Według tego, co widzimy na filmie, relację z lotniska Okęcie nadaje TVP Info. Jest godzina 21:59 - oficjele czekają na trumny z ciałami ośmiu ofiar katastrofy smoleńskiej. W pewnym momencie Bronisław Komorowski zwraca się do premiera Donalda Tuska. Po chwili marszałek Sejmu śmieje się.

Reklama

W internecie film ten umieszczony jest pod hasłem: "Komorowski i Tusk śmieją się nad trumnami ofiar tragedii smoleńskiej". Na koniec pojawia się plansza z pytaniem: "Czy chcesz takiego PREZYDENTA?".

"Przekonanych do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego proszę o uświadamianie innych poprzez rozpowszechnianie tego i innych moich filmików" - pisze w komentarzu osoba, która zamieściła materiał w sieci.

p

Film wywołał już prawdziwą burzę. "Tak, chcę takiego prezydenta" - odpowiada jeden z internautów. "Przypomnijcie sobie, jak w czasie trwania >>Wiadomości<< w TVP ludzie zgromadzeni przed pałacem prezydenckim machali, śmiali się, podskakiwali do kamery i wszystko to w czasie trwania żałoby" - zauważa inny.

Czy to nagranie jest prawdziwe? Część internautów kwestionuje jego autentyczność. "Obleśny i do bani kolejny hak Pisiorów. Oni są w tym najlepsi. DNO, no comment" - czytamy w komentarzu na youtube.com.

Kto ma rację? Oceńcie sami. Rzeczniczka sztabu PO, do której dzwoniliśmy z prośbą o komentarz, nie odbierała telefonu.