Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Co rząd Tuska zrobił, a co zostawił następcom? Analizujemy 24 kluczowe obietnice

13 września 2014, 17:10
- Jeśli chodzi o dług publiczny, zakładamy i temu podporządkujemy także nasze prace, że spadnie on w 2012 r. do 52 procent i będzie się systematycznie obniżać do 47 procent na koniec 2015 r. Według definicji krajowej długu - mówił w tym samym expose Donald Tusk. Tymczasem państwowy dług publiczny wyniósł w 2012 roku około 840,5 mld zł, czyli 52,7 proc. PKB, zaś na koniec 2013 roku - 53,9 proc.
- Jeśli chodzi o dług publiczny, zakładamy i temu podporządkujemy także nasze prace, że spadnie on w 2012 r. do 52 procent i będzie się systematycznie obniżać do 47 procent na koniec 2015 r. Według definicji krajowej długu - mówił w tym samym expose Donald Tusk. Tymczasem państwowy dług publiczny wyniósł w 2012 roku około 840,5 mld zł, czyli 52,7 proc. PKB, zaś na koniec 2013 roku - 53,9 proc. / Agencja Gazeta / Fot. Sławomir Kamiski Agencja
Donald Tusk dwukrotnie wygłaszał expose, obejmując urząd premiera. Do tego w 2012 roku przedstawił tzw. drugie expose - miał więc przynajmniej trzy okazje, by złożyć Polakom sporo obietnic. Dziennikarze "DGP" w ramach Władzomierza analizowali to, w jaki sposób są realizowane - oto najważniejsze z nich wraz z ocenami. Czy następcy podejmą się próby realiowania tych deklaracji?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
NFZ program gaz łupkowy budowa dróg sądy Platforma Obywatelska premier inwestycje polskie rząd Tuska billingi władzomierz podsumowane remonty na kolei polskie stronnictwo ludowe obietnice szef rządu Donald Tusk

Powiązane

Reklama

Komentarze(101)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • pol
  2014-09-13 11:08:17
  tak jestem PiSdzielcem i jestem z tego DUMNY
  wojna z ROSJĄ nam nie grozi
  największym ZAGROŻENIEM dla POLSKI są NIEMCY którym tak chętnie wasz tusk DUUPSKA lizał - wiadomo w jakim celu
  0
 • gazag
  2014-09-13 10:03:08
  Najpierw rozkradł co było do rozkradzenia, a potem stworzył jakieś "ciało" do rozdawania tego swoim ziomkom. A reszta, wszystko dla ludzi - niespełnione.
  2
 • Emerytka niewierząca z wyższym wykształceniem
  2014-09-13 11:17:43
  Ja też jestem z PISem! I jestem z tego dumna.
  4
 • wer
  2014-09-13 11:02:47
  tusk narobił SMRODU i ten smród po nim POZOSTAŁ
  mam nadzieję że teraz będzie ŚMIERDZIAŁ tylko w brukseli
  2
 • gazag
  2014-09-13 09:59:25
  Wszystko, co obiecywał, że będzie gorzej - spełnione. Wszystko dla poprawy jakości życia - niespełnione. "W toku" się nie liczy, bo ten kłamliwy sk...n już nie rządzi!
  1
 • pol anka
  2014-09-13 10:31:48
  ocena podjętych zobowiązań przez Premiera Tysiąclecia nie ma kompletnie sensu.. Tusk ma wrodzoną urokliwą zdolność prowadzenia, uwodzenia słuchacza. Ten talent zaprocentował sukcesem Platformy i awansem materialnym osobistym. Współpracownicy bardzo szybko rozszyfrowali Szefa. Lojalność wobec Premiera i Platformy. Co pomaga i umocniło mafię Paltformy, a dość klarowny podział sceny politycznej, Platforma Obywatelska stateczność , opanowanie i rozwaga a po stronie drugiej oszołomstwo, hel, mgła, Pawłowicz, zona Hofmana, ordynarny katolicyzm. Czy Platforma jest partią nowoczesną, odpowiadającą potrzebom Polaków?. Bezsens, to perfekcyjnie prowadzona mafia polityczna chodząca z Biskupami pod rękę i puszczająca oko do ateistów. Poziom ubóstwa polskiego społeczeństwa osłabił subiektywne odczucie kryzysu, Najtrafniej stan państwa oceniali bohaterowie afery podsłuchowej, jak w być w Polsce to "szara myszka,drugi szereg" Rady nadzorcze zarządy( patrz Parafianowicz, albo uciec do Brukseli ( patrz Tusk ), bo tu jak powiedział Bartłomiej "ch.., d..., kamieni kupa". Od rządów Krzaklewski Buzek jesteśmy w trendzie spadającym, rządy Tuska proces ten przyspieszyły. Koledzy od reformy emerytalnej znaleźli mu fajną posadę, ma "nie przeszkadzać".
  1
 • prokurator
  2014-09-13 10:03:33
  a jak z odpowiedzialnością za zakamuflowany mord pod Smolenskiem ? - panie Tusk ?
  2
 • Robnad
  2014-09-13 15:01:06
  Jarek, zrób sobie audyt odbytnicy...
  Maly sflustrowany fob ciemnogrod i zacofanie to domena pisiorow
  3
 • baca
  2014-09-16 08:56:18
  przecież on sobie kupił to stanowisko:

  -włochy go poparły bo kupił nikomu nie potrzebne pendolino
  -anglicy za zasiłki
  -niemcy maja rure na dnie bałtyku przy wejściu do portu

  przecież on taki fachowiec jest odwydawania pieniędzy nieswoich...
  0
 • adelaide
  2014-09-13 08:28:12
  W przemówieniu Bundeskanzlerin Merkel, padło wiele słów na temat Polski (partnera Niemiec pod wspaniałym przewodnictwem, Donalda Tuska), lecz mówiąc o polskim premierze, Merkel ani razu nie użyła słowa Polak.

  Donald Tusk, wg Bundeskanzlerin Merkel, jest dalekowzrocznym Europejczykiem - Europejczykiem, którego ojczyzną jest Gdańsk (Danzig). - Drogi Donaldzie, również w twoim mieście, twojej ojczyźnie Gdańsku, ta polityka pozostawiła (…) – zwróciła się do Donalda Tuska kanclerz Niemiec ...

  Bundeskanzlerin Angela D. Merkel, zwracając się do Tuska, w swoim przemówieniu, z okazji wręczenia przyznanej mu nagrody im. Walthera Rathenaua: "Drogi Donaldzie jesteś godny tej nagrody. Zjednoczenie Europy wyssałeś poniekąd
  z mlekiem matki" - świadomie podkreślała i wyodrębniała gdańskie, pochodzenie laureata niemieckiej nagrody, a tak się złożyło, że niemiecki dziennik "Die Welt" w przeddzień, wręczenia nagrody, zamieścił sylwetkę szefa polskiego rządu, informując, że "Tusk, pochodzący z zamieszkałej
  w Gdańsku, kaszubsko-niemieckiej rodziny, na długo przed 1989 rokiem, jako historyk
  i przeciwnik komunistycznego reżimu, interesował się "fałszowaną przez długi czas historią swego rodzinnego miasta, także jego niemiecką przeszłością". Tu znowu wystąpiło podkreślenie gdańskiego, kaszubsko-niemieckiego, pochodzenia Tuska. Skorelowanie opisu sylwetki w gazecie, ze słowami Merkel świadczy o tym, że to nie przypadek.
  Kim więc, dla Niemców jest polski premier? Polakiem, Europejczykiem, Kaszubem, Gdańszczaninem? A może Niemcem, urodzonym w niemieckim Danzig?
  To zadziwiajace, szokujace i znamienne, że urzędujący, polski premier, wiedząc, że Walther Rathenau, był zdeklarowanym wrogiem, niepodległej Polski, nienawidzącym Polaków i sygnatariuszem niemiecko-sowieckiego układu w Rapallo, przyjął z rąk Bundeskanzlerin Dorothy Angeli Merkel nagrodę, ustanowioną dla uczczenia pamięci, tego znanego, zdeklarowanego, wroga Polaków i państwowości polskiej!
  Walter Rathenau był niemieckim ministrem, spraw zagranicznych, ówczesnych Niemiec, głównym architektem, sowiecko-niemieckiego, układu z Rapallo, który zresztą podpisał osobiście 16 kwietnia 1922 roku. Niemcy od początku naszej państwowości, po
  I wojnie światowej, traktowały nasz kraj, z wyraźną wrogością, czego najdobitniejszym dowodem było nazywanie Polski „państwem sezonowym”. Ówczesny kanclerz Niemiec Josef Wirth, oświadczył, że Polskę trzeba wykończyć i do tego będzie zmierzać jego polityka. Niemcy domagały się wówczas rewizji naszej granicy zachodniej, a województwo pomorskie, nazywano „korytarzem który oddziela Niemcy od Prus Wschodnich.
  Tego rodzaju polityka zbliżyła Niemcy do ZSRR, a na mocy układu z Rapallo, obydwa państwa nawiązały stosunki dyplomatyczne, zrzekły się wzajemnie roszczeń z tytułu kosztów wojny i odszkodowań, a także przyznały sobie klauzule najwyższego uprzywilejowania w handlu.
  Oprócz tego, 11 sierpnia 1922 r. państwa te, zawarły, tajną umowę wojskową, na mocy której, Niemcy zobowiązały się, do zaopatrzenia Armii czerwonej w broń i amunicję, zapewnienia pomocy, w rozbudowie sowieckiego przemysłu zbrojeniowego oraz wsparcia przy pomocy instruktorów wojskowych. Układ był korzystny dla obu stron : dla Niemiec, które w myśl traktatu wersalskiego nie mogły posiadać, niektórych rodzajów broni, była to dobra okazja do wypróbowania zakazanej broni, na poligonach radzieckich. Mogli oni odtąd potajemnie, przed całym światem i bez żadnych przeszkód, a wbrew postanowieniom traktatu wersalskiego szkolić swoich lotników i tworzyć kadrę wojsk pancernych na poligonach i w bazach położonych w głębi państwa sowieckiego. Dla Rosji sowieckiej nawiązanie kontaktów z Niemcami stwarzało możliwości dostępu do nowoczesnych technologii przemysłowych i wojskowych.

  Niebagatelne znaczenie, dla Rosji sowieckiej, miał także dostęp, do kredytu, udzielonego przez Reichswehrę, w wysokości 35 mln marek niemieckich, w zamian za daleko idące ustępstwa polityczne oraz dostęp do rosyjskiego potencjału gospodarczego.

  Do wybuchu wojny w czerwcu 1941 roku, Sowieci nauczyli kolegów z Gestapo i SS m.inn. jak organizować obozy koncentracyjne. W obiegu publicystycznym za symbol złowrogiego dla nas niemiecko-rosyjskiego porozumienia, wciąż uchodzi pakt Ribbentrop-Mołotow, ale pamiętajmy, że Rappallo, było w sumie tym samym, z tym, że gdyby nie Rapallo, nie byłoby później paktu Ribbentrop-Mołotow!

  Prof. historii Bogdan Musiał w swojej książce „Wojna Stalina” stwierdza, że awans Związku Sowieckiego do rangi światowego mocarstwa, nie byłby możliwy bez materialnego, technologicznego, a także politycznego wsparcia Niemiec.

  Układ ten został odebrany w ówczesnej Polsce z najwyższym niepokojem, a rząd polski skrytykował go w specjalnym oświadczeniu.

  Trudno mi sobie wyobrazić, żeby premier Tusk przecież historyk, tych faktów nie znał.

  Jest to tym bardziej zastanawiające, że obdarowanie go taką nagrodą nie było zaskoczeniem gdyż było, na wiele miesięcy wcześniej, konsultowane z polską stroną
  a mimo to, Tusk od tej propozycji się nie zdystansował.

  Nagroda, ustanowiona dla uczczenia niemieckiego polityka z tak wrogimi poglądami na Polskę, nie powinna być przyjęta przez premiera naszego kraju, chyba że ma on za nic, patriotyczne postawy, milionów Polaków.

  Dziękując za wyróżnienie, Tusk miał chyba nawet problemy z własnym sumieniem, gdyż w swojej wypowiedzi, wyraźnie plątał się mówiąc, że Rathenau byłby zdziwiony ... i nie ma się co dziwić, że się plątał, powinien się nawet wstydzić i zaczerwienić! bo przecież to tak, jakby przyjął nagrodę imienia Ribbentropa!

  - wystarczy Wam? Wiecie już dlaczego Donald Tusk pasuje Niemcom i Bundeskanzlerin ?


  Wbrew protuskowej propagandzie, rządzącej koalicji POWSI-PSL wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej oraz Federiki Mogherini na stanowisko szefowej unijnej dyplomacji jest bardzo na rękę nie tylko Bundeskanzlerin Merkel ale także Cameron'owi a nawet Francji i samemu Putinowi !

  W Polsce ten wybór jest na rękę, twardo trzymajacej się przy władzy i korycie agenturze Kremla,opartej na bywszych agentach WSI i innych poprl-owskich służb oraz ich TW, rządzącej koalicji POWSI-PSL, postkomunie i innym jawnym czy ukrytym kolaborantom.

  Widać to przecie jasno jak się bez krępacji cieszą z tego wyboru.

  Dlatego jakkolwiek medialny, wizualny, pi-ar-owy, splendor dla Polski, jest znaczny to nie chwalmy wybranych awansem, bo ocenić będziemy ich mogli, po ich uczynkach dopiero.

  Chociaż czarno to widzę, bo wątpię aby wybrani, działali wbrew Bundeskanzlerin Merkel, która cokolwiek mówi to praktycznie
  i faktycznie trzyma sztamę z Putinem i traktuje go jako przyjaciela, swojego i Niemiec, nie oglądając się przy tym na interes czy bezpieczeństwo innych państw.

  Nie wierzę, że Donald Tusk jako "prezydent" UE i Federika Mogherini, jako szefowa unijnej dyplomacji będą rzeczywiście, działać wbrew polityce Bundeskanzlerin Merkel i wątpię aby zdołali nakłonić panią kanclerz do większej dbałości o bezpieczeństwo
  i interesy Polski, państw bałtyckich i innych państw środkowo i południowoeuropejskich, zagrożonych agresją Putina, bo przecie Merkel nie po to poparła Donalda Tuska i Federikę Mogherini aby przeszkadzali Jej, w odbudowie wielkich Niemiec.
  0
 • Honorowy Moczodawca
  2014-09-13 14:57:34
  Przeczytałem ten tekst i powiem szczerze: nie jestem zachwycony, a wzruszenia w żaden sposób nie mogę w sobie wykrzesać! Wypowiem się wprost, pryncypialnie i bez owijania w lateks - jak starszy partyjny towarzysz!
  Teraz już nie wystarczy ot tak, rutynowo i na łapu-capu wsadzić sobie jedną ręką laskę Tuska w ryj, drugą skrobać jakieś tam amatorskie laurki i tylko od niechcenia i od czasu do czasu nieuważnie cmokać w żołądź i nosem albo brodą (jak kolega Rzakoski) trącać kasztany jak jakieś płatne dziwki na placu Pigalle! A potem robić sobie przerwę na papierosa i płukać ryj nalewką na Coca-Coli, a bóstwo niech poczeka!
  O nie!!!
  Teraz - kiedy Tusk już poszedł do nieba - to i rozkosze mu się należą niebiańskie! Trzeba laseczkę z pietyzmem ryjami opatulać pieczołowicie i tkliwie ze wszystkich stron, masować pieszczotliwie i wprawnie, w widoczny sposób przeżywać razem w zgodnym wzmagającym się rytmie odczuwać wraz z przedmiotem kultu wzruszenie i ekstazę (w szkole dziennikarskiej chyba mieliście taki przedmiot: "siorbanie eliksiru wiedzy tajemnej i satysfakcji z ruchu warg [read-my-lips!] liderów partyjnych i z innych źródeł kultury"?) - więc teraz trzeba użyć całej zdobytej na studiach wiedzy i siorbać, siorbać, siorbać!
  Zachłannie i z pełnym oddaniem sprawie oraz pobieraniem (kasa wypłaci!) - no i koniecznie z połykiem!
  Tak, tak, panowie i panie - teraz pobieramy tylko z udokumentowanym i notarialnie poświadczonym połykiem! Inaczej się nie liczy - nie ten etap!

  No i po kolei, nie pchać się i nie wyrywać sobie laski brutalnie (bo Radkowi zostanie tylko strzęp albo ochłap!), nie szarpać jej i nie kąsać! Z pełnym uszanowaniem, pokornie i w nabożnym skupieniu czekać cierpliwie w kolejce! Kolejka ma być uformowana wedle starszeństwa, bo spermy starczy co prawda dla każdego, ale ta śmietankowa, cream-of-the-cream, słusznie się należy najbardziej zasłużonym i wprawionym w dziennikarskim rzemiośle! Tu nie wystarczy trening w palcówce na klawiaturze - tu trzeba - jak ten telegrafista Piotr Płaksin - przepięknie grać na klarnecie! A rozkosz dawcy niech trwa i trwa, jak ta chwila, którą opiewał poeta, niech trwa do końca świata i o jedną wieczność dłużej!
  A jak dla kogoś spermy nie starczy - to przecież może zdrowie dawcy wypić jego honorowym moczem!
  0
 • Honorowy Moczodawca
  2014-09-14 01:23:33
  Przeczytałem ten tekst i powiem szczerze: nie jestem zachwycony, a wzruszenia w żaden sposób nie mogę w sobie wykrzesać! Wypowiem się wprost, pryncypialnie i bez owijania w lateks - jak starszy partyjny towarzysz!
  Teraz już nie wystarczy ot tak, rutynowo i na łapu-capu wsadzić sobie jedną ręką laskę Tuska w ryj, drugą skrobać jakieś tam amatorskie laurki i tylko od niechcenia i od czasu do czasu nieuważnie cmokać w żołądź i nosem albo brodą (jak kolega Rzakoski) trącać kasztany jak jakieś płatne dziwki na placu Pigalle! A potem robić sobie przerwę na papierosa i płukać ryj nalewką na Coca-Coli, a bóstwo niech poczeka!
  O nie!!!
  Teraz - kiedy Tusk już poszedł do nieba - to i rozkosze mu się należą niebiańskie! Trzeba laseczkę z pietyzmem ryjami opatulać pieczołowicie i tkliwie ze wszystkich stron, masować pieszczotliwie i wprawnie, w widoczny sposób przeżywać razem w zgodnym wzmagającym się rytmie odczuwać wraz z przedmiotem kultu wzruszenie i ekstazę (w szkole dziennikarskiej chyba mieliście taki przedmiot: "siorbanie eliksiru wiedzy tajemnej i satysfakcji z ruchu warg [read-my-lips!] liderów partyjnych i z innych źródeł kultury"?) - więc teraz trzeba użyć całej zdobytej na studiach wiedzy i siorbać, siorbać, siorbać!
  Zachłannie i z pełnym oddaniem sprawie oraz pobieraniem (kasa wypłaci!) - no i koniecznie z połykiem!
  Tak, tak, panowie i panie - teraz pobieramy tylko z udokumentowanym i notarialnie poświadczonym połykiem! Inaczej się nie liczy - nie ten etap!

  No i po kolei, nie pchać się i nie wyrywać sobie laski brutalnie (bo Radkowi zostanie tylko strzęp albo ochłap!), nie szarpać jej i nie kąsać! Z pełnym uszanowaniem, pokornie i w nabożnym skupieniu czekać cierpliwie w kolejce! Kolejka ma być uformowana wedle starszeństwa, bo spermy starczy co prawda dla każdego, ale ta śmietankowa, cream-of-the-cream, słusznie się należy najbardziej zasłużonym i wprawionym w dziennikarskim rzemiośle! Tu nie wystarczy trening w palcówce na klawiaturze - tu trzeba - jak ten telegrafista Piotr Płaksin - przepięknie grać na klarnecie! A rozkosz dawcy niech trwa i trwa, jak ta chwila, którą opiewał poeta, niech trwa do końca świata i o jedną wieczność dłużej!
  A jak dla kogoś spermy nie starczy - to przecież może zdrowie dawcy wypić jego honorowym moczem!
  0
 • czywolno
  2014-09-14 01:29:47
  Polacy, jako Chłeptacze Ciepłej Wody z Kranu, świadomie i - powiedziałbym nawet - entuzjastycznie i ochoczo pozwolili się przez ostatnie ćwierć wieku doprowadzić do stanu skrajnego i ostatecznego upodlenia, upokorzenia i zniewolenia oraz upadku gospodarczego i społecznego, a przy tym wygląda na to, że obecnie nie bardzo nawet zdają sobie z tego sprawę i nie próbują się ratować!

  Za Aldousem Huxleyem (tak tak - to ten sam, co wymyślił "samca alfa"!) dodam tylko, że "Dobrowolność niewolnictwa umysłowego u ludzi nie wynika z jego świadomej akceptacji.
  Ono po prostu nie zostaje przez nich zauważone!".
  0
 • Inspektor Higieny Umysłowej,
  2014-09-14 01:38:43
  Oddzielając ziarno od plew i nazywając rzeczy po imieniu - jedno można stwierdzić na pewno:

  Tusk spełnił wszystkie swoje GROŹBY,
  natomiast nie dotrzymał żadnej swojej OBIETNICY!!!
  0
 • kask.
  2014-09-14 05:24:47
  hahaha wiadomio co zrobil rezim tuska ukradl z kraju co tylko mogl i zostawil tylko zlom no i oczywiscie jozefa baka nastepnego zlodzieja
  0
 • pomyśl
  2014-09-14 05:58:25
  W demokracji wolno głupcom głosować,
  w dyktaturze wolno głupcom rządzić !!!
  Russel
  0
 • Majka
  2014-09-13 15:07:42
  Q..wa

  q-wie

  lba

  NIE URWIE
  0
 • zebybylo
  2014-09-14 09:51:29
  Dalej głosujcie na PO/PIS/SLD/PSL i spodziewajcie się dobrobytu. Jedyną partią, która chce zmienić złodziejski system na wolnorynkowy i wolnościowy to KNP. W Polsce jest w tej chwili 35 mln Polaków, 2-5 mln wyjedzie w ciągu najbliższych kilku lat, w kraju zostanie być może 29-30 mln starszych ludzi. Nie ma przyszłości w tym kraju, dlatego wyjeżdżajcie i zapomnijcie o Polsce, tutaj zawsze będzie PO/PIS/SLD/PSL czyli powolna zagłada. Jak potem będziecie szukać winowajców poszukajcie najpierw w lustrze.
  0
 • krakus
  2014-09-14 10:12:38
  same debile z PO-PiSu ujadają na tym forum
  0
 • Anka
  2014-09-14 10:31:07
  rudy kłamca zostawia Polskę i idzie lizać tyłek Merkel
  0
 • Robnad
  2014-09-16 14:27:41
  co zrobił?
  zostawił "c**j doopa i kamieni kupa", i zatrudnił taką jedną od gumofilców do brodzenia w tym gnojowisku POkemońskim i przewracania go łopatą, żeby się na dole za bardzo nie zaśmierdział kiedy POwróci, he, he, he.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-09-14 11:38:40
  mogli by sobie do uni
  razem z tyuskiem zabrac całe peło ! A swoja droga - tusk narobił gnoju to teraz jak ten szczur - ucieka jako pierwszy z tonącego okrętu Tusk - jetes zerem !
  0
 • gk
  2014-09-14 11:52:11
  Ciągle czytam że PIS ujada z zazdrości tuskowi że ma stołek w Brukseli i zarabia dużo kasy. To nie prawda. Ujadamy dlatego że nie zdążyliśmy zamknąć go w więzieniu bo tam jest jego miejsce.
  0
 • weteryniarz( P)Osłów
  2014-09-14 12:58:56
  Haha z tego co widze to,zrealizowane przez tuska obietnice wyborcze to te,które obniżyły poziom zycia Polaków i działają na niekorzyść Polski
  0
 • Jan
  2014-09-16 17:37:47
  Tusek świnia zgnoił kraj i zadłużył strasznie.
  0
 • Wiesio 13 ruchany w piździec
  2014-09-14 16:12:30
  Jedyne co pozostało po tusku to wielkie ***** delikatnie zwane kamieni kupą
  0
 • ironia
  2014-09-13 09:01:14
  Okradli mnie z uczuc patriotyzmu, zaufania do prawa, checi do zycia!
  0
 • obserwator
  2014-09-13 08:48:07
  Plujta na Tuska, głosujta na PIS, będzie lepiej:

  PIS da
  0
 • obywatel
  2014-09-15 19:52:43
  A nie mowilem. Kto wybral Nikodema Dyzme na Premiera.Do sprzedawania precli albo przekladania dachowki to sie nadaje.Lub ftyka dla putina.Jacy wyborcy taki premier
  0
 • sowa
  2014-09-16 19:13:58
  my pani kopacz nie zatrudnilibyśmy nawet do sprzątania ,aby nie zrobiła jeszcze większego bałaganu!
  0
 • adelaide
  2014-09-13 08:30:47
  Polacy zrozumieli, że Donald Tusk zrobił skok na kasę z UE, DLA SIEBIE A TAKI jest PAZERNY, NIE TYLKO NA KASĘ ALE I NA WŁADZĘ, że wbrew temu co oficjalnie plecie, UMYŚLIŁ SOBIE, ŻE BĘDZIE NADAL RZĄDZIŁ, nie tylko PO ALE I KOALICJĄ, POWSI-PSL i nowym rządem. Stąd ten "wybór" JEGO SŁUŻKI, E.Kopacz, na nowego premiera.


  DONALD TUSK NARUSZYŁ POLSKIE PRAWO ! DONALD TUSK DAŁ SIĘ SKORUMPOWAĆ !


  Donald Tuski SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA FOTEL PRZEWODNICZĄCEGO RE DLA SIEBIE !


  - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW, ZA WIELKĄ KASĘ DLA SIEBIE, OD ZARAZ:
  jako przewodniczący RE Donald Tusk będzie zarabiał, ponad 120 tys. złp.


  - Donald Tusk SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW ZA BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ, W WYSOKOŚCI 80 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE !
  Będzie otrzymywał wysoką, unijną emeryturę w wysokości 2/3 zarobków. Otrzymywał ją będzie, gdy skończy 62 lata.

  Podczas, gdy Polacy będą musieli pracować do 67 roku życia, aby móc przejść na emeryturę, Donald Tusk już od 62 roku życia będzie otrzymywał miesięcznie równowartość ok. 80 tys. złotych.

  O motywach nieoczekiwanego poparcia Wielkiej Brytanii dla Donalda Tuska rozpisywały się W UBIEGŁYM TYGODNIU brytyjskie gazety. Chodziło o zgodę Polski i Tuska jako szefa Rady na ograniczenie przywilejów socjalnych dla imigrantów (wśród których Polacy stanowią przecież jedną z najpokaźniejszych grup) !

  Jak przyznaje minister ds. europejskich, Piotr Serafin już po lipcowym szczycie unijnym stało się jasne, że premier Donald Tusk zostanie prawdopodobnie nowym szefem Rady Europejskiej - DLACZEGO Donald Tusk, PO i koalicja POWSI-PSL UKRYWALI TO PRZED POLAKAMI ?!!

  Jeszcze niedawno jak lew bronił Polaków mieszkających na Wyspach, sprzeciwiając się planom brytyjskiego premiera. David Cameron chciał obciąć zasiłki socjalne dla polskich imigrantów. Ale kiedy na horyzoncie pojawiło się stanowisko szefa Rady Europejskiej, Donald Tusk odpuścił i W ZAMIAN ZA BRYTYJSKIE POPARCIE, W ZAMIAN ZA WIELKĄ KASĘ, ZA WYSOKIE WYNAGRODZENIE I BARDZO WYSOKĄ EMERYTURĘ DONALD TUSK SPRZEDAŁ IMIGRANTÓW I ZGODZIŁ SIĘ NA CIĘCIA !
  Donald Tusk i David Cameron zawarli układ w rozmowie telefonicznej przeprowadzonej 26 sierpnia - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na publikację konserwatywnego brytyjskiego dziennika "Daily Telegraph":

  Polski premier, to sprawa zasadnicza, zapowiedział, że poprze plany Camerona wprowadzenia nowych ograniczeń do zabezpieczeń socjalnych wypłacanych imigrantom z innych krajów UE.

  Co oznacza to w praktyce? Wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" John Springford z Center for European Reform w Londynie. - Chodzi o reformę unijnej dyrektywy z 2004 roku, tak aby można było skrócić do sześciu miesięcy okres wypłaty imigrantom zasiłków dla bezrobotnych, wydłużyć do trzech miesięcy pobyt potrzebny do rozpoczęcia wypłaty świadczeń, a także ograniczyć dodatkowe przywileje, na przykład dopłaty do mieszkań socjalnych czy subwencje dla dzieci. Takie podejście popierają w Radzie UE Niemcy, Holendrzy i Szwedzi - podkreśla ekspert i jednocześnie dodaje: - Ale to demagogia: tylko 1 procent imigrantów pobiera zaraz po przyjeździe zasiłki dla bezrobotnych. Reszta pracuje.

  Brytyjczycy są w o wiele lepszej sytuacji niż polscy imigranci w Wielkiej Brytanii. Jeśli ich dzieci mieszkają poza Wyspami, zachowują prawo do otrzymywania świadczeń socjalnych. Nie dotyczy ich również sześciomiesięczne ograniczenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych.
  0
 • gość
  2014-09-13 08:34:58
  No to trzeba by go uczciwie rozliczyć za te ,, sukcesy'' !
  0
 • kaa
  2014-09-15 21:13:10
  H.. D... Smród i Kamieni Sterta, czyli polskie pożal boże inwestycje. Co za syf.
  0
 • PO-lak
  2014-09-13 08:36:44
  Co zostawił : STABILIZACJĘ.

  Plujmy, plujmy, jak nie podoba się nam stabilizacja, spokój, ciepła kwatera, ciepła i zimna woda w kranie, pełny brzuch, to gremialnie głosujmy na Jarosława.

  Tęskniących za emocjami wysyłam do NOWOROSJI, bywa,że jest to bilet w jedna stronę. Wybieram śmierć ze starości we własnym łóżku i to we właściwym czasie.
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:37:23
  glosujcie na PO to pani CIOPAC juz nie na jeden metr a na 3metry zakopie dlug PObliczny ,a to dlug PObliczny NR1 a za tuskiem POwinni wyslac list gonczy za DEFRAUDACJE pieniedzu Poblicznych i POwinien sie kaczorem donaldemk tyfuskiem zajonc KOMORNIK i zaczac sciongac z pensj ewropejskiej nalezne pieniondze dla naszego kraju
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:39:16
  oj kaczus donaldzie tyfusku Powinni cie rozliczyc za wycieczki na koszt POdatnika i za MAMCIU PIP CIU
  0
 • Jo
  2014-09-13 08:39:25
  Jak wam mało, to głosujcie na Jarosłąwa- on da wam WSZYSTKO ( jak zwykle, nawet po 1000 mln), w tym wojnę i nie tylko domową ale,też z Rosją.
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:41:16
  list gonczy za kaczorem donaldem tyfuskiem
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:44:10
  list gonczy za kaczusiem donaldem tyfusiem za defraudacje panstwowych pieniedzy
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:47:14
  Jo z kond ty wiesz o wojnie ,chyba juz kaczus donald tyfusek ci o tym POwiedzial ,czy to moze juz putin merkel cie zapewnili a tyfusek ma byc POsrednikiem
  0
 • grabarz
  2014-09-13 08:50:55
  Jarosław na premiera, PIS do władzy, a niczego nie będzie. Niczego złego... oczywiście.
  0
 • leming pospolity
  2014-09-13 08:52:23
  Jaja sobie POmatoły robicie. Co to za analiza dokonań i obietnic rządu. Reformy i wydawanie publicznych pieniędzy mają służyć narodowi i państwu. Może podliczycie ile kosztowało wybudowanie 1km autostrady mając pod uwagę wszystkie upadłości firm i zaskarżenie skarbu państwa przez firmy budujące te autostrady, które domagają się odszkodowań za budowę tych autostrad i porównacie to z budową 1km autostrady w Europie. i podobnie ze stadionami wliczając też stadion sląski. Powiedzcie ile zatrudniono w tym czasie dodatkowych biurokratów i jak to wpłynęło obciążeniowo na innych pracujących Polaków, napiszcie ile podrożało utrzymanie średniej rodziny i dlaczego jest coraz więcej rodzin żyjących w ubóstwie, itd.itd.
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:52:42
  obserwator zauoczony karierom tyfusk a moze cie tak kreci kasia ,to cudowny ci POkaze
  0
 • rok2014
  2014-09-13 08:54:16
  ludzie ,przeciesz sie smieje w zywe oczy POlakom jak kiedys GEREMEK
  0
 • cieciorka
  2014-09-13 08:54:20
  Na Platfusów mogą już głosować wyłacznie skretyniałe lemingi i aferzści.
  0
 • Jo
  2014-09-13 08:55:31
  -"rok 2014"
  skąd wiem o wojnie?... pamiętam poprzednie rządy PIS i do tego słucham wypowiedzi PIS ( słucham ze zrozumieniem), w swojej retoryce prowojennej są ostrzejsi niż biorący w wojnie Ukraińcy i Rosja.
  Trzeba słuchać uchem , to się wszystko usłyszy
  0
 • leming aferzysta( skretyniały)
  2014-09-13 08:57:23
  Jako skretyniały leming ( ciekawe i inteligentne zwierzątko) oraz aferzysta ? zagłosuje na PO
  0
 • leming aferzysta( skretyniały)
  2014-09-13 09:01:02
  Mowa miłości PIS-u, jak brakuje argumentów to wystarczy napluć lub obrazić w inny sposób. Jeszcze można insynuować, lub po prostu skłamać.
  ja tam wolę ciepłą wodę w kranie niż nieoznaczoną kwaterę pod brzozą...
  0
 • PO - wiec
  2014-09-13 09:06:09
  Żal dupeczkę ściska,że Jarosłąwa nigdzie nie chcą...nawet na premiera w Polsce? Może czas przejrzeć na oczy i zmienić "wyznanie"?
  Coś pozytywnego.. to i lepiej się żyje. Pozytywnie myślącym to i byk się ocieli
  0
 • PO - wiec
  2014-09-13 09:11:00
  Patriotą się jest lub nie.Bez względu na wszystko.

  Jak chcesz zrobić interes na ojczyźnie to się rozczarujesz, nie tędy droga.

  Chęć do życia masz w sobie, a zaufanie do prawa buduje się latami codzienną mozolna pracą. Zaufanie do prawa trzeba wypracować, wywalczyć.
  Po latach komuny prawna degrengolada ,która jest w nas Polakach wymaga lat naprawy.
  0
 • fakt niezaprzeczalny
  2014-09-13 09:13:39
  co rzad tuska zrobil???

  ZADLUZYL KRAJ, POsprzedawal co mozna bylo sprzedac a reszte to GOOOOOWNO ZROBIL, oprocz PUSTYCH OBIETNIC!
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-09-13 09:14:15
  Z rozmów kuluarowych wiadomo, że stanowisko prezydenta EU chciano przyznać Kaczyńskiemu,
  ale z racji na średnie znaczenie nie przyjął.
  Wszyscy się popłakali, i poprosili Tuska by się zgodził.
  0
 • xxz
  2014-09-13 09:28:20
  Tak,tak lemingi,glosujcie dalej na po,a zostaniecie golo i wesolo.
  0
 • Emu
  2014-09-13 09:45:59
  Celem nadrzędnym grup wpływu które wpompowały ogromną kasę w kampanię wyborczą aby wygrało PO było tylko kilka prostych rzeczy.
  Zamkniecie lustracji, zamiecenie największych afer pod dywan, wyczyszczenie dowodów w sprawach rozpoczętych i tych które były na etapie operacyjnym.
  Zapewnienie nietykalności paru niezlustrowanym osobistościom. Sprzedarz lasów, szpitali- to się nie udało.
  Grabież setek milionów na koncesjach na autostrady, stadiony, kupno sprzetu wojskowego, koncesjach TV multipleks, tv mobilna, 3G. Całkowite podporządkowanie polski gospodarce niemieckiej za nagrodę piastowania funkcji w UE. Podobnie jak poroszenko sprzedaje Ukraińców za stanowisko prezydenta. Taka błękitna kolaboracja.
  Inne sukcesy to wzrost cen paliwa o 100%, zwiększona ilość fotoradarów kilkukrotnie. Przyznanie koncesji koleżkom którzy będą hojnie im się odwdzięczali w następnej kampanii wyborczej.
  0
 • Robnad
  2014-09-13 09:53:09
  nabudował stadionów od metra, i teraz narybek POkemoński kopie od rana do wieczora świątek -piątek, dobrze wiedząc, że jak nie zostanie Lewandowskim, to przynajmniej premierem.

  ~PO - wiec2014-09-13 09:11

  co ty moronie bredzisz o "prawie" w tym Tukolandzie?

  Jo2014-09-13 08:55

  coś tam usłyszał?
  Kaczor do wojny nawoływał?
  problem moronie nie z uchem, a z gęstością filtru.
  wiatr ci na przestrzał wydmuchał, GieW się zatrzymało.

  skąd wy się doopki POkemońskie z tym bredzeniem bierzecie?
  0
 • Robnad
  2014-09-13 10:05:16
  jełopy POkemońskie.
  wasz Tusk zadłużył kraj do śmierci, sam przerąbał BILION, zlikwidował przemysł do końca, a ciężką chemię za jego pozwoleniem przejmują ruscy.
  bredzący o unii energetycznej pajac, zablokował swój gazoport budowany w mękach przekrętów rurą Nordu, koncesje na wydobycie gazu łupkowego oddał za psi grosz firmom powiązanym z ruskimi.
  armia rozwalona, oprócz generalicji PO Woroszyłowce przywróconej do łask, bo inna zdąży wykoćzyć katastrofami.

  jakiś durny bęc bredzi o naprawie "prawa" za Tuska.
  to już kompletne curiosum, gdzie nawet PÓłgłówek mógł zobaczyć i poczytać o serwilizmie tych stojących na jego straży.
  wszystkie afery zamiecione pod dywan, kpiny na zywca.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-09-15 21:57:08
  tusk spieprza z gnoju
  za który jest odpowiedzialny - jak ten szczur ucieka pierwszy z tonącego okrętu
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-09-15 21:56:34
  Rudy zaj...ał kasę z OFE więc ma nadwyżkę w budżecie i przed wyborami pieniędzmi zaje...anymi z naszej kieszeni urządzi sobie wybory rozdając (za naszą kasę) kiełbasę wyborczą...TO WSZYSTKO "NA ZMARNOWANIE" !!! TRYBUNAŁ STANU dla tego oszusta !!!
  0
 • wPiSdu
  2014-09-13 10:58:01
  PiSdzielcy ujadają aż miło
  krew ich zalewa z nienawiści
  0
 • Aboj
  2014-09-13 11:24:26
  Matoł to taki europejski matoł dużo gada mało robi, ogólnie debil polityczny których Putin zjada w kaszy. Myślę że teraz w POlandi powstanie TuskVizjon i będzie informować matołów o każdym bąku puszczonym w Brukseli przez Matoła jak o wybitnym osiągnięciu na miarę wszechświatową
  0
 • klomb
  2014-09-13 11:28:00
  Zostawił h.d i kamieni kupę
  0
 • AA
  2014-09-13 12:25:37
  Pisiorki szczekają.
  0
 • czesiek
  2014-09-15 22:49:43
  Tusek to przykład cwanego , inteligentnego osobnika , co z resztą społeczestwa ? głupcy czy dupolizusy . Odpowieć wkrótce .
  0
 • Wiesio 13 & Nadredaktor POczytnej
  2014-09-13 11:45:31
  Co ten biedny Donald mógł zostawić ? A no zostawił 2 biliony długów . Ludzkie panisko ten Tusek .
  0
 • Niekonsekwencja
  2014-09-13 12:09:02
  Podwyższenia wieku emerytalnego NIE OBIECYWAŁ, a wykonał!

  Nam każe harować do 67 lat, a sam pójdzie na ciepłą emeryturkę - już w wieku 62!
  CWANIACZEK!
  0
 • Robnad z Tworek
  2014-09-13 12:10:13
  tylko nasz ukochany Świrosław Polskęzbaw Kłamczyński jest godny aby być premierem
  0
 • wesoly
  2014-09-13 12:15:20
  Oszust,klamca zostawil Polakow z dlugiem przy ktorym Gierek to maly pikus
  haslo tego pajaca-dzien bez pruzekretu dniem straconym.
  0
 • otocz
  2014-09-13 12:23:48
  Widać, że zwiększenia obciążeń fiskalnych najlepiej mu poszło. Akurat to jest najprostsze i byle dureń wymyśli, że jak brakuje kasy to trzeba sięgnąć do kieszeni podatników. Mówiłem od początku, że Tusk to premierska miernota - zmarnował Polsce 7 lat.
  0
 • Wiesio 13 RUCHANY
  2014-09-13 12:46:18
  Tusk zjadł uroczystą kolację na salonach choć nie zapłacił za nią ani grosza, strawił co zjazdł i wy*srał się na środku restauracji. Zostawił swoje gów*no i poszedł żreć w jeszcze bardziej luksusowych salonach
  0
 • wacek
  2014-09-13 12:33:56
  Tusk - tak naprawdę CH-00-Y zrobił,
  a została PO nim
  tylko D-00-PA i KAMIENI KUPA...
  0
 • Ruchany Wiesio13
  2014-09-13 12:40:13
  Tusk zjadł uroczystą kolację na salonach choć nie zapłacił za nią ani grosza, strawił co zjazdł i wy*srał się na środku restauracji. Zostawił swoje ***** i poszedł żreć w jeszcze bardziej luksusowych salonach
  0
 • czesiek
  2014-09-15 23:11:23
  Obietnice to jedno , realizacja to drugie a gdzie wyborcy ? , w lesie na grzybach czy grają w piłkę ? .
  0
 • ewa
  2014-09-13 13:32:46
  Do Wiesia 13 - jest pan wyjatkowym prostaczkiem!!!
  0
 • Adam
  2014-09-13 14:21:47
  Jestem pracownikiem administracji państwowej od pięciu lat nie miałem podwyżki wynagrodzeń a rachunki coraz większe. W mojej ocenie ten rząd to totalna miernota na pewno ja i moi znajomi z pracy na PO nie będą głosować.
  0
 • DYMISJA I AUDYT PO/PSL - SUBITO !!!
  2014-09-13 14:23:36
  "Co rząd Tuska zrobił, a co zostawił następcom?"

  Będzie audyt, to się dowiemy. Lemingom szczeny opadną!
  0
 • MELANIA
  2014-09-13 14:58:00
  Przez siedem kolejnych lat Kaczyński zapowiadał rychły upadek Tuska a ten po dwóch kadencjach premierowania zostaje prezydentem Europy !!! Chyba przestanę głosować na PiS wbrew sugestiom naszego dobrodzieja !!!
  0
 • do...@ "MELANIA'' 2014-09-13 14:58
  2014-09-13 15:02:56
  ...i tego się trzymaj-! damy radę bez LUDZI -Chorągiewek ..
  .jest nas MILIONY ...Polacy wstaja już z kolan -ostanie wybory samorządowe POLSKA - Konfidencci 3-0..
  ,
  0
 • wieso13 bicz na PISmatolki
  2014-09-13 15:27:04
  PODSUMOWANIE RZADOW TEJ BANDY ZLODZIEI I LAPOWKARZY POD WODZA DONALDA ? -PROSZE BARDZO !ZADLUZYLI POLAKOW NA BILION PLN {NIEOFICJALNIE 4 BILIONY} DOPROWADZILI BEZROBOCIE DO 3MILONOW (NIEOFICJALNIE 7 MILIONOW),MILION GLODUJACYCH POLSKICH DZIECI ,20 % POLAKOW ZYJACYCH W NEDZY,DLA WIEKSZOSCI NIEWOLNICZA PRACA NA UMOWACH SMIECIOWYCH ZA 1500 PLN DO 67 ROKU ZYCIA ,BAGNO W SLUZBIE ZDROWIA ,MORDY NIEWYGODNYCH LUDZI DOKONYWANE PRZEZ SERYJNEGO SAMOBOJCE,I ZERO PERSPEKTYW NA TO ZE KIEDYKOLWIEK LUDZIOM W POLSCE BEDZIE ZYLO SIE LEPIEJ...A Z DRUGIEJ STRONY RZADZACA BANDA PRZYZNAJE SOBIE OGROMNE PREMIE,ODPRAWY ZRE W DROGICH RESTAURACJACH ZA PANSTWOWE PIENIADZE,NIE POZWALA SKRZYWDZIC ZLODZIEI I LAPOWKARZY ZE SWOICH SZEREGOW I NAKLADA NA POLAKOW CORAZ BARDZIEJ BANDYCKIE PODATKI ZEBY RZADZACY TOWARZYSZE MIELI ZA CO ZREC, SRAC I PIERDZIEC ZE SZCZESCIA...
  0
 • widz bis
  2014-09-13 15:33:25
  Dl amie to nic innego tylko jak Platforma Obiecywaczy.ich czas POwoli się kończy.
  0
 • Uczestnik Rejsu
  2014-09-15 01:30:05
  Teraz - kiedy już osiedliśmy na mieliźnie - Kopacz zrobi Polakom zastrzyk znieczulający łopatą (tak zwany "głupi Jasio"), czyli potraktuje ich "łopatologicznie".
  Pomocnik grabarza (grabarczyk) ze spółdzielni "Tęcza na cmentarzu nocą" poukłada ich "na żywca" do wspólnego dołu, gajowniczek sypnie piachem i uklepie kopczyk, a flagę mógłby zatknąć niejaki Jakub Kupa, ale - zanim zdążył nasrać na znicz - flaga została wyprowadzona w pole przez tego, co to wie, jak rozpoznać prawdziwego mężczyznę!
  Niestety Himilsbach zmarł nierozpoznany, więc nikt nie wykuje granitowej płyty nagrobnej z epitafium: "TU LEŻY SPONIEWIERANY NARÓD - CZEŚĆ JEGO NIEPAMIĘCI".
  0
 • bilansik POMatola
  2014-09-13 16:05:48
  POdsumujmy co Tusk załatwił przecietnemu wyborcy PO... 

  Zarobki: 

  Tusk -125 tys złotych na miesiac
  
Leming - CH..doopa i kamieni kupa na miesiąc 

  Emerytura: 
Tusk -80 tys złotych na miesiac 

  Leming - CH..doopa i kamieni kupa na miesiąc 

  0
 • Radio Erewań
  2014-09-13 16:09:22
  Radio Erewań donosi (z kół dobrze poinformowanych), Tusk po wyjeździe do Brukseli, na pierwszej konferencji prasowej, już jako Prezydent Zjednoczonej Europy, ma wygłosić najważniejsze expose w swoim politycznym życiu. Jego Eminencja Tusk ma zapowiedzieć rozliczenie wszystkich afer Platformy. Winni złodziejstwa, malwersacji i przekrętów (np. Amber Gold), pójdą siedzieć. Ci z najwyższej PO półki, za tzw śledztwo smoleńskie, będą skazani przez Trybunał Konstytucyjny i sądzeni za zdradę Polskiej Racji Stanu.
  0
 • kreatywnyRadca
  2014-09-13 16:27:23
  Ściągnąć do teoretycznego kraju, rozliczyć, jeśli przeprosi Polaków, tyle razy ile oszukał, to puścić i wygonić na zmywak do UE.
  0
 • Cliq
  2014-09-13 16:42:29
  W tym momencie takie buchalteryjne rozliczanie kompletnie nie ma sensu. Wazne jest czy po siedmiu latach rzadow Tusk zostawia Polske silniejsza, bogatsza i z perspektywami na przyszlosc. Odpowiedz jest twierdzaca. Wazne jest tez pytanie czy gdyby nie Tusk to czy opozycja zrobilaby to lepej. Odpowiedz jest ewidentnie przeczaca.
  0
 • wPiSdu
  2014-09-13 16:50:50
  PiSdzielcy ujadają aż miło z zazdrości
  0
 • cieciorka
  2014-09-13 16:44:16
  Proponuję żeby długi po Tusku były spłacane wylącznie przez Platfusów, ich pociotków i urzędasów zatrudnionych prze sitwę platfusiarską.
  0
 • Ela
  2014-09-13 16:48:02
  Wszystko spartaczył głupek Tuskowy i ucieka, martwcie się sami jak żyć
  0
 • rade.
  2014-09-13 16:46:47
  wiadomo co ruda swinia zrobila rozkradla caly kraj a teraz ucieka do brukseli zamiast trafic za kraty razem z jozefem bakiem rodzina zlodzieji
  0
 • wPiSdu
  2014-09-13 17:51:50
  SIEG TUSK!!!
  0
 • Marysia
  2014-09-13 19:03:18
  Gdzie inne obietnice? likwidacja podatku belki, podatek liniowy 15% i jeszcze co najmniej 120 innych nie mniej ważnych obietnic publicznych?Likwidacja KRUS likwidacja przywilejów by nie" produkować " 40 letnich zdrowych emerytów jak agent Tomeczek?!Nie mogę pojąć jak człowiek który praktycznie niczego nie dokonał nie powie nawet przepraszam, powinien zwrócić pensję swoją i swoich kolesiów z partyjnej korporacji która tworzy i pracuje tylko dla siebie.
  0
 • EWA
  2014-09-13 19:56:51
  Kto wybiera te matoly, ktore caly narod polski niszcza i upadlaja!

  moze to wszystko sciema, bujda na resorach? niby pare partii, a tak naprawde to kazda ktora dochodzi do zloba coraz bardziej niszczy nas!!!
  moze oni... to po prostu wrogowie Polski? wmawiajacy nam, ze to dla naszego i potomnosci dobra!? obudzcie sie! - jak Jehowa glosi! - ale ja nie Jehowa!
  0
 • glews
  2014-09-13 22:50:09
  Tusk to człowiek bez honoru i charakteru, to szczur, który za kasę i władzę zrobi wszystko! Sprzedał POlskę a teraz sprzedaje siebie! Wyjątkowa kreatura! Polska nie ma szczęścia do mężów stanu, tylko do karierowiczów i pazerne beztalencia!
  0
 • Bronislaw.K
  2014-09-13 22:52:27
  Zaden polityk i ugrupowanie partyjne nie zadluzylo tak polski w calej naszej histori Tusk jest identyczny jak Konrad Mazowiecki co sprzedal polske Niemcom i to sie dzieje teraz ,historia sie powtarza
  0
 • Nik
  2014-09-19 10:31:53
  p Tusk zostawił Polakom straszne długi i pracę do śmierci. Partia PO i PSL to nie Polacy i nie dla Polaków. Kiedy rząd p Tuska PO i PSL zostanie rozliczony ???
  0
 • drugi-henryk
  2014-09-20 07:59:37
  BUTA I IGNOROWANIE NARODU,DOBRZE ŻE ODSZEDŁ,MAM NADZIEJĘ ŻE NIE WRÓCI...CHOCIAŻ CAŁY CZAS JESTEŚMY UZALEŻNIENI OD TYCH POPiS.POPAPRAŃCÓW !
  0
 • lolo
  2014-10-18 20:58:24
  tusktozwykłychłopodrobieniagnoju
  0
 • Robnad z Tworek
  2014-09-13 10:11:48
  tylko nasz ukochany Świrosław Polskęzbaw Kłamczyński jest godzien aby być premierem
  2
 • wyborca
  2015-03-02 13:10:18
  NIECH NIKT Z POLAKOW SIE NIE LUDZI,ZE ROZKRADZIONE PIENIADZE WROCA DO BUDZETU PANSTWA, DLUGI BEDA SPLACAC NASTEPNE POKOLENIA,ALE POLACY NIE LUBIA SAMI MYSLEC,ZAUFALI MEDIOM,NO TO TERAZ TRZEBA BEDZIE ZA SWOJA GLUPOTE PLACIC. NIE MA SZANS NA ODZYSKANIE CZEGOKOLWIEK,ALE TERAZ PRZED WYBORAMI TRZEBA URUCHOMIC WLASNY MOZG ZEBY ZNOWU NIE POPELNIC BLEDU,BO JESZCZE SA ZAKUSY NA TO CO ZOSTALO,CZYLI NA POLSKIE LASY,NIE MOZNA DO TEGO DOPUSCIC ZEBY JESZCZE TO SPRZEDALI ZA MARNE GROSZE.
  0
 • mnpol
  2014-09-13 11:27:36
  Z podsumowanie ---TAK TRAKTOWAL POLSKE I TAK RZADZIL __JAK SIE WYPOWIEDZIAL ---P O L S K O S C T O N I E N O R M A L N O S C ---NIE WYKONAL ZEPSUL __A OBIECYWAL ---Musialby byc z Polskim sumieniem i sercem --by inaczej bylo --sluchal sluzyl i wykonywal co mu kazali ---Nagrode za to dostal nie zadarmo ---
  1
 • warszawiak
  2014-09-13 10:15:55
  re Robnad-Zagorski
  po kiego tu wlazles z tym tematem PIS-durku
  wlazl ...bo taki tekst mu podeslali z KC PiS.?
  2
 • gk
  2014-09-14 08:34:13
  Zostawił po sobie smród i kamieni kupę! Nic dobrego i dużo złości. Same złe emocje i chęć odwetu za niszczenie narodu polskiego.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama