Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Szkolenie dla nowych posłów. W Sejmie m.in. Gliński, Liroy, Kukiz i Krzywonos. ZDJĘCIA

3 listopada 2015, 17:35
Zajęcia mają za zadanie oswoić z topografią budynku oraz uprawnieniami i obowiązkami posła. Członkowie izby otrzymali dokumenty i opracowania pomocne w pełnieniu funkcji: Konstytucję, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, a także regulamin Sejmu. Wszystkim z 460. wybranych przysługuje służbowy tablet, otrzymają je jednak dopiero po zaprzysiężeniu.
Zajęcia mają za zadanie oswoić z topografią budynku oraz uprawnieniami i obowiązkami posła. Członkowie izby otrzymali dokumenty i opracowania pomocne w pełnieniu funkcji: Konstytucję, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, a także regulamin Sejmu. Wszystkim z 460. wybranych przysługuje służbowy tablet, otrzymają je jednak dopiero po zaprzysiężeniu. / PAP / Leszek Szymaski
W Sejmie zaczęło się dwudniowe szkolenie dla nowych posłów. Ma pomóc nowo wybranym politykom odnaleźć się na sejmowych korytarzach, a także pokazać na czym polega praca w parlamencie. Dla przyszłych parlamentarzystów była to świetna okazja nie tylko do nauki, ale też zaprezentowania się szerszej widowni.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
parlament sejm Paweł Kukiz szkolenie dla posłów Liroy szkolenie :Piotr Gliński nowi posłowie poseł Henryka Krzywonos posłowie

Powiązane

Reklama

Komentarze(31)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • czytamtytuły
  2015-11-03 17:55:13
  "Szkolenie dla nowych posłów. W Sejmie m.in. Gliński, Liroy, Kukiz i Krzywonos." Krzywonos jak rozumiem nowych posłów nauczy jak udać że tramwaj zablokował się po konsultacji z szefostwem i jak utrzymać swoją tuszę jedząc tylko ośmiorniczki?
  9
 • rtg
  2015-11-03 18:05:21
  To jest wlasnie k...restwo pseudodziennikarzy derschpicbubtages czyli po naszemu- dziennika.
  To zestawienie Profesora Glinskiego obok Liroya.
  8
  pokażodpowiedzi (4)
 • henry
  2015-11-04 05:13:03
  Proszę Państwa, jeżeli Krzywonos - ta łamistrajk, została wybrana do Sejmu, to widać jacy debile dłosowali na PO !
  1
 • Wiadomosc POrazaca
  2015-11-04 06:07:24
  Krzywonos, oPOzycjonistka, na "krzywy ryj" zostala POslem, tez na krzywego ryja! POmyslec ze taka kreatura i POkraka POlityczna byla POmPOwana na nastepczynie sp. Pania Walantynowicz! Czyzby ludzie nie wiedzieli, Pani Walentynowicz sadzila o POdlosci tej falszywej oPOzycjonistki Walentynowicz???
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • kz
  2015-11-03 20:53:31
  Parlamentarzyści / brzmi dumnie / nowi posłowie , utyskują , że mogą mieć problem
  z wciskaniem guzika "za" lub "przeciw " . Zatem głośno pytam k o g o My w y b r a l i ś m y ! . Jestem przerażony !
  0
 • oficer prowadzący
  2015-11-03 21:44:49
  Der Dziennikowi też przydałoby się szkolenie! By wreszcie przestał zajmować się głupotami i informował swoich czytelników, np. o ważnej wizycie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w Bukareszcie!
  5
  pokażodpowiedzi (1)
 • Silesian
  2015-11-03 20:42:13
  Krzywonos? Niezła kariera jak na łamistrajka.
  Choć zważywszy że umoczeni są i biskupi i Bolki i Michniki, to juz w tym parszywym kraju nic nie dziwi
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • kto to Profesor Glinski ???
  2015-11-03 18:34:20
  Co zrobił ? Co osiągnał ? Liroy przynajmniej zaśpiewał kilka popularnych piosenek...
  21
  pokażodpowiedzi (3)
 • ponia
  2015-11-04 06:26:58
  dla tego babsztyla od tramwajki ,co powinna najwyzej kible sejmowe sprzatac i dla tego pseudo muzyka liroya ,co najwyzej by mogl korytarze sejmowe zamiatac powinni zrobic przyspieszony kurs czytania i pisania
  1
 • edek60
  2015-11-04 04:39:07
  Teraz szczerze-mnie to wisi !-nie mój prezydent,nie moja partia-nie mój rząd - została tylko moja biedna Polska.Po dwóch latach zrzuci ten pisowski garb i wróci normalność. !!!
  13
 • Roderyk.
  2015-11-04 07:54:47
  I tak to łoto peło się wzmacnia inteelektułalnie.(Krzywonos,Cimoszewicz - ale berety i trzy metry w dół)
  0
 • leroy
  2015-11-03 21:29:33
  LIROJ na ministra nauki i szkolnictwa wyższego !!! Albo na ministra kultury

  Kukis na ministra obrony albo na koordynatora służb specjalnych. Jest dyskretny, zrównoważony, małomówny i powściągliwy. Nadaje się.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • mors
  2015-11-04 06:46:33
  ci co glosowali na takie persony jak ta oszustka i lamistrajk krzywonos i ten podziarany liroy ,to powinni teraz placic podatek od glupoty na ich utrzymanie w sejmie ,dlaczego ja mam placic na takich jak oni czy wszyscy inni ,ktorzy glosowali na ludzi z ktorych bedzie jakis pozytek w sejmie
  0
 • romank
  2015-11-04 05:37:09
  macie kukiza i jego bande.kocham muzyke zadnego przeboju kukiza nie znam.moze poznam rozsadnego polityka
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Ksiac Arek
  2015-11-03 21:20:22
  A ten krzyż ja wisiał do góry nogami tak wisi.
  1
 • Ciekawe kto głosował na tego łamistrajka
  2015-11-07 05:42:26
  Zebrane relacje świadków przeczą budowanej legendzie, jakoby tramwajarka Henryka Krzywonos, zatrzymując na trasie swój tramwaj nr 15, rozpoczęła strajk komuniakcji miejskiej w Gdańsku, a nawet Trójmieście. Wyjeżdżając bowiem na trasę (i później zatrzymując tramwaj), Henryka Krzywonos nie mogła rozpocząć strajku, gdyż od samego rana (od ok. 4:30) na trasy nie wyjechali kierowcy z zajezdni autobusowej przy ulicy Karola Marksa (dziś gen. Józefa Hallera).

  Nie trzeba jednak sięgać do biuletynu IPN, by przeczytać o wydarzeniach nie będących żadną tajemnicą. Dzieje strajku gdańskich tramwajarzy oraz udziału w nim kobiety pasowanej na nowy symbol "Solidarności" kilka dni temu szeroko opisał bloger leszek.sopot – znany ze znajomości realiów 1980 roku oraz... niechęci do PiS i Jarosława Kaczyńskiego:

  15 sierpnia1980 r. strajk podjęła trójmiejska komunikacja. Od około godz.4.30, na trasy nie wyjechali kierowcy z zajezdni autobusowej przy ul. Karola Marksa (dziś Józefa Hallera) w Gdańsku. Zostały spisane postulaty i wybrano Komitet Strajkowy, którego przewodniczącym został Jan Wojewoda. Postulaty przekazano dyrektorowi Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gdańsku. Od rana rozpoczął się także strajk w zajezdni tramwajowej we Wrzeszczu przy ul. Wita Stwosza. Pracownicy spisali swoje postulaty i przedstawili dyrektorowi WPK oraz sekretarzowi Komitetu Zakładowego PZPR. Przewodniczącym Komitetu Strajkowego został motorniczy Stanisław Bagnecki. Motorniczowie z dwóch pozostałych zajezdni tramwajowych w Gdańsku Nowym Porcie i przy ulicy Łąkowej mimo wezwań do strajku pod naciskiem kierownictwa zakładów wyjechali na trasę. Pierwszym tramwajem, który wyjechał z zajezdni w Nowym Porcie kierowała Henryka Krzywonos. Przed nią dwóch motorniczych odmówiło wyjazdu na trasę - jeden gdzieś się zapodział, a drugi dostał raptem biegunki. Gdy raptem przerwano zasilanie trakcji tramwajowej wszystkie tramwaje które wyjechały na miasto stanęły. Krzywonos porzuciła swój tramwaj i poszła do stoczni.

  Henryka Krzywonos nie dość, że nie rozpoczęła strajku, to w dodatku zachowała się jak łamistrajk. Gdyby nie awaria prądu wywołana w celu powstrzymania łamistrajków, to zapewne odjechałaby swoim tramwajem w siną dal i nikt by o niej już nie usłyszał. Jednakże poza zatrzymaniu tramwajów (do którego się nie przyczyniła) pani Henryka pobiegała do stoczni i została włączona do władz Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego jako przedstawiciel załogi gdańskiego WPK. Wynikło to z pewnego chaosu panującego w krytycznych dniach sierpniowych protestów. Gdy po podpisaniu Porozumień Sierpniowych gorączka nieco opadła, tramwajarze natychmiast doprowadzili do odwołania Krzywonos z MKS. Już we wrześniu "bohaterkę" zastąpił demokratycznie wybrany przedstawiciel WPK.

  Historia o tramwajarce rozpoczynającej strajk jakoś się jednak utrwaliła. Zapewne dlatego, że romantyczna legenda o dzielnej tramwajarce nikomu specjalnie nie przeszkadzała. Wszyscy uczestnicy wydarzeń wiedzą jednak jak było. Dlatego powoływanie się ciągle Krzwonos na jej rzekomy wyczyn musi budzić wśród nich rozbawienie, a czasem i złość.

  Dlaczego pani Henryka karmi siebie i innych historią o zatrzymaniu tramwaju nie dziwi. Lepiej być bohaterem niż łamistrajkiem. Pozostaje jednak pytanie, czemu dziennikarze umacniają fałszywa legendę, skoro dotrzeć do prawdy nie jest trudnym zadaniem?
  0
 • begonia
  2015-11-04 21:58:05
  liroy??? Ludzie a gdzie szacunek , powaga dla Polskiego Sejmu
  Dobrze ,że p. Paweł Kukiz nie wystawił na listy wyborcze Michała Wiśniewskiego .
  Od początku p. Kukiz nie budził we mnie zaufania.
  0
 • Wkurzony.
  2015-11-04 06:48:10
  Masz rację "rtg" z tym zestawieniem, to czyste squr...two. Jak można Panią H.Krzywonos zestawiać obok Glińskiego, Liroya czy Kukiza. To obraza i wstyd dla Legendy "Solidarności ".
  2
 • kajot551
  2015-11-04 09:53:52
  KRZYWONOS OBOK GLINSKIEGO TO DOPIERO UBAW.WYSZCZEKANA BABA -ZONA KOMUNISTY I UCZCIWY WYKSZTALCONY MERYTORYCZNY PROFESOR GLINSKI TO JEST ROZNICA MIEDZY PIS A PO PROSTACTWO ,CHAMSTWO
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama