
  2013-06-15 14:03:09
  ...to przecież mały pikuś, prawda POmatolskie LEMINGI???!!! PRZEZ WAZ DEBILE RYŻA MAFIA KRADNIE WSZYSTKO JAK LECI!!!
  0
 • ala
  2013-06-15 14:04:24
  A co Waldek Kiepski gra w piłkę z PO
  0
 • obserwer_1
  2013-06-15 14:04:50
  jak patrzę na tego idiotę na pierwszym zdjęciu to strach się bać, potrzebni sanitariusze z kaftanem bezpieczeństwa. patrzcie lemingi oto wasz piękny idol w pełnej krasie.
  0
 • !!!!!!!!!!!
  2013-06-15 14:06:08
  Wkurzają mnie takie pseudo artykuły, bo zamiast spisać to wszystko w jednej kolumnie, trzeba klikac w durne zdjęcia. Wszystko po to, by rozmyć i utrudnic obywatelowi zliczenie tych wydatków. NIE CIERPIE CZEGOŚ TAKIEGO!!! PISZCIE PISMAKI NORMALNIE I CZYTELNIE!!!
  0
 • wola
  2013-06-15 14:08:00
  Ja ******** i to jest premier dużego eurpejskiego kraju jaja do kwadratu
  0
 • nollet71
  2013-06-15 14:12:28
  szerszen.info tam są konkrety o rządzie i rządach
  0
 • antyPO
  2013-06-15 14:21:21
  a wy mysleliście (chyba to jednak za trudne) dla leminga,że wybraliście elitę .a to POsPOlite obszczymurki.dobrze się bawia na wasz koszt i jeszcze bezczelnie mówią że to dla waszego dobra
  0
 • OBYWATEL
  2013-06-15 14:22:28
  OSTRZE ZENIE :
  SZERSZEŃ INFO TO LEWACKIE ZJARANE PISEMKO DLA MASONÓW I OSZOŁOMÓW. NORMALNI LUDZIE NIE POWINNI TEGO GOOWNA DOTYKAĆ.
  0
 • krasnal
  2013-06-15 14:36:14
  Uprzemnie prosze dzienika aby nie POkazywal takich zdjec z czubkiem zwanym Ryzy bo jego miejsce jest w celi a nie w mediach,
  0
 • Noz i widelec
  2013-06-15 14:40:21
  ELYTA Z KORYTA SIE BAWI a POmatolki na nich TRYAJA!!

  NALEZY SIE!!!
  0
 • 000000000...........
  2013-06-15 14:41:22
  TYLKO ZAPOMNIELI DODAĆ KILKA ZER
  0
 • Aculeus
  2013-06-15 14:43:57
  To hanba narodowa, zeby taka kreaturo-pokraka rzadzila nim tak dlugo. Hanba, hanba, jeszcze raz hanba!
  0
 • der
  2013-06-15 16:19:44
  Po raz czwarty rudy Kaszub obrabował nasze dzieci opróżniając kasę z Funduszu Rezerwy Demograficznej,
  0
 • tofik
  2013-06-15 14:53:43
  W budżecie zabraknie 80 mld zł  Bank Światowy obniżył tegoroczną prognozę wzrostu PKB w Polsce z 1,6 proc. do 1 proc. Eksperci BŚ spodziewają się, że w 2014 r. nastąpi odbicie tempa wzrostu do 2 proc., ale ekonomiści, z którymi rozmawiała „Gazeta Polska Codziennie”, nie podzielają tej opinii. – Zamiast rozwoju będzie recesja, a w budżecie może zabraknąć nawet 80 mld zł – ostrzegają.

  W ub.r. "Gazeta Polska Codziennie" ostrzegała, że zarówno tegoroczny budżet, jak i zaplanowany wzrost PKB są nierealne. Okazuje się, że miała rację. Bank Światowy w swoim raporcie obniżył swoją prognozę wzrostu PKB dla Polski w 2013 r. do 1 proc., choć jeszcze w styczniu br. przewidywał, że będziemy się rozwijali w tempie 1,6 proc. – Eksperci Banku Światowego co pół roku obniżają polski PKB o prawie 0,6 pkt. proc. Jak tak dalej pójdzie, to jesienią mogą obniżyć go o kolejne pół procenta – mówi „Codziennej” Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, a Ryszard Petru, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przyznaje, że Polska ma najgorszy wzrost od 2001 r.

  „Na spowolnienie składają się czynniki zewnętrzne, czyli głównie sytuacja w strefie euro, ale także nasze, krajowe, w szczególności spadek inwestycji i konsumpcji” – powiedziała podczas prezentacji raportu ekonomistka polskiego oddziału Banku Światowego Ewa Korczyc. Dodała, że w drugiej połowie br. BŚ spodziewa się poprawy konsumpcji, m.in. wskutek obniżek stóp procentowych.

  Optymizmu ekspertów BŚ nie podziela Krzysztof Rybiński, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, obecnie rektor Uczelni Vistula. – Bank Światowy oczekuje, że w drugiej połowie bieżącego roku polska gospodarka przyspieszy, ale nie widać symptomów, żeby tak właśnie miało być. Globalna gospodarka spowalnia, u nas w pierwszych dwóch kwartałach PKB wzrósł minimalnie, spadają realne dochody Polaków oraz konsumpcja, czekają nas cięcia wydatków. W tej sytuacji przewiduję, że na koniec 2013 r. wzrost PKB będzie bliski zera, możliwe, że dojdzie nawet do recesji – wyjaśnia „Codziennej” Krzysztof Rybiński.

  Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"
  Autor: Marek Michałowski
  Żródło: Gazeta Polska Codziennie
  0
 • GTA
  2013-06-15 14:54:04
  Tusku gra w gałe, ale tak na prawde to mi sie wydaje ze w ramach rekreacji P0wcy winni wystepowac w ramach jakiejs grupy rekonstrukcyjnej jako straznicy obozow koncentracyjnych, łagru, więzienia o zaostrzonym rygorze. Chlopaki mają sadyzm w genach. Zaprzyjaznione media swietnie tego ducha sadyzmu i masochizmu wyczuły. Polacy zostali okradzeni na miliardy przez ludzi pokroju sponsorow ojców zalożycieli P0 ze slużb specjalnych, dlatego zawsze serwuja nam thrillery w ktorym gina PiSowcy (czasami naprawde), a lud sie cieszy
  0
 • zaPOcona Gęba
  2013-06-15 15:07:26
  hiPOkryzja TFFU SSKA , BULLA i ich złodziejskiej BANDY sięga ZENITU ... gdzie PITTERA i jej krytyka o BIZANTYJSKIM STYLU SPRAWOWANIA WŁADZY??? ...ŻENADA ŻE TAKI MOTŁOCH MA NADAL TAKIE POparcie ...ale widocznie czym prędzej chcą ją oddać aby na Jarka spadło to całe badziewie które za chwilę będziemy mieli ...
  0
 • NASZ DZIENNIK
  2013-06-15 14:40:44
  Pacjenci czekają w kolejkach, a skręconą kostką Tuska zajmuje się sztab lekarzy

  Choć zwykli pacjenci z poważnymi chorobami i urazami często muszą czekać miesiącami na wizytę u lekarza, nad kontuzją Donalda Tuska obradował cały sztab lekarzy. Premier nie musiał czekać w żadnych kolejkach, a wszystkie badania były robione najszybciej, jak się tylko da.

  Kontuzji Donald Tusk nabawił się podczas „haratania w gałę”. Rzecznik rządu tłumaczył, że z nogą premiera nie jest dobrze i przez kilka tygodni będzie miał on kłopoty z poruszaniem. Koledzy z boiska zapewniają, że Tuska nikt nie faulował, a premier po prostu źle stanął.

  Dalej wszystko potoczyło się jak w popularnych serialach o lekarzach, którzy udzielają błyskawicznej pomocy, konsultują się z najlepszymi specjalistami, a nad jednym przypadkiem pracują w grupie kilku medyków. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle uprzejmy personel szpitala i absolutny brak kolejek na wizytach oraz maksymalnie skrócony czas oczekiwania na wyniki badań. U premiera zdiagnozowano skręcenie stawu skokowego (potocznie określane jako skręcenie kostki), a lekarze założyli Donaldowi Tuskowi sztywny opatrunek i wręczyli kule.

  Tak właśnie według relacji dziennika „Fakt” wyglądała wizyta Donalda Tuska w szpitalu MSWiA, w którym leczone są najważniejsze osoby w państwie. W zderzeniu z tą nieco utopijną wizją służby zdrowia codzienność rysuje się w o wiele mroczniejszych barwach. Poza ciągnącym się miesiącami oczekiwaniem na wizytę, pacjenci z urazami nóg muszą sobie na przykład we własnym zakresie wypożyczać lub kupować kule, ponieważ szpital im ich nie daje.

  Autor: pł
  Żródło: Fakt, niezalezna.pl
  0
 • SAWAS
  2013-06-15 15:45:31
  Niemal ćwierć miliona złotych Platforma Obywatelska przeznaczyła na luksusowe i drogie ubrania.Pieniądze zostały przelane na konto firmy "Paradise Group", która obsługuje takie spółki zajmujące się ubraniami jak Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Hugo Boss, Kenzo Burberry, Church’s czy J.M. Weston. Same ubrania nie wystarczyły politykom PO, bowiem dziesiątki tysięcy złotych zostały przeznaczone również na stylistów. Skarbnik PO tłumaczył te wydatki "kosztami wizerunkowymi".
  0
 • rawita
  2013-06-15 15:52:46
  Podwórkowa Oligarchia
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 15:55:32
  i jeszcze jedno: jak bedziecie glodni i nie bedziecie mieli co do gara wrzucic to pomyslcie ze nasyp pelen szczawiu i mirabelek !!!
  0
 • dziadek
  2013-06-15 15:59:19
  "Fajnie" wygląda "piłkarzy" Donaldinio na zdjęciu nr 1, ale Polska "wynajęła" go w innym zawodzie i - ma teraz DUŻY zawód, bo piłkarzyk kontuzjowany, a nam potrzebny Premier RP. do reprezentowania Państwa w spotkaniach międzypaństwowych

  Charatajcie dalej w gałę, a zostaniecie wycharatani z polityki
  0
 • InK
  2013-06-15 16:03:46
  Tak sobie "elitka polityczna" POkrak przebrzydłych żyje z naszych pieniedzy !
  Sk...ny !
  0
 • w.....y
  2013-06-15 16:06:13
  Q..wa mać ! ! !
  0
 • banda czworga PO+PSL+RP+SLD
  2013-06-15 16:12:55
  Ch.j złamany udaje, że POłamał kostki menda . Głosować łobuz nie chciał. A POłamać powinien łeb na zawsze pieprzony wnuczek Wermachtu .
  Kiedy Policja Polska weźmie się za tego bandytę. Tyle, że oni tacy sami. jak nie w biurze to w lesie z tirówkami się zajmują a nie ludźmi.
  0
 • banda matołów
  2013-06-15 16:13:56
  Mam nadzieję, że PiS zdobędzie 71% i zrobi z nimi porządek jeszcze większy jak Czesi. .
  0
 • szydło
  2013-06-15 16:14:06
  No prosze ! A jeszcze kilka godzin temu to SLD tak szastał pieniędzmi - no oczywiscie wg "Wyborczej " I pomyśleć że mamy niezależne bezpartyjne media ! We wspomnianej "Wyborczej " zatrudniona jest specjalistka wyłącznie od "Millerologii" a inna specjalistka wyłącznie od nauczycieli i ich przywilejów ! Piszta tak dalej !!!
  0
 • Tusk arystokrata
  2013-06-15 16:15:16
  Podczas gdy inni sa bez srodkow do zycia. Taka jest Polska Donalda Tuska i bedzie jeszcze gorzej.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 16:17:29
  tusk to ZYD !!!
  0
 • banda matołów
  2013-06-15 16:22:41
  Panie Prezydencie sprzedaj Pan tego kalekę do drużyny niemieckiej.
  Ta Q.rwa zniszczy naszą Polskę. Spadniemy do V ligi albo wyrzucą nas w rezerwy niemiecko - rusko - izraelskie .
  0
 • sam
  2013-06-15 16:35:21
  ludzie to wszystko co piszecie to jest calkowita prawda ale jeszcze zastanowcie sie jeszcze dlaczego pozamykali wam najwienksze zaklady pracy i zmusili do wyjazdow za granice aby wykonywac tam najgorsze prace kturych nikt niechce robic. Polsko Obuc Sie
  0
 • tfusk-elyta
  2013-06-15 16:37:02
  A holota rozliczala za dorsza.
  0
 • hehe
  2013-06-15 16:37:32
  PŁAWIĄ SIĘ ZŁODZIEJE W LUKSUSIE NA KOSZT PODATNIKA i w oczy bezczelnie się śmieją.
  0
 • ustalmy fakty
  2013-06-15 16:40:42
  jak chodzi o wydatki z partyjnej kasy PiS to krzyczycie ,że to niczyja sprawa bo to ze składek członków ,przepraszam za wyrażenie .
  A więc o co chodzi w tym wypadku ?
  0
 • POMatoł
  2013-06-15 16:42:17
  Nie wiem jak wy ale ja tam wolę jak rzondzi PO. Oni jak wytnom afere.. to heeej, az miło! Na setki miliardów.. i wszyscy som POd wrarzeniem!!!

  A jak PIS-ik dojdzie do władzy .. to zrobiom aferkę za 8 złoty 15 groszy i bendzie WSTYD na cały swiat jak jasna holera!
  0
 • @ustalmy fuckty
  2013-06-15 16:44:50
  do ustalmy fakty - nie ma potrzeby. Fakty mowią same za siebie. Zmien sobie ksywke na "papuga PO-zlodziejow"
  0
 • tele-wic
  2013-06-15 16:46:06
  Teraz już wszyscy wiemy jak żyć, panie premierze. Czy bierze pan przykład z życia czeskiego rządu?
  0
 • xyz
  2013-06-15 19:50:35
  W Czechach juz zamkneli, ciekawe kiedy u nas sie to odbedzie. Bo ze sie odbedzie to jestem pewny.
  0
 • stefan biczowany przez wiesia13
  2013-06-15 17:22:35
  ...bo my możemy...PO prostu jest nam to dane...i co nam zrobicie...? he,he,he !!!
  0
 • zukosa
  2013-06-15 17:01:18
  Szanowni, oszukani przez kolejne pokolenie czerwonych/rózowych (niepotrzebne skreslić) szubrawców, rodacy - mieliście do wyboru Prawo i Sprawiedliwość a wybraliście Bezprawie, Łajdactwo i Targowicę. (BEŁT)
. Takie są katastrofalne konsekwencje waszych wyborów. 
To Platforma jest JEDYNYM prawdziwym problemem. 
Bo Platforma jest jak GANGRENA, SYFILIS który toczy żywy organizm Państwa. 
Bo Platforma to partia Targowiczan którzy sprzymierzyli sie z obcym mocarstwem przeciwko własnemu prezydentowi. 
Dlaczego sie tak dzieje? 
Odpowiedź daje nam Antoine de Saint-Exupéry:
“Jeśli pozwolisz (to gruba kreski Mazowieckiego), by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.”
  0
 • harald
  2013-06-15 17:10:07
  Co na to pani Pitera? Gdzie jest? Ile kosztowało stworzenie jej urzędu? I po co? W Czechach ładnie teraz zamknęli całą elitę złodziei i sutenerów... Kto zamknie naszych złodziei i sutenerów z PO...? U nas wzorcem jest pani Sawicka, która streściła cały program PO jako kręcenie lodów... Tylko, że państwo polskie już tego złodziejstwa nie wytrzymuje...
  0
 • @ustlmy fakty
  2013-06-15 17:18:06
  POmatolska ROPUCHA ZNOW z BLOTA wylazla!

  Nacpanas STARY BABSZTYLU???

  ile ci PLACA POtwory ze ich tak bronisz???

  Zrzutke DLA CIEBIE czasem robia czy 'dorbiasz' POd latarnia???
  0
 • POpremie
  2013-06-16 11:46:15
  a podatnik zaplaci-a szlachta sie bawi,POszwy POpremie POpaprane
  0
 • xd
  2013-06-15 17:58:01
  przecież uczciwie mówili, że są po to aby ludziom żyło się lepiej. Nie mówili, że wszystkim...
  0
 • apel sPOd Zyrandola
  2013-06-15 17:35:23
  Niestety niestety, złoty wiek PO sie konczy..pogrążony w BULU to wam mowie..wajchowy powoli przestawia wajche. Dlatego uwazam ze póki jeszcze jestesmy u steru - należy ten czas wykorzystac na MAXA! 

Kochane bracia Pełowiaki - hulaj dusza Piekła nie ma! 
Kradnijcie ile wlezie, Sprawiedliwość jest jeszcze - PO naszej, Jedynie Słusznej Stronie! 
Ale czasu coraz mniej! Dlatego POwtarzam: 
Kradnijcie ile wlezie!
  0
 • serialowiec
  2013-06-15 18:09:21
  Czy na fotce to nie jest Pietrek z Rancha?
  0
 • inspir
  2013-06-15 18:10:06
  Elita PO chleje za pieniądze podatników.Jaki jest udział Tuska?
  0
 • księgowy
  2013-06-15 18:13:23
  Czy panienki od Fibaka też opłacali z partyjnej kasy?
  0
 • TT
  2013-06-15 19:03:51
  i ciągle grillują Platformę Obciachu, to już staje się nudne
  0
 • ewak
  2013-06-15 19:24:28
  A ile z naszych podatków idzie na ochronę Kaczyńskiego? A ile na jego adwokatów? To wszystko nasze pieniądze i nie takie marne kwoty jak wymienione w artykule.
  0
 • Rychu
  2013-06-15 19:31:43
  PO opłaciła 30 rezerwacji boiska, na łączną kwotę 6 tys. zł. czyli po 200 zł za jeden raz. Faktycznie jest to kwota wstrząsająco wysoka i robi wrażenie.
  0
 • @ustalmy fakty
  2013-06-15 19:36:00
  do ~ustalmy fakty - no i jeszcze sie sadzisz lobuzie? Jestes takim samym lajdakiem jak ci ktoych bronisz, nikt z takim jak ty nie bedzie "dyskutowal" .,. no bo jak mozna dyskutowac z oszustem? SPADAJ!
  0
 • BARBARA
  2013-06-15 19:40:00
  PRZECIEŻ TO ZADŁUŻENIE POLSKI ZA PO NIE BIERZE SIĘ ZNIKAD... KRADNĄ ABY BALOWAĆ I BOGACIĆ SIĘ.
  0
 • OPAL
  2013-06-15 19:43:10
  Kto popiera PO , popiera płacz głodnych dzieci i beznadzieje większości Polaków. Kto popiera SLD, popiera ''mordo ty moja" i powrót do sitwy. Polska jest dla wszystkich Polaków, a nie dla 20 % populacji , co to potrafią się łokciami rozpychać. Jest jeszcze nadzieja, że PiS zrobi porządek, chociaż to o dużo lat za póżno..
  0
 • QWERT
  2013-06-15 20:18:54
  NIECH SIĘ UDŁAWIĄ I NIECH IM W GARDLE STANIE ZA NASZE PODATKI I KRZYWDĘ NASZĄ I NASZYCH DZIECI!!!
  ZŁODZIEJE, DRANIE, DEBILE!!!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 19:51:23
  ...nikt nam nie zrobi nic bo z nami jest pŁemieŁek ŁUDE NIC !!!...co nie kolezki ?
  0
 • Socjal i Demokracja
  2013-06-15 20:02:45
  "Jak pisze "Newsweek" w sprawozdaniu mowa m.in. o opłatach za wynajem boiska w Warszawie, na którym co tydzień premier gra z kolegami w piłkę. W 2012 roku PO opłaciła 30 takich rezerwacji, na łączną kwotę 6 tys. zł. Skarbnik PO, Łukasz Pawełek twierdzi, że wydatki„związane było z realizacją celów statutowych”. Nie wyjaśnia, jakich."

  - może nie musi wyjaśniać, jeżeli wydatek był pokryty ze składek, członkom PO to może wystarczy
  - powinien wskazać te wydatki na cele statutowe, które są finansowane z otrzymanych środków publicznych, czy wydane są na socjal, czy na demokracje
  0
 • balka
  2013-06-15 20:13:03
  na niezaleznej jest video co sie tucki bawiły
  0
 • Polska Walcząca
  2013-06-15 21:38:25
  Thusku - Kaczyński cię nie ochroni - dorwiemy twoje złodziejskie dupsko
  0
 • polak
  2013-06-15 20:32:27
  Najlepiej ludzią mówić, że jest kryzys a samemu się bawić i szaleć za nie swoje pieniądze, ale taki cyrk to tylko w naszej Polsce zero odpowiedzialności o honorze juz nie wspomne. Niech sobie przyznają po 100 tyś. złotych na miesiąc pensji jedna kadencja i nie trzeba robić do końca życie że jeszcze na to nie wpadli złodzieje
  0
 • hehe
  2013-06-15 20:31:12
  ~Rychu2013-06-15 19:31
  PO opłaciła 30 rezerwacji boiska, na łączną kwotę 6 tys. zł. czyli po 200 zł za jeden raz. Faktycznie jest to kwota wstrząsająco wysoka i robi wrażenie.

  -- taaaa, 200 zloty wielkie mi co.. ale 8 zloty 25 groszy za dorsza - to byla WIELKA AFERA! Sama Pitera, ta co miala wypalac korupcje szczekala o tych 8 zlotych przez kolejne 3 lata! To byla AFERA!!
  A teraz powiedz mi Rychu dlaczego pani Pitera milczy? No dlaczego Rychu?
  0
 • adam
  2013-06-15 21:00:52
  już nie maja się czego czepiać ci dziennikarze a lud kupuje i napełniają im kasę bo polityk to ma być bidula
  0
 • lkkk
  2013-06-16 00:14:48
  potworki jako PO TWORKI
  0
 • prawda
  2013-06-15 20:56:49
  panie tusku kiedy pan zacznie oszczedzac na sobie na emerytach czy czyta pan jak emeryci maja 1zl 50 gr na dzien zycze zeby kiedys pan tyle mial bo prawo zawsze wraca co dajesz to zbierasz jaki krol tacy poddani zejdz pan z rzadzenia bo zyje sie coraz gozej dzieki rzadzeniu/
  0
 • Sekretarz PO PZPO
  2013-06-15 20:58:44
  POwskie sprzedajne ścierwa
  0
 • leming z dużego miasta
  2013-06-15 21:44:24
  już po Tusku, tylko Jarosław Kaczyński powsadza ich do pierdla
  0
 • TG
  2013-06-15 21:33:02
  Czy do tych baranow dotra te madre wpisy, dobrze by bylo zeby zaPOznal sie z tym "ciemny" lud bo zlodzieje POpierajacy pelo beda walczyc do konca.
  0
 • CEPY !!!!
  2013-06-15 21:34:56
  ,,,TANIE PAŃSTWO OSZUSTÓW I ZŁODZIEI !!!

  A ILE WYRZUCA W BŁOTO === SEJM --- SENAT --- I PREZYDENT ???

  === TO JUŻ SĄ SETKI MLN ZŁ !!! === BANDA !!!

  ,,, A NA DZIECI KASY BRAK...!!! ...BYDŁO ...BYDŁO...
  0
 • GTA
  2013-06-15 22:35:26
  Zamiast P0 jawnie powinno rzadzic WSI, bo juz tyle nakradli ze im wiecej nie trzeba. No chyba ze sie myle
  0
 • lisowczyk
  2013-06-15 22:50:12
  Oni tak muszą - boć to teraz nowego typu arystokracja , chciałoby się powiedzieć lumpenarystakracja.
  Zaś lumpenproletariatowi nigdy nie przeszkadzał brak wiedzy z zakresu Kodeksu Karnego . Nawet nie przeszkadzał brak kary śmierci. Oni to załatwiali bez zbędnych ceregieli i przy użyciu nawet najbardziej prymitywnych narzędzi.
  Historia nas uczy , że tak było w całej Europie - od Paryża po Moskwę , nie omijając przy tym Warszawy. A jak nas historia uczy - historia kołem się toczy .
  Zainteresowanych proszę o potraktowanie powyższego jako przestrogę.
  0
 • nocka
  2013-06-15 23:02:24
  Kto mi odpowie? dlaczego wybitni dziennikarze śledczy wybiórczej o tym nie napisali sążnistego artykułu?
  0
 • Andrzej
  2013-06-15 23:22:27
  Luksusowe wydatki PO z partyjnej kasy
  Manipulacja ma miejsce w sterowaniu debilami przez tzw. dziennikarzy, we współczesnych środkach masowego rażenia – demokratycznej propagandzie. Tak samo działają od setek lat klakierzy – wystarczy że zaklaska kilku i po chwili klaszczą wszyscy na widowni. A może ta informacja ma za zadanie, jak to mówią w PIS, przykryć coś innego co ich dotyczy. Szukałem i znalazłem. Chodzi o olbrzymie pieniądze i dotyczy to wielu Polaków.
  Po wielu latach wreszcie dowiadujemy się prawdy o sytuacji finansowej spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych SKOK.
  W końcu ubiegłego roku Kasy znalazły się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, a KNF zleciła niezależnym rewidentom przeprowadzenie audytu SKOK. Pierwsze opublikowane wyniki są zatrważające. Kasy, w których 2,5 mln Polaków trzyma prawie 17 mld zł depozytów, mają w bilansach góry zagrożonych kredytów. O ile w bankach spłacane nieterminowo lub wcale kredyty dla ludności stanowiły średnio 8 proc., to w systemie SKOK ten wskaźnik przekracza nawet 40 proc. Co więcej, wiele tych złych kredytów zostało księgowo wyprowadzonych do założonej przez SKOK spółki w Luksemburgu, w zamian za tzw. skrypty dłużne, nie wiadomo, czym zabezpieczone. Omawiając tę operację, firma audytorska zwróciła uwagę, że gdyby w badanym przypadku utworzono wszystkie wymagane prawem rezerwy, kapitały Kasy osiągnęłyby wartość ujemną.
  Od wielu lat domagano się objęcia SKOK – które z małych instytucji samopomoco-wych przekształciły się tymczasem w największy w Polsce parabank – podobnym systemem nadzoru i bezpieczeństwa, jakim cieszą się inne instytucje finansowe. Przeciwko temu bezwzględnie walczyła grupa kilku osób, które wraz z rodzinami przejęły faktyczną kontrolę nad systemem SKOK, oraz wspierający ich i rozmaicie powiązani z Kasami politycy, głównie z PiS z Prezesem na czele. W obronę interesów SKOK angażowały się też tzw. media prawicowe (robią to zresztą do dziś), dla których SKOK stanowiły i stanowią często główne źródło przychodów reklamowych i dotacji (jako „jedyna firma finansowa o prawdziwie polskim kapitale”).
  Pod tą polityczną osłoną polityczno-biznesowego układu grupka pięciu osób, z prezesem Krajowej SKOK Grzegorzem Biereckim (dziś senatorem PiS) na czele, obsadziła kluczowe funkcje we władzach spółek, stowarzyszeń i fundacji powiązanych z Kasami, tworzyli wokół SKOK zupełnie prywatne interesy, dzięki lobbingowi uzyskiwali korzystne dla siebie zapisy ustawowe (w tym np. zwolnienie z podatku dochodowego i wyprowadzenie całego systemu poza jakąkolwiek zewnętrzną kontrolę).
  0
 • kradniemy kłamiemy mordujemy
  2013-06-15 23:10:31
  PełO to WSIowy s y f i l i s
  0
 • A DEBILE W GAŁĘ RŻNĄ
  2013-06-16 09:16:37
  LIST OTWARTY GENERAŁA SŁAWOMIRA PETELICKIEGO DO PREMIERA DONALDA TUSKA.:

  Panie Premierze! W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe dowództwo wojska, ze zwierzchnikiem sił zbrojnych prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie polskich sił zbrojnych i systemu antykryzysowego państwa - pisze gen. Sławomir Petelicki w liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

  W trybie pilnym należy:
  1. Rozwiązać wojskową prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy prokuraturze cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi świętej pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i generał Franciszek Gągor.

  2. Ustanowić pełnomocnika rządu ds. ratowania naszych sił zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę wojsk lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON) cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.

  3. Odwołać ministra obrony narodowej i do czasu wybrania prezydenta powierzyć kierowanie resortem przewodniczącemu Komisji Obrony Narodowej Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który - broniąc żołnierzy z Nangar Khel - wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba niezwiązana z panującymi tam od lat betonowymi układami.

  4. Przywrócić na stanowisko szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.
  Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Krzysztofa Rybińskiego przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!
  Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samolotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu Bryza, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie Bogdana Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w wojsku?

  W sierpniu 2009 r. bohaterską śmiercią zginął kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze lotnictwo nie mogło tam dolecieć, bo miało za słabe silniki (Mi-24). Co więcej, jak już doleciało - było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub korwety gawron (który kosztował ponad 1,1 mld zł), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego marynarce wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.

  W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało - leasinguje od LOT nowoczesne samoloty dla VIP-ów w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie. Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie boeinga rumuńskich linii lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla ministra Klicha był za mało wygodny. Dlaczego minister obrony narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesunięcie terminu uroczystości.

  Tłumaczyłem Bogdanowi Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 r. uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP-ów, ale dla ratowania obywateli polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz szef MON twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe orbitery za 110 mln dol.

  W maju 2009 r. Sejm RP powołał podkomisję do zbadania zaniedbań w lotnictwie wojskowym RP. Jej ekspert - znakomity pilot major Arkadiusz Szczęsny - napisał: "Świadome narażanie przez MON naszych żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa"! Gdy major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta. Jeden z najdzielniejszych komandosów GROM ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, napisał do mnie po katastrofie: "Czymże jest narażenie bezpieczeństwa państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!".

  Reakcja szefa MON na tragiczną katastrofę polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów z USA i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli, o co ministrowi chodzi. Mijają się z prawdą zapewnienia, że w wojsku jest wszystko w porządku, bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

  Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie GROM, który przez trzy miesiące pozostawał bez dowódcy i miał być wdeptany w ziemię przez MON-owski beton. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obecnej tragicznej sytuacji lotnictwa wojskowego, marynarki wojennej i wojsk lądowych. Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa.

  Jestem naszą tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROM nowoczesnego polskiego wojska i systemu antykryzysowego naszego kraju.

  Generał Sławomir Petelicki
  0
 • Czytelnik2
  2013-06-15 23:45:03
  To są "luksusowe" wydatki? Komuś w DZIENNIKU chyba nie służy trochę wyższa temperatura. A w ogóle, co to za słownictwo "luksusowe wydaki"? Do szkół panowie "dziennikarze", do szkół.
  0
 • ew
  2013-06-16 00:12:21
  SRAM na peło. A jak abewe uważa że to zamach na demokrację to niech mi wjadą na chatę.
  0
 • kobra
  2013-06-16 00:16:13
  Andrzejku - nie pleć.
  0
 • gryz
  2013-06-16 00:27:44
  A co na to Pitera, ta pogromczyni lewych wydatków na łososie?!
  0
 • cabano
  2013-06-16 08:15:56
  Jak PO lak nie zre trawy to się nie obudzi!
  0
 • A DEBILE W GAŁĘ RŻNĄ
  2013-06-16 09:16:37
  LIST OTWARTY GENERAŁA SŁAWOMIRA PETELICKIEGO DO PREMIERA DONALDA TUSKA.:

  Panie Premierze! W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe dowództwo wojska, ze zwierzchnikiem sił zbrojnych prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie polskich sił zbrojnych i systemu antykryzysowego państwa - pisze gen. Sławomir Petelicki w liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

  W trybie pilnym należy:
  1. Rozwiązać wojskową prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy prokuraturze cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi świętej pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i generał Franciszek Gągor.

  2. Ustanowić pełnomocnika rządu ds. ratowania naszych sił zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę wojsk lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON) cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.

  3. Odwołać ministra obrony narodowej i do czasu wybrania prezydenta powierzyć kierowanie resortem przewodniczącemu Komisji Obrony Narodowej Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który - broniąc żołnierzy z Nangar Khel - wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba niezwiązana z panującymi tam od lat betonowymi układami.

  4. Przywrócić na stanowisko szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.
  Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Krzysztofa Rybińskiego przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!
  Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samolotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu Bryza, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie Bogdana Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w wojsku?

  W sierpniu 2009 r. bohaterską śmiercią zginął kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze lotnictwo nie mogło tam dolecieć, bo miało za słabe silniki (Mi-24). Co więcej, jak już doleciało - było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub korwety gawron (który kosztował ponad 1,1 mld zł), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego marynarce wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.

  W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało - leasinguje od LOT nowoczesne samoloty dla VIP-ów w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie. Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie boeinga rumuńskich linii lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla ministra Klicha był za mało wygodny. Dlaczego minister obrony narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesunięcie terminu uroczystości.

  Tłumaczyłem Bogdanowi Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 r. uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP-ów, ale dla ratowania obywateli polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz szef MON twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe orbitery za 110 mln dol.

  W maju 2009 r. Sejm RP powołał podkomisję do zbadania zaniedbań w lotnictwie wojskowym RP. Jej ekspert - znakomity pilot major Arkadiusz Szczęsny - napisał: "Świadome narażanie przez MON naszych żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa"! Gdy major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta. Jeden z najdzielniejszych komandosów GROM ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, napisał do mnie po katastrofie: "Czymże jest narażenie bezpieczeństwa państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!".

  Reakcja szefa MON na tragiczną katastrofę polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów z USA i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli, o co ministrowi chodzi. Mijają się z prawdą zapewnienia, że w wojsku jest wszystko w porządku, bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

  Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie GROM, który przez trzy miesiące pozostawał bez dowódcy i miał być wdeptany w ziemię przez MON-owski beton. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obecnej tragicznej sytuacji lotnictwa wojskowego, marynarki wojennej i wojsk lądowych. Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa.

  Jestem naszą tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROM nowoczesnego polskiego wojska i systemu antykryzysowego naszego kraju.

  Generał Sławomir Petelicki
  0
 • maciek z warszawy
  2013-06-16 01:46:45
  A ja zagłosóje na PO. Bo to jest najleprza partja w polsce. Muj premier, muj presydent.
  0
 • abc
  2013-06-16 01:49:12
  To skandal, czegos podobnego sie PO Tusku nie spodziewalem. Facet jest przekreslony razem z calym PO. Kawal h..a.
  0
 • Stary garownik
  2013-06-16 01:55:26
  U nas pod celą będziemy głosowali na Peło. Jak zawsze. Trzeba wspierac kamratów.
  0
 • Tom
  2013-06-16 03:00:05
  Kto te bzdury pisze? Czy fakt ze Premier z kolegami z rzady gra w pilke (I nie wyglada jak wypasiona swinia typu Kaczynski) to rzecz naganna bo wydaje na to 6 tys zlotych? Zdrowy Premier, zdrowy rzad to to co wszyscy chcemy I tez to ze daje nam wszystkim I naszym dzieciom dobry przyklad ze sport to zdrowie.
  0
 • byłyklient
  2013-06-16 04:36:09
  Bo SKOKi to jest właśnie dopiero SKOK ale na kasę klienta, przykład likwidacja rachunku - zatrzymują udziały klienta na 1 rok od chwili rozwiązannia z nimi umowy i nie ma na nich siły.
  0
 • gosciu
  2013-06-16 06:18:19
  co jest grane?pisze sie o takich ************ na przyklad otym ze prezes kaczynski wynajmuje ochrone za milion zlotych jest tyko wzmianka.i takie pytanie ktore mnie nurtuje,dlaczego na premiera ktory 6 lat sprawuje rzady mowie sie per TUSK.a do kaczynskiego ktory ledwo 2 lata wytrzymal,wiekszosc dziennikarzy mowi premierze?
  0
 • wojtus
  2013-06-16 07:23:18
  A ja i tak sram na bolszewię z PiS i Kaczyńskiego z żoną Hofmaną.
  0
 • pis
  2013-06-16 08:08:47
  Ten co głosował na PO ze wstydu niech od razu palnie sobie w głupi łep.
  0
 • uh
  2013-06-16 08:13:44
  Jacyków ma stylistę ?? A to dobre wielki pan od mody a okazuje się, że nie posiada własnego stylu
  0
 • mm
  2013-06-16 08:13:54
  PO MATOŁY głosowały!
  0
 • Jędrek
  2013-06-16 08:17:26
  Przecież "elyta" musi się czymś różnić od hołoty, no nie?
  0
 • na Berlin
  2013-06-16 08:47:29
  Polskie Linie Lotnicze LOT straciły w 2012 r. na swojej podstawowej działalności, czyli przewozie pasażerów, 146,5 mln zł – poinformował prezes spółki Sebastian Mikosz. Strata netto w tym czasie sięgnęła blisko 400 mln zł. PLL LOT przewiozły prawie 5 mln osób. Pan Hypki dzisiaj skomentował w TVP info zarządzanie w LOT - bajzel w zarządzie spóki-dno. Zasługa PO !!! Gutem Tag, LUFTHANSA ! a tu niemce biją !!!
  Prezydent Bronek złożył podpis - sprywatyzować!!!
  tak jak polskie marki: PUDLISZKI, Winiary , itd...
  0
 • Patologia całą dobe
  2013-06-16 09:25:30
  Chlali i chleją za pieniądze podatników bo za darmochę lepiej smakuje. Narodowi mówią kryzys a jak im braknie to pieniędzy dobiorą MFW i frajery będą spłacać do końca życia. Cwaniaki jak zwykle bezkarni..Odseti rocznie od zadłużenia 40 miliardów złotych. To zadłużenie za Gierka to pikuś czyli mała kropla w morzu.
  0
 • ktoś@@@
  2013-06-16 09:47:28
  To się SPA w Rawie Maz. nachapało.
  0
 • Smoleński Łącznik
  2013-06-16 10:01:04
  1.Dr Dariusz Ratajczak - sekowany przez filosemickie lobby z GW na czele (zwłoki znaleziono w samochodzie, czas zgonu nie znany)
  2.Grzegorz Michniewicz - szef kancelarii premiera (samobójstwo dzień przed Wigilią)
  3.Stefan Zielonka szyfrant (ciało wyłowiono z Wisły i choć ciało było w stanie rozkładu, to wyciąg z konta bankowego był jak nowy)
  4.Marek Dulinicz - archeolog uczestniczący w badaniach miejsca upadku Tupolewa pod Smoleńskiem (wypadek samochodowy)
  5.Dr Eugeniusz Wróbel - wykładowca Politechniki ŚLąskiej, który zwrócił uwagę, ze wrak pokazywany w Smoleńsku, nie jest samolotem, który wytartował z Okęcia (poćwiartowany przez syna).
  6.Andrzej Lepper (samobójstwo)
  7.Krzysztof Knyż (sepsa?)
  8.Leszek Tobiasz - pułkownik WSI (umiera podczas tańca)
  9.gen Henryk Szumski (zabity przez syna)
  10.biskup Mieczysłw Cieślar - twierdził, ze kontaktowała się z nim jedna z ofiar smoleńskich już po "katastrofie" (wypadek samochodowy)
  11.Dariusz Szpineta - ekspert i prezes spółki lotniczej, często wskazujący na to, ze lot 10 kwietnia 2010 był lotem wojskowym(samobójstwo na wczasach w Indiach)
  12.Stefan Kuryłowicz (wypadek lotniczy architekt od okęcia)
  13.Janusz Zieniewicz (wypadek lotniczy łączność w PLL LOT)
  14.Jerzy Urbanowicz (serce, organizator konferencji)
  15.Józef Szaniawski (wypadek, góry)
  16.Sławomir Petelicki (samobójstwo)
  17.Remigiusz Muś (samobójstwo)
  +96 Z A B I T Y C H w zamachu 10-04-210 to k r w a w e żniwo lotu TU-sk154M
  0
 • kontrabasek
  2013-06-16 10:01:17
  Rozsądni Rodacy nie pozwólcie się oszukiwać i wykorzystywać przez cyników!!!
  Donek ze swim dworem, to c y n i c y !!! Śmieją się nam w twarz.
  0
 • Polityczna patologia
  2013-06-16 10:06:14
  Naród Polski cierpi dla luksusu kleru i cwaniaków w polityce którzy żyją ponad stan kosztem POLSKIEGO NARODU.
  0
 • agat
  2013-06-16 10:36:07
  A niedawno nagonka na PIS i wydatki na ochronę Kaczora.
  Już widzę jak służby podległe piłkarzykowi, ochraniałyby opozycję.
  Każde wypowiedziane słowo ,za chwilkę urabiane byłoby
  przez manipulatorów g.. wyborczego i komisarzy politycznych tvn-u.
  0
 • Andrzej
  2013-06-16 10:32:24
  Luksusowe wydatki PO z partyjnej kasy
  Manipulacja ma miejsce w sterowaniu debilami przez tzw. dziennikarzy, we współczesnych środkach masowego rażenia – demokratycznej propagandzie. Tak samo działają od setek lat klakierzy – wystarczy że zaklaska kilku i po chwili klaszczą wszyscy na widowni. A może ta informacja ma za zadanie, jak to mówią w PIS, przykryć coś innego co ich dotyczy. Szukałem i znalazłem. Chodzi o olbrzymie pieniądze i dotyczy to wielu Polaków.
  Po wielu latach wreszcie dowiadujemy się prawdy o sytuacji finansowej spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych SKOK.
  W końcu ubiegłego roku Kasy znalazły się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego, a KNF zleciła niezależnym rewidentom przeprowadzenie audytu SKOK. Pierwsze opublikowane wyniki są zatrważające. Kasy, w których 2,5 mln Polaków trzyma prawie 17 mld zł depozytów, mają w bilansach góry zagrożonych kredytów. O ile w bankach spłacane nieterminowo lub wcale kredyty dla ludności stanowiły średnio 8 proc., to w systemie SKOK ten wskaźnik przekracza nawet 40 proc. Co więcej, wiele tych złych kredytów zostało księgowo wyprowadzonych do założonej przez SKOK spółki w Luksemburgu, w zamian za tzw. skrypty dłużne, nie wiadomo, czym zabezpieczone. Omawiając tę operację, firma audytorska zwróciła uwagę, że gdyby w badanym przypadku utworzono wszystkie wymagane prawem rezerwy, kapitały Kasy osiągnęłyby wartość ujemną.
  Od wielu lat domagano się objęcia SKOK – które z małych instytucji samopomoco-wych przekształciły się tymczasem w największy w Polsce parabank – podobnym systemem nadzoru i bezpieczeństwa, jakim cieszą się inne instytucje finansowe. Przeciwko temu bezwzględnie walczyła grupa kilku osób, które wraz z rodzinami przejęły faktyczną kontrolę nad systemem SKOK, oraz wspierający ich i rozmaicie powiązani z Kasami politycy, głównie z PiS z Prezesem na czele. W obronę interesów SKOK angażowały się też tzw. media prawicowe (robią to zresztą do dziś), dla których SKOK stanowiły i stanowią często główne źródło przychodów reklamowych i dotacji (jako „jedyna firma finansowa o prawdziwie polskim kapitale”).
  Pod tą polityczną osłoną polityczno-biznesowego układu grupka pięciu osób, z prezesem Krajowej SKOK Grzegorzem Biereckim (dziś senatorem PiS) na czele, obsadziła kluczowe funkcje we władzach spółek, stowarzyszeń i fundacji powiązanych z Kasami, tworzyli wokół SKOK zupełnie prywatne interesy, dzięki lobbingowi uzyskiwali korzystne dla siebie zapisy ustawowe (w tym np. zwolnienie z podatku dochodowego i wyprowadzenie całego systemu poza jakąkolwiek zewnętrzną kontrolę).
  Afera Amber Gold przy tej aferze to pikuś.
  0
 • Anastazja
  2013-06-16 11:55:57
  Rem Andrzej
  Manipulacja ma miejsce w sterowaniu debilami przez tzw. dziennikarzy, we współczesnych środkach masowego rażenia – demokratycznej propagandzie. Tak samo działają od setek lat klakierzy – wystarczy że zaklaska kilku i po chwili klaszczą wszyscy na widowni.
  to samo jest z prawdą. Kiedy ktoś im coś powie prawdziwego, coś co się nie zgadza z ich mózgami pełnymi propagandowego ***** oni... nie tylko nie wierzą mimo dowodów ale co gorsza nie przyjmują tego do wiadomości. Wręcz wymazują tę prawdę zupełnie jakby nigdy nie dotarła do nich. Nawet mimo niepodważalnych i możliwych do sprawdzenia dowodów! Nawet mimo niepodważalnych argumentów!
  0
 • Magda
  2013-06-16 12:10:34
  Siostra z Londynu dzwoni do brata.

  - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?

  - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.

  - Zacznij od złej.

  - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę. Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, wiec szykuje się kolejny pogrzeb...

  - A dobra wiadomość?

  - Na szczęście to PO dalej jest u władzy, nie PiS!
  0
 • @wojtus
  2013-06-16 07:35:37
  Z daleka czuc ZES POsrany!!!

  IDZ sie POdmyc.
  0
 • LLLLL
  2013-06-15 19:46:14
  Czechy w końcu się wkur... i zaczynają robić porządek.
  0
 • Buahaahaha
  2013-06-15 16:42:04
  buehahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha w twarze mlodym wyksztalconym europejczykom z wielkich miast. J***c do 67, jesc z okien kit i cieszyc sie.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-15 18:12:37
  Powodzianie bez pieniędzy

  Okazuje się, że nawet ubezpieczenie mieszkania nie zagwarantowało osobom dotkniętym przez powódź stosownego odszkodowania. Właściciele zalanych domów w gminie Koziegłowy (woj. śląskie) do dziś nie mogą się doczekać na przyjazd rzeczoznawców z firm ubezpieczeniowych.

  Jak wynika z informacji „Dziennika Zachodniego” pomimo posiadanego ubezpieczenia, do wypłaty odszkodowania niezbędna jest wycena rzeczoznawcy, a na nią trzeba poczekać, ze względu na długą kolejkę poszkodowanych.

  Okazuje się, że tego typu problemy ma wielu mieszkańców gminy, korzystających z usług różnych ubezpieczycieli. Niektórych wprost poinformowano, że straty zostaną oszacowane najwcześniej za dwa tygodnie. Kiedy otrzymają należne odszkodowanie – nie wiadomo.

  Ubezpieczyciele tłumaczą się, że w związku z powodzią, aktualnie brakuje rzeczoznawców i nie są w stanie przyspieszyć ich odwiedzin u poszkodowanych.

  Autor: pł
  Żródło: Dziennik Zachodni, niezalezna.pl, PAP
  0
 • ocenzurowany ślązak
  2013-06-15 18:08:33
  Przestańcie już biadolić, bo dupa swędzi. Wiedzieliście kogo wybieracie, więc chciało by się POwiedzieć: mata co chceta. Można POmulić się jeden raz, ale trzeba wyciągac wnioski z POpełnionych błędów. Dawno wiadomo że partia POpaprańców stworzona została aby pilnować interesów oligarchii żydo-komuny, a jak Kaczyński zwrócił na to uwagę to POwstał wielki rwetes. Przecież już dawniej Tymiński też nawiazał do wojny polsko-polskiej. Czy to nic nie znaczy? Obecne rządy są najgorszymi w historii nowoczesnej Polski.
  0
 • Wojtek z Chomiczówki
  2013-06-15 16:48:15
  za "polak" ode mnie:

  Nie chcę Polski Tuska, Komorowskiego, Michnika, Kutza i Niesiołowskiego. Nie chcę Polski byłych komunistów udających liberałów takich jak Kalisz, Miller, Kwaśniewski, Siwiec, Senyszyn. Nie chcę również Polski gejowskiej, feministycznej, znarkotyzowanej i pijanej. Nie chce także Polski głupawej Dody, chamskiego Wojewódzkiego, zboczonego Biedronia, obleśnego Palikota i dziwadła Grodzkiego. Chcę Polski dumnej i wspaniałej. Polski spod Grunwaldu, Kłuszyna, Beresteczka i Wiednia, Polski hetmanów Zamoyskich, Żółkiewskich i Koniecpolskich. Polski Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Polski mądrej jak umysł Kopernika, Marii Skłodowskiej Curie czy Łukaszewicza, odkrywczej jak podróże Strzeleckiego i Domeyki, bohaterskiej jak życie Inki i rotmistrza Pileckiego. Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk, wykształcony jak Bartoszewski uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik i Kopacz , kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka - PO prostu nadczłowiek ! Mucha nie siada ( na dachu ).
  0
 • banda antypolska
  2013-06-15 16:08:18
  A gdzie ta pi..zda pRezydent. POdobno to głowa państwa. Chyba od zabaw w gajowego z Dworusem i WSI koleżkami. Różowy Kurczak, Biesiadny Bronek nie widzisz do Q.rwy nędzy co sobie te bydlaki POpaprańce wyprawiają.
  A Lis teraz to widzi bydlak.
  0
 • NASZ DZIENNIK
  2013-06-15 15:56:38
  Wiemy na co wydaje Platforma  Drogie cygara, styliści, sklepy z ubraniami renomowanych projektantów, a także wynajem boiska do „haratania w gałę” oraz... nocny klub – na to idą setki tysięcy złotych z partyjnej kasy.

  Z analizy wydatków Platformy Obywatelskiej przygotowanej przez „Newsweek” wynika, że w ciągu zaledwie trzech ostatnich lat partia Donalda Tuska dokonała kilkudziesięciu przelewów na konto spółki reprezentującej takie marki jak: Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Hugo Boss, Kenzo Burberry, Church’s czy J.M. Weston. W sumie w ciągu trzech lat Platforma Obywatelska na ubrania od znanych projektantów wydała niemal ćwierć miliona złotych.

  Same ubrania jednak politykom PO nie wystarczyły, wiadomo przecież, że „nie szata zdobi człowieka”. Zatem aby wyglądać modnie i elegancko partia korzystała z usług kilku znanych stylistów. Rachunki za usługi specjalistów wizerunku i ubioru opiewają na sumy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

  Ponadto niemal 100 tys. złotych w ciągu trzech lat wydano w ekskluzywnym salonie z winami i cygarami. Nie jest to jednak najbardziej zaskakujący wydatek z partyjnej kasy. Największe zdumienie wzbudzać może przelew opiewający na 2,5 tys. zł do spółki Sigma Klub, wykonany tuż po wyborach w 2011 roku. Okazuje się, że spółka prowadziła wówczas dyskotekę Rich and Pretty i choć skarbnik PO zapewnia, że chodziło o „obsługę cateringową wieczoru wyborczego w 2011 roku”, wcale nie ratuje to sytuacji.

  - Rich and Pretty, delikatnie rzecz biorąc, nigdy nie specjalizował się w tradycyjnym cateringu. Nieistniejący już lokal, jak sama nazwa wskazuje, słynął ze specyficznej klienteli: bogatych panów i pięknych pań. Na filmie z otwarcia Rich and Pretty, który jest do obejrzenia w Internecie, widać tancerki pląsające topless w witrynie klubu i specjalny pokaz polegający na tym, że trzy roznegliżowane hostessy wiją się na barowej ladzie i zlizują z siebie bitą śmietanę. Atrakcją wieczoru była zaś naga kobieta, z której goście mogli jeść sushi – czytamy na łamach „Newsweeka”.
  Autor: pł
  Żródło: Newsweek, niezalezna.pl
  0
 • czytelnik
  2013-06-15 16:19:47
  Ruszył proces... www.kuriergmin.pl
  0
 • Drzazga 101
  2013-06-16 12:56:21
  "Luksusowe wydatki PO z partyjnej kasy: Boisko, styliści, nocny klub..."
  O Matko, aż się prosi ciąg dalszy tych "morskich opowieści" - no to "Opowiedzcie mi Cyganie jak tam u was jest" - jak śpiewała onegdaj Marylka Rodowicz. Żeby jem przysporzyć na te partyjniackie uciechy, to ten angielski zrzutek Van Vincent - ale nie "cichociemny", ale wręcz CIEMNIAK - zapodał, że 71 % spraw, prowadzonych przez skarbówki MUSI SKOŃCZYĆ SIĘ KARĄ FINANSOWĄ - cóś niesłychanego, kuervas !!! No bo znane są przypadki, że sąd uznał odwołania biznesmena, a te ********* nie wypłacili mu 150 mln VAT i firma walnęła, wysyłając na bruk 250 pracowników. Potem te wszawe Platformersy bierą od nas 4,7 mld złotych i RATUJĄ bezrobotnych (sic!), których najpierw "wyprodukowali".
  Widzielista, Ludzieńki, wiekszych idiotów od tych Platformersów i od tego superidioty McDonalda, bo ja nie ?!
  A hoj - z nimi !-
  0
 • ZbyszekD
  2013-06-16 15:05:48
  Żeby to były tylko pieniądze lemingów to by mnie obchodziło, niech głupki płacą, ale przecież to są też pieniądze podatników, więc również moje, mam nadzieję, że nowa władza jaka ona by nie była, wszystko skontroluje i zasili skarb państwa.
  0
 • skandal nad skandale
  2013-06-16 20:43:26
  80 % społeczeństwa III RP wegetuje a partia Obłudy i Zakłamania płaci rachunki za
  osobiste przyjemności z podatków oszukanego społeczeństwa.
  0
 • Parada Cerowanych Dziewic
  2013-06-16 23:16:52
  RE~skandal nad skandale2013-06-16 20:43
  "80 % społeczeństwa III RP wegetuje a partia Obłudy i Zakłamania płaci rachunki za
  osobiste przyjemności z podatków oszukanego społeczeństwa.",
  Cerowana Dziewico ! Otóż 80 % społeczeństwa III RP wegetuje a partia, która ma w ... nazwie prawo i sprawiedliwość płaci rachunki za osobiste przyjemności prezesapisa np. chłopaków do "ochrony" z podatków oszukanego społeczeństwa. I wozi się taki z nimi po powiatach aż miło takim, jak ty, Cerowana Dziewico.
  0
 • exper awiacji Jacek Bąk
  2013-06-17 03:11:07
  Co za wspaniała sportowa sylwetka i te wzorowe złożenie się do strzału.Messi przy naszym piłkarzyku Donaldinio to pikuś.Widać,że to zawodnik myślący,poznać to po inteligentnym obliczu.
  0
 • Stefek
  2013-06-18 09:11:14
  "Olejnik pytała posła o wydatki na nocny klub, w którym można było m.in. zlizywać krem z nagiej kobiety" -no to właśnie były te "ciastka i słodycze".
  0
 • maria
  2013-06-22 10:03:44
  moze by pan tusk poszedl do mops jak tak malo zarabia ile kosztuje polsie premier latajacy samolotami /ubierany rodzine i siebie wynajmujacy boiska amialo byc tak oszczednie
  0
 • maria
  2013-06-22 10:09:59
  powinien odpowiedziec za wydatki sadownie
  0
 • antyMonia
  2013-06-15 13:33:09
  Czy nadchodzi czas dobrania sie do doopsk rządzącym? Jak w Czechach? Nawet usłużny Liswik się zabezpiecza takimi artykułami, żeby móc POwiedzieć: My PIERWSI krzyczeliśmy, że ten rząd jest szemrany! Lisia maskotka czasami ma nosa!
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama