Reklama
Reklama
Reklama

Szare eminencje. Oto, komu politycy ufają najbardziej. ZDJĘCIA

Niektórzy z nich mówią wprost, że dostają za to pieniądze, inni ten fakt skrzętnie ukrywają przed mediami. Na kogo idą pieniądze przede wszystkim z partyjnej kasy ujawniała w ostatnich dniach m.in. "Gazeta Wyborcza". Na ile mogli liczyć specjaliści od kreowania wizerunku polityków?
Reklama
Reklama
Tematy:
Marek Kochan Prawo i Sprawiedliwość Leszek Miller marketing polityczny Platfirma Obywatelska :Donald Tusk Aleksandra Jakubowska ekspert od marketingu politycznego :PiS po Piotr Tymochowicz sld.
Reklama

Komentarze (32)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • GOGUS-EGO
  2014-09-25 13:23
  Mafia tuskolandu Mafia tuskolandu sterowana z Bundenstagun teraz ma pierwszą wyprawe PO namaszczeniu przez Komoruwskiego
  0
  zgłoś
 • GOGUS-EGO
  2014-09-25 13:23
  Mafia tuskolandu Mafia tuskolandu sterowana z Bundenstagun teraz ma pierwszą wyprawe PO namaszczeniu przez Komoruwskiego
  0
  zgłoś
 • Amalia
  2013-07-08 17:23
  To nie politycy to blazny zerujace na zdrowej tkance obywateli
  0
  zgłoś
 • EGO
  2013-06-20 10:59
  CHAMY PIDZIELCZE WIESNIAKI PIS TO DNO 90 TYSIAKOW NA OCHRONE BACHORA Z OLIBORZA WWTYD HANBA PISDZIELCZE PIDZIELCZE CHAMY KIM JEST TEN BACHOR Z ZOLIBORZA OSTATNIO CZYTALAM ZE KACZOR JAKBY NIE MIAL OCHRONY TO BY GO ZABILI TAK TWIERDZA PISMAKI
  0
  zgłoś
 • kret
  2013-06-20 10:51
  TY OBLESNY CHAMIE PISDZIELCZY PIJAWKO ODDAJ PIENIADZE DLA BIEDNYDZIECI TO OBLENY CHAM
  0
  zgłoś
 • lis
  2013-06-20 09:35
  tak wczoraj sluchalem wystompienie kaczora donalda ze dla koalicji gotowi som nawet zabijac ,mysle ze jest w tym jakis sens ,zaraz perzyPOmnialem sobie katastrofe smolenskom
  1
  zgłoś
 • lwica lewicy
  2013-06-20 07:32
  może 40 tys .
  0
  zgłoś
 • starzec
  2013-06-20 06:49
  Polską rządzą 4G
  1. Graś
  2. Grabarczyk
  3. Gronkiewicz
  4. ******** Wspólnota, w skrócie GW
  i inni pomniejsi
  0
  zgłoś
 • Antoni Opętany
  2013-06-20 05:37
  Stasek Janeckich to po prostu gnida .
  0
  zgłoś
 • Kanar-Isabelle
  2013-06-20 02:38
  Aleksandra Jakubowska, była szefowa gabinetu politycznego premiera i wiceminister kultury, którą pogrążyła przede wszystkim afera Rywina. "Lwica lewicy", bo tak się o niej mówi w środowisku, co miesiąc z kasy Sojuszu miała dostawać około 4 tys. zł miesięcznie.

  Co wy nam tu Hipolicie perdolicie!
  CO TO ZNACZY: "miała dostawać około 4 tys. zł miesięcznie."

  POWIEDZCIE OTWARTYM TEKSTEM - DOSTAWALA CZY NIE DOSTAWALA???

  Jak sie boicie schodzic w sobote do garazu - to sprzedajcie samochod!
  W tramwajach jeszcze nikt nie grasuje!
  Tylko nie zapomnijcie kupic biletu!!!
  0
  zgłoś
 • GOGUS
  2013-06-19 22:21
  TA GNIDA DOSTALA 60.OOO ZA FRIKO NIC NIROBIENIA PISDZIELCZY CHAMIE
  0
  zgłoś
 • kapitan NEMO
  2013-06-19 21:02
  a gdzie ta żulia udająca niezależnych ekspertów, wałęsająca się po telewizjach a zatrudniona w Radzie Gospodarczej prze Prezesie Rady Ministrów:
  - Ireneusz Krzemiński,
  - Jacek Santorski,
  - Witold Orłowski
  a co w tej Radzie robią współpracownice Lewiatana i Bochniarz - jaka stąd wynika zależność rządu od biznesu:
  - Maria Goettig,
  - Małgorzata Starczewska Krzysztoszek,
  ładnie to tak utrzymywać za państwowe utrzymanki Lewiatana
  0
  zgłoś
 • krzysztof Dymowski
  2013-06-19 20:52
  Co ten ćwok Graś robi tam w rządzie Tuska? Porusza się z pewnością zaufanego Angeli, kończy konferencje prasowe Tuska tak kategorycznie, że nie ma wątpliwości, kto decyduje! To przecież jest drwiną z Polaków! Cieć u Niemca, a u nas PANISKO!!!
  0
  zgłoś
 • Ośka
  2013-06-19 20:37
  W sejmie powinna wisieć wielka tablica a posłowie powinni się kształcić w wielu dziedzinach, żeby wiedzieć jakie decyzje podejmować. Co najmniej przez dwa lata od początku kadencji powinni się szkolić, szkolić i szkolić. Na przykład w komisjach, a na niektóre tematy - wszyscy. Nikt w chwili gdy zostaje wybrany posłem nie może powiedzieć, że wie wszystko, co mu potrzebne, a jak mają decydować, nie wiedząc.
  0
  zgłoś
 • destroy
  2013-06-19 20:30
  Niemcy są ,,zadowoleni"

  Niemiecka wersja historii i jej sukcesy w Europie

  Tagi: ZDF, serial, Nasze matki, nasi ojcowie, II wojna światowa, HISTORIA
  Dodano: 19.06.2013 [17:32]

  foto: mat. pras.
  Niemieckie media z wielką satysfakcją piszą o polskim sukcesie filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”, wyemitowanym w polskiej telewizji publicznej. Agencja prasowa DPA informuje, że film stał się hitem nie tylko w Polsce, ale także w Szwecji. Przedstawiciel niemieckiej branży filmowej, Jan Mojto poinformował, że już w tej chwili ta niemiecka produkcja stała się szlagierem eksportowym tutejszego kina - pisze nasz korespondent z Hamburga.

  Film wyprodukowany przez niemiecką telewizję ZDF już został sprzedany do 60 krajów na całym świcie, a Polska była jednym z pierwszych państw, które zakupiło prawa do emisji tego filmu. Niemieckie media wspominają co prawda o kontrowersjach, jakie film wzbudził film w naszym kraju, jednak mimo wszystko zgodnie twierdzą, że sukces filmu w Polsce był niepodważalny. Dziennik „Badische Zeitung” przypomina, co prawda, że część polskiego środowiska oburza się pokazywaniem polskiej podziemnej armii AK jako antysemitów, ale jednak niemiecki dziennik twierdzi, że był to sukces niemieckiej kinematografii. W podobnym tonie jest tekst hamburskiego tygodnika „Stern”, który także wspomina o fali krytyki, ale najbardziej podkreśla fakt, że niemiecki film ściągnął przed telewizory tłumy widzów, bijąc na głowę wszystkie wieczorne programy. „Der Spiegel” napisał o protestach wobec polskiej telewizji za emisję niemieckiego filmu, ale także stwierdził, że film odniósł sukces. Wszystkie niemieckie komentarze są zgodne: „Sukces niemieckiego filmu w Polsce”, który obejrzało tylko w poniedziałek ponad 3 miliony widzów, w tym jedna piąta to widzowie bardzo młodzi w wieku od 16 do 49 lat.

  Niemiecka satysfakcja zrozumiała
  Nie pomogły liczne protesty w Polsce i poza granicami kraju, nie pomogły oficjalne listy protestacyjne wielu polonijnych organizacji w Niemczech, Telewizja Polska najwyraźniej zlekceważyła te opinie i wyemitowała antypolski film. Już od pierwszej emisji w niemieckiej telewizji ZDF Polonia protestowała przeciwko szkalowaniu dobrego imienia Armii Krajowej.

  - Obecne działania prezesa polskiej telewizji Juliusza Brauna są skandaliczne” – twierdzą przedstawiciele Związku Polaków w Niemczech (Rodło) oraz „niemieckich” Klubów Gazety Polskiej. „Żądaliśmy od niemieckich twórców przeprosin za szkalowanie polskiego imienia, a teraz prezes polskiej telewizji pan Braun zakupując ten skandaliczny film, skompromitował nas wszystkich i nasze działania – powiedział portalowi niezalezna.pl Józef Galiński z berlińsko-brandenburskiego oddziału „Rodła”.

  - Bez przerwy w niemieckich mediach bezkarnie obraża się Polskę i Polaków, wielokrotnie żądaliśmy zdecydowanej reakcji i postawy polskiego rządu w tej sprawie, ale zakupienie przez prezesa TVP antypolskiego filmu to kpina z nas i zranienie naszych uczuć – powiedziała nam Anna Halves z Hamburga. „Nie poprzestaniemy na tym i nadal będziemy protestować” – zapewnił nas Patryk Nowak z hamburskiego oddziału KGP.

  Niemiecki obraz historii górą
  Efekty takiego bezmyślnego i lekceważącego podejścia do niemieckiej wersji historii są już widoczne, na co dzień. W niemieckich głowach ugruntowany jest powszechny obraz dotyczący II wojny światowej: złych nazistów (o nieokreślonej narodowości), ich okrutnych sprzymierzeńców jak np. Polaków z AK, lub ukraińskich chłopów, oraz biednych i pokrzywdzonych Żydów i Niemców. Dowody na to widać codziennie w niemieckiej prasie, gdzie „obozy koncentracyjne są polskie” lub co najwyżej nazistowskie, ale i tak te ostatnie występują jako KZ lub KL w Polsce. Wczoraj strona internetowa www.unseort.de z Kolonii informuje z wielką pompą o otworzeniu we wrześniu tego roku przez „Centrum dokumentacji reżimu nazistowskiego” (NS-Dokumentationszentrum) wystawy dotyczącej zbrodni Adolfa Reichmanna. Przy okazji informacji o procesach przeciwko zbrodniarzom wojennym strona to pisze, że w 2011 roku John Demianiuk, który był strażnikiem w „polskim obozie zagłady w Sobiborze” także stanął przed sądem. Niemiecki Internet pełen jest fałszerstw na temat niemieckich obozów zagłady i obozów koncentracyjnych. Niemcy nie używają określenia „niemiecki” zastępując go przymiotnikami „hitlerowski”, nazistowski” lub właśnie „polski”. Wyszukiwarka Google lub Youtube jest pełna takich nazw, gdzie obóz KZ jest „polski” albo jest to „nazistowski obóz w Polsce”, co także jasno sugeruje jego polskie pochodzenie.

  Już teraz na pewno nie przeproszą
  ZDF za antypolski film nigdy oficjalnie nie przeprosił. W swoim oświadczeniu niemiecka stacja napisała jedynie, że jest jej przykro z powodu takiego odbioru filmu, ale jednocześnie podkreśla, żę nie było jej intencją relatywizowanie odpowiedzialności Niemców za wojnę. W oświadczeniu jednak przeprosin brak. Także stanowisko polskiego Ambasadora Jerzego Margańskiego jest w polskich mediach źle przedstawiane. Co prawda najpierw skrytykował on film, ale już następnego dnia występując w programie ZDF „Morgenmagazin” zdecydowanie złagodził swoją ocenę. Jerzy Margański potwierdził na antenie niemieckiej telewizji, że w Armii Krajowej obecny był antysemityzm i fakt ten jest przez polskie społeczeństwo dobrze znany. Ambasador zamiast wyrazić oburzenie postanowił zachęcić niemiecką telewizję do wspólnego projektu nakręcenia razem jakiegoś historycznego filmu. „Życzyłbym sobie, aby powstała wspólna produkcja np. o Witoldzie Pileckim” - stwierdził Margański.
  Autor: Waldemar Maszewski (Hamburg)
  0
  zgłoś
 • tofik
  2013-06-19 20:26
  dziadek śp. mówił mi wnuczku pamiętaj od komucha tylko żyd jest gorzy !!!
  biedak nie przewidział żydokomuny !!!
  0
  zgłoś
 • VON
  2013-06-19 20:18
  ...ELITY --- Z WYSYPISKA ŚMIECI !!!

  SZAMBO NURKI I PRYMITYWY...
  0
  zgłoś
 • VON
  2013-06-19 20:17
  ,,,MORDERCÓW POLAKÓW ... TAK JAK JARUZELSKI I KISZCZAK...
  0
  zgłoś
 • Dzidek-Wzgórza Łonowe
  2013-06-19 18:53
  Szara eminencja Wałęsy zwanego BOLKIEM! Mieczysław Wachowski- kapciowy! Tacy to SPECJALIŚCI od siedmi boleści na których trzeba robi ć przez TUSKA do 67 roku zycia- Kobiety -szczególnie te wiejskie- zapamiętajcie o tych waszych eminencjach -alkoholikach którzy głosowali za wodzem Tuskiem o przedłużeniu wieku emerytalnego- a szczególne zasługi POczynił Waldemar-lejtnant generał Pawlak! Pamietajcie tego dziada i Judasza!
  0
  zgłoś
 • brawo polacy... my tu w watykanku
  2013-06-19 18:36
  to nie wiemy bo łącza siadają ale ta urbańska to ta od św.józefa czy od jakiegoś innego palanta ???
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama