Bramki: 1:0 Simon Poulsen (46-samobójcza), Dirk Kuyt (85).

Żółta kartka - Holandia: Nigel de Jong, Robin van Persie. Dania: Simon Kjaer.

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja). Widzów 83 000.

Holandia: Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Nigel de Jong (88. Demy de Zeeuw), Rafael van der Vaart (67. Eljero Elia) - Robin van Persie (77. Ibrahim Afellay).

Dania: Thomas Soerensen - Daniel Agger, Simon Kjaer, Lars Jacobsen, Simon Poulsen - Martin Joergensen, Christian Poulsen, Thomas Enevoldsen (56. Jesper Groenkjaer), Thomas Kahlenberg (73. Christian Eriksen), Dennis Rommedahl - Nicklas Bendtner (62. Mikkel Beckmann).

Mecz Holandia - Dania w Johannesburgu miał być szlagierem, a niestety rozczarował. Skandynawowie wyszli na boisko z nastawieniem by przede wszystkim nie stracić bramki. Po pierwszych bezbarwnych 45 minutach, ich plan na początku drugiej części spotkania zniweczył Simon Poulsen, który samobójczym golem dał prowadzenie Holendrom. Pomarańczowi nie forsując tempa dobili rywala pięć minut przed końcem spotkania, gdy do siatki trafił Dirk Kuyt.

Od początku spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się Holendrzy, jednak ich ataki rozbijali dobrze zorganizowani w obronie Duńczycy.

Pierwsza połowa, pozbawiona dogodnych okazji do strzelenia gola zakończyła się wynikiem 0:0, jednak już kilkanaście sekund po wznowieniu gry Holendrzy cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu Robina van Persiego piłkę do własnej siatki skierował Poulsen.

Mimo straty bramki piłkarze Mortena Olsena nie rzucili się do ataku. Tym razem słynny "duński dynamit" okazał się niewypałem.

Pomarańczowi kontrolowali przebieg gry. Blisko strzelenia gola byli van Persie, który przegrał pojedynek sam na sam z Thomasem Sorensenem oraz Wesley Sneijder. Po strzale pomocnika Interu Mediolan piłka trafiła w poprzeczkę.

Holendrzy zwycięstwo przypieczętowali w 85. minucie. Piłkę odbitą od słupka, po strzale Eljero Elii, do bramki skierował Dirk Kuyt.